Autor Wątek: DC - Dan DiDio out  (Przeczytany 6676 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kelen

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 18:50:38 »
Jeżeli dobrze zrozumiałem info z jednego z powyższych artykułów to w DC decydują się na wydanie jakiegoś zbiorczego komiksu tylko, gdy w przedsprzedaży zejdzie 2/3. Nawet w crowdfundingu nie mają tak wyśrubowanych celów!

2/3 ilości minimalnej, jakiej musieliby wydrukować, jak mniemam, przy założonym standardzie i cenie danego albumu, a nie z góry założonego nakładu. Tam jest mowa o brakujących tysiącach.

Offline R~Q

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #31 dnia: Cz, 27 Luty 2020, 10:47:51 »
Earth One jest takie fajne? Widzę, że to już 10 tpb. To takie jakby uniwersum Ultimate?

Offline Nawimar III

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #32 dnia: Cz, 27 Luty 2020, 11:19:14 »
Dostępne w polskiej edycji dwa tomy "Batman: Ziemia Jeden" bardzo dobre (przynajmniej jak dla mnie).

ramirez82

  • Gość
Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #33 dnia: Cz, 27 Luty 2020, 11:26:19 »
Przychylam. Choć pierwszy aż tak mnie nie przekonał, to drugi nadrobił to z nawiązką. Szkoda tylko, że coś cisza w kwestii planowanego trzeciego tomu. W tym roku minie pięć lat od premiery drugiego, w międzyczasie autorzy poświęcili się hitowemu Doomsday Clock, i mam obawy, że już odpuścili sobie Earth One :(

Edit: A przepraszam, na CBR jest artykuł sprzed kilku miesięcy, że prace nad trzecim tomem Earth One są w toku, przerwali ze względu na Doomsday Clock, ale nie odpuścili. Super, ja się jaram, bo dla mnie Earth One to jeden z ciekawszych projektów z Batmanem ostatniej dekady, obok najlepszych historii Snydera i Białego Rycerza.

https://www.cbr.com/geoff-johns-batman-three-jokers-earth-one-vol-3/
« Ostatnia zmiana: Cz, 27 Luty 2020, 13:03:46 wysłana przez ramirez82 »

Offline R~Q

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #34 dnia: Cz, 27 Luty 2020, 13:08:25 »
Jak ocalić DC?

- powrót do marki Elseworlds (to słowo weszło do języka potocznego i nawet do marveli się go używa!) i używanie jej konsekwentnie
- kontynuacja i promowanie uniwersum Earth One, dać wolną rękę podobnie jak Bendisowi i Millarowi przy Ultimate Marvel, bez pośpiechu i nic na siłę ale konsekwentnie
- normalne Vertigo a nie jakieś nie wiadomo DC Vertigo, Black Label
- wywalenie Black Label albo ew. oznaczanie tym znaczkiem trochę brutalniejszych komiksów z głównego uniwersum

John

  • Gość
Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #35 dnia: Cz, 27 Luty 2020, 13:10:00 »
@R~Q

Tak, takie Ultimate. Dobre porównanie. Ale jest tylko kilka tomów, to nie tasiemiec.

Offline Antari

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #36 dnia: Cz, 27 Luty 2020, 14:00:45 »
Black Label to akurat najlepsze co się przytrafiło DC w ostatnich latach, więc usuwaniu mówimy zdecydowanie NIE.


ramirez82

  • Gość
Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #37 dnia: Cz, 27 Luty 2020, 16:33:21 »
Też nie wiem jak wywalenie BL miałoby się przyczynić do ocalenia DC.  ::)

Ale likwidacja Vertigo i przeniesienie jej katalogu do BL też mi się nie podoba.

Offline R~Q

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #38 dnia: Cz, 27 Luty 2020, 18:27:41 »
No o to mi chodzi, BL jako doroslejsze komiksy mainstream DC jest ok, ale przenoszenie Elseworlds i Vertigo tam to nieporozumienie

Offline Corto Maltese

  • Wiadomości: 142
  • Polubień: 314
  • „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie"
    • Zobacz profil
Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #39 dnia: Cz, 27 Luty 2020, 18:50:16 »
Superman z Earth One to całkiem fajne komiksy. Nie każdemu mogą jednak przypaść do gustu ponieważ parę pomysłów jest kontrowersyjnych, jeśli mnie pamięć nie zawodzi co do fabuły. Przykładem pierwszy tom, który przypominał (nic więcej!) fabularnie film Man Of Steel. A w trzecim mamy na przykład Alexandrę i Alexandra Luthor. Ogólnie jednak lekturę wspominam dobrze.
"Głównym obiektem zainteresowania całego chrześcijaństwa jest człowiek stojący na rozdrożu. Natomiast rozległe, płytkie filozofie – wielkie syntezy bredni – zawsze traktują o epokach, ewolucji i ostatecznych rozwiązaniach." G.K. Chesterton

Login lichess/chess.com: CortoMaltesePL

Offline Antari

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #40 dnia: Cz, 27 Luty 2020, 19:20:42 »
Black Label powinno się ograniczać do superhero, dojrzalsze treści, lepsi artyści, mini-serie ale w temacie trykotów. A Vertigo do wszystkiego innego. Bo takich rzeczy jak 100 Naboi albo Preacher nie uważam za superhero. Problem z Vertigo był taki, że widocznie sprzedaż była za mała i nie opłacało się zatrudniać wielkich nazwisk do pisania komiksów nie o trykotach. Zresztą nie wiem. Nie ważne czy BL czy Vertigo, ważne żeby dobre komiksy wychodziły.
« Ostatnia zmiana: Cz, 27 Luty 2020, 19:22:22 wysłana przez Antari »

ramirez82

  • Gość
Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #41 dnia: Cz, 27 Luty 2020, 19:25:50 »
Nie ważne czy BL czy Vertigo, ważne żeby dobre komiksy wychodziły.

Oczywiście. Tylko szkoda tak zasłużoną markę jak Vertigo, po 25-ciu latach skasować. Mogli nowe rzeczy wydawać pod szyldem BL, ale to co było Vertigo, zostawić jako Vertigo. Chyba, że coś takiego z jakichś względów było niemożliwe.

Offline R~Q

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #42 dnia: Cz, 27 Luty 2020, 19:59:45 »
Superman z Earth One to całkiem fajne komiksy. Nie każdemu mogą jednak przypaść do gustu ponieważ parę pomysłów jest kontrowersyjnych, jeśli mnie pamięć nie zawodzi co do fabuły. Przykładem pierwszy tom, który przypominał (nic więcej!) fabularnie film Man Of Steel. A w trzecim mamy na przykład Alexandrę i Alexandra Luthor. Ogólnie jednak lekturę wspominam dobrze.
Czyli zwyklaki i ślepi fanboje na to narzekają bo hurrr niezgodne z moimi wyobrażeniami? Jak tak to kupuję.

Offline Corto Maltese

  • Wiadomości: 142
  • Polubień: 314
  • „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie"
    • Zobacz profil
Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #43 dnia: Cz, 27 Luty 2020, 22:42:03 »
Czyli zwyklaki i ślepi fanboje na to narzekają bo hurrr niezgodne z moimi wyobrażeniami? Jak tak to kupuję.
Moje zdanie jest takie, że trzy filmy Snyderowi wyszły, "300", "Watchmen" (zważywszy jak trudny materiał źródłowy do interpretacji) oraz "Man Of Steel". Podobieństwo pierwszego tomu Superman Earth One do fabuły tego filmu odbierałem zatem pozytywnie, bo chociaż nawalanki sporo to czuło się atmosferę wyzwania przed jakim staje najsilniejszy bohater na świecie. I taki, który zdecydowanie nie ma ochoty ujawniać się światu oficjalnie. Z kontrowersji to można wymienić również np. współlokatorkę
Spoiler: PokażUkryj
 łamane przez obiekt uczuć, która zajmuje się tym czym Córy Koryntu
. Jest to Superman znacznie młodszy, wkraczający w dorosłość i podejście na pewno świeże.
« Ostatnia zmiana: Cz, 27 Luty 2020, 22:45:01 wysłana przez Corto Maltese »
"Głównym obiektem zainteresowania całego chrześcijaństwa jest człowiek stojący na rozdrożu. Natomiast rozległe, płytkie filozofie – wielkie syntezy bredni – zawsze traktują o epokach, ewolucji i ostatecznych rozwiązaniach." G.K. Chesterton

Login lichess/chess.com: CortoMaltesePL