Autor Wątek: DC Deluxe - Egmont  (Przeczytany 143838 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline donT

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #120 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 18:45:05 »
Jezeli stawiasz obwolute i brak kolorowej okladki nad dobra / bardzo dobra historie to tylko i wylacznie Twoja strata.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Midar

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #121 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 19:27:15 »
Z tej serii wydawniczej na półce aktualnie mam tylko Batman Narodziny Demona, w tej serii nie podoba mi się pomysł z obwolutami w wydaniach  zbiorczych Marvela które posiadam pod obwolutą mamy chociaż napisy na grzbiecie więc jak się obwoluta zgubi/zniszczy to komiks i tak będzie się nieźle prezentował na półce w tym wydawnictwie niestety nie ma czegoś takiego.
Zrób sobie napisy białym korektorem.

Offline Boro

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #122 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 20:08:21 »
Jezeli stawiasz obwolute i brak kolorowej okladki nad dobra / bardzo dobra historie to tylko i wylacznie Twoja strata.
Ja akurat stawiam na pierwszym miejscu historię i wiele DC Deluxów posiadam, jednak podzielam zdanie, że sposób wydania jest mocno średni, a obwoluta to zło i szczerze jej nie cierpię.

Offline donT

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #123 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 21:49:59 »
Pamietam jak lata temu, Egmont wypuscil pierwszych Mistrzow Komiksu (m.in. Azyl Arkham, Kingdom Come) to niektorzy ludzie na forum (khe khe... wiecie ktorym) sie burzyli, ze co to mistrzowska jakosc w wydaniu BZGraf, z poodksztalconymi okladkami, krzywymi grzbietami i ze jedyna mistrzowskosc tych wydan to jebitna (jak na tamte lata) cena. Jako wzor eksluzywnosci podawano wtedy haceki.... od Marvela. A jak wydawal wtedy marvel? Na czarno, na grubym papierze, z obwoluta...

Takze teges. Sie porobilo.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

KamilM

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #124 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 12:37:57 »
Jestem po Ostatnim Kryzysie i... podobało mi się, a bałem się, że będzie znacznie gorzej. Mnóstwo się dzieje i nie wszystkie wątki i sceny od początku ogarniałem, głównie przez typową dla Morrisona zabawę z podróżami w czasie, paradoksami itp. Ogółem wszystko jest względnie jasne,
Spoiler: PokażUkryj
Darkseid i reszta bogów Apokalipsy pod nosem bohaterów odradzają się na Ziemi w ludzkich powłokach po jakiejś tam wielkiej wojnie z Nową Genezą. Darkseid jak to Darkseid, w końcu odpala to całe równanie antyżycia w ten sposób zamieniając większą część populacji Ziemi w bezmózgą, całkowicie mu oddaną tłuszczę. Spoko.
Ale za cholerę nie mogę zrozumieć wątku Supermana i
Spoiler: PokażUkryj
Wampirów-Monitorów.
Po co ta cała wyprawa? Poza oczywiście
Spoiler: PokażUkryj
zdobyciem Posoki-Bleed, żeby uratować Lois?
Pokonał jakiegoś tam pradawnego złego
Spoiler: PokażUkryj
Monitora, ale w jaki sposób to miało pomóc w walce z Darkseidem?
Może jak to zwykle u mnie bywa z Morrisonem za jakiś czas przeczytam Ostatni Kryzys jeszcze raz i znajdę coś co mi umknęło za pierwszym razem. W każdym razie dla mnie lektura nie była czasem straconym.

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #125 dnia: So, 23 Marzec 2019, 22:15:45 »
Na końcu posłowia Kryzysu jest coś takiego "Wszystkie napisał sam Grant Morrison, więc tak czy owak przez ponad 400 stron obcowaliście z niesamowitą wyobraźnią tego twórcy. I co, macie ochotę na więcej? Wierzę że tak" Jak dla mnie to zapowiedź kolejnych Morrisonów :) Myślę że nie chodzi tu o Doom Patrol tylko np o jego Batmana w czterech francuskich tomach :) Może też chodzić o 52 ale tu Morrison jest tylko częścią.

Offline Gascon200

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #126 dnia: So, 23 Marzec 2019, 22:42:18 »
Na końcu posłowia Kryzysu jest coś takiego "Wszystkie napisał sam Grant Morrison, więc tak czy owak przez ponad 400 stron obcowaliście z niesamowitą wyobraźnią tego twórcy. I co, macie ochotę na więcej? Wierzę że tak" Jak dla mnie to zapowiedź kolejnych Morrisonów :) Myślę że nie chodzi tu o Doom Patrol tylko np o jego Batmana w czterech francuskich tomach :) Może też chodzić o 52 ale tu Morrison jest tylko częścią.

Niech dadzą 52. W 2016-2017 Gotham Central był, w 2018 Infinite Crisis, to tym albo przyszłym powinno się 52 pojawić :>


majkelus81

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #127 dnia: So, 23 Marzec 2019, 22:56:54 »
To zdanie wyrwane jest totalnie z kontekstu, przeczytaj cały akapit, wtedy zrozumiesz do czego się odnosi. To nie jest zapowiedź żadnej serii pisanej przez Morrisona. Przypomnę, że podobne wnioski wciągałeś już z zapowiedzi Gotham Central uważając, że będzie wydane 52.
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Marzec 2019, 07:11:25 wysłana przez majkelus81 »

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #128 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 07:22:57 »
Poranny edit  :)

Bo będzie wydane 52 jak się skończy WKKDC :) Przestali wydawać "Old DC" (JLA, Gotham Central, Batman/Superman) jak wychodzi WKKDC i tylko powoli kontynuują Hexa.
wtedy zrozumiesz do czego się odnosi.
Do czego się odnosi? Pytanie jest czy mamy ochotę na więcej obcowania z niesamowitą wyobraźnią Morrisona.
Pomyśl i dopiero napisz :)

majkelus81

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #129 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 07:28:13 »
Cały akapit dotyczy, że Ostatni Kryzys miał dużo tie-inów licząc z serią poprzedzającą, a tu dostaliśmy tylko cześć. Słowa "Wszystkie napisał sam Grant Morrison" dotyczą natomiast tylko tych zwartych w tym wydaniu. Wyraźnie jest zaznaczone, że chodzi o te z Batmanem i Supermanem, to jest zdanie poprzedzające, którego nie umieściłeś już w swojej wypowiedzi: "Tu zdecydowano się wzbogacić ją o kilka dodatkowych przygód Batmana czy Supermana, które lepiej tłumaczą ich motywację i zachowanie", a potem jest "Wszystkie napisał sam Grant Morrison". Tym samym manipulujesz wypowiedzią, jak robią to rasowi clickbajterzy.
Natomiast  "I co, macie ochotę na więcej? Wierzę że tak" to nie jest żadna zapowiedź, ale pytanie czy macie ochotę sprawdzić więcej tie-inów do Ostatniego Kryzysu, bo o tym właśnie jest cały ostatni akapit. Jak napisałem wyżej wyrwałeś zadnie z kontekstu i na bazie tego twierdzisz, że to zapowiedź 52. Nie twierdzę, że Egmont tego nie wyda, ale na pewno nie jest to zapowiedź, jak sugerujesz.

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #130 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 07:34:56 »
Chodzi o twórczość Morrisona :) Po co też miałoby być pytanie czy mamy ochotę na więcej ti-inów? Pytanie wtedy byłoby inne. Twierdzę że jest to jakaś zapowiedź kolejnych Morrisonów ale równie dobrze może chodzić o Doom Patrol. Czemu teraz nie narzekasz (jak zawsze o jakieś pierdoły) w wątku Muchy gdy jest na co?

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #131 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 08:48:50 »
Ja bym był ostrożny w doszukiwaniu sie zapowiedzi w każdym takim zdaniu. Na tyle, że wciąż troche niedowierzam w Strażników Galaktyki Abnetta zapowiedzianych w posłowiu Rekawicy Nieskończoności.

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #132 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 09:04:59 »
Doom Patrol i tak będzie więc się nigdy nie dowiemy o co chodziło dokładnie. Strażnicy będą bo tam na pewno o to chodzi  :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Marzec 2019, 09:07:38 wysłana przez JanT »

majkelus81

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #133 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 09:12:45 »
Po co też miałoby być pytanie czy mamy ochotę na więcej ti-inów?
Na takiej samej zasadzie jak WKKM daje na ostatniej stronie polecanki komików wydanych za granicą, które są najczęściej kontynuacją wydanej historii.

A co do Doom Patrolu to zapowiedziano go już ponad pół roku temu. Jeśli masz tak obszerną wiedzę, co wyda Egmont to napisz bezpośrednio, a nie cały czas spekulujesz.  Jeśli wiesz coś, to albo się po prostu podziel tą wiedzą, albo zachowaj ją na siebie.

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #134 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 09:20:53 »
Na takiej samej zasadzie jak WKKM daje na ostatniej stronie polecanki komików wydanych za granicą, które są najczęściej kontynuacją wydanej historii.
To całkiem co innego :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Marzec 2019, 20:04:20 wysłana przez JanT »