Autor Wątek: DC - Dan DiDio out  (Przeczytany 6675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar III

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 13:23:25 »
Co by o nim nie mówić wraz z jego odejściem skończyła się pewna epoka. Do tego bardzo trudna, naznaczona nierzadko desperackimi próbami ratowania tego co dało się jeszcze uratować z zamierającego rynku komiksu. Tego typu inicjatywy jak "Kryzys tożsamości" czy "Nieskończony Kryzys" będę bardzo dobrze wspominał. Biorąc pod uwagę co dzieje się z tą branżą w ostatnich dwóch dekadach jestem zdania, że mogło być gorzej.

John

  • Gość
Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 13:57:56 »
@Nawimar Też lubię Kryzys Tożsamości, nie rozumiem hejtu na te historię, że jest "edgy na siłę". Rozumiem że komiksy o superbohaterach to nasz eskapizm od życia, ale czasem trzeba wtrząsnąć czytelnikiem by pamiętał, że w jakichś 20% jest to też świat taki jak nasz. Jakoś przy The Boys czy Preacherze nie słyszałem narzekań na poruszanie kontrowersyjnych tematów. I tak, mi też było cholernie szkoda żony Elongated Mana, ale jednocześnie takie historie są potrzebne, by raz na jakiś czas wprowadzić trochę brudu i moralnej dwuznaczności w szeregi peleryniarzy. Tego od lat nie ma w Marvelu, a w DC raz na kilka lat się zdaży.

Cytuj
Gdyby spojrzeć na projekty Earth One

Nie denerwuj mnie @Isteklistek  ;), bardzo mi się podobał Superman Straczynskiego i Batman Johnsa z Earth One, a jak nie było kolejnych tomów tak nie ma. Johns się zaangażował w pracę producencką przy serialach TV, a Straczynski nie wiem czym jest zajęty. Może też wrócił do telewizji, w końcu stamtąd się wywodził. Earth One to duży potencjał i liczę na kolejne postaci z tego imprintu. Wonder Woman i Green Lantern również dają radę, Tytani - całkiem nieźli, bardziej przypominają jednak Runaways z Marvela.

sum41

  • Gość
Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 14:37:39 »
Hmm zawsze myslalem ze w Dc jest wiecej swobody niz w Marvelu przynajmniej w ostatnich dwoch dekadach.

John

  • Gość
Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 14:41:51 »
Jeśli poczytamy wywiady ze scenarzystami, można odnieść takie wrażenie. Scott Snyder w swoim runie u Batmana nie chciał umieszczać Damiana Wayne'a, bo nie akceptował koncepcji w której ojciec pozwala synowi ryzykować życiem. Nie wiem, czy w Marvelu pozwoliliby na taki myk. To tylko moje wrażenie, być może mylne, ale wydaje mi się że mimo ścisłej kontroli w obu wydawnictwach (to wciąż taśmowa produkcja historii skrojonych pod konkretne targety, z natury hermetyczne) to w Marvelu bardziej trzymają za pysk :) A przynajmniej więcej takich sytuacji wypływa u nich na światło dzienne.

Offline Nawimar III

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 16:42:27 »
John, nawet nie zarejestrowałem tych "zarzutów" pod adresem "Kryzysu tożsamości" i jestem zaskoczony, że w ogóle je sformułowano. Może właśnie osobnicy tacy jak DiDio muszą odejść w zapomnienie, bo nowe pokolenie odchowane na fabularnych miazgach z Image nie przyjmuje do wiadomości, że "(...) jakichś 20% jest to też świat taki jak nasz". W tej sytuacji trudno mu się dziwić, że dziwił się iż wznowienia starszych historii sprzedają się lepiej niż współczesne realizacje.

sum41

  • Gość
Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 20:00:01 »
W tej sytuacji trudno mu się dziwić, że dziwił się iż wznowienia starszych historii sprzedają się lepiej niż współczesne realizacje.

Możesz rozwinąć tę myśl Nawimar?

Offline Nawimar III

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 22:42:20 »
Sum41 - niestety nie jestem w stanie teraz znaleźć tekstu, w którym była o tym mowa ale kilka miesięcy temu bohater tego tematu może nie tyle dziwił się co raczej niepokoił niższą sprzedażą wydań zbiorczych aktualnie publikowanych serii. Był zdania, że większe zainteresowanie klasyką (a i tak poniżej oczekiwań wydawcy skoro zrezygnowano ze sporej ilości zapowiedzianych omniaków) świadczy, że coś jest nie tak z współczesnymi scenariuszami i nie za dobrze wróży tej branży na przyszłość.

Offline kelen

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 23:20:36 »
Nie pamiętam, żeby mówił coś o scenariuszach, natomiast chyba zsumowałeś ze sobą dwa tematy - sprzedaż wydań zbiorczych z cyframi na grzbiecie i sprzedaż zeszytów w wersji facsimile:

https://www.newsarama.com/46103-dc-co-publisher-expresses-frustration-with-popular-facsimile-editions.html

https://www.newsarama.com/46433-dan-didio-on-dc-s-direct-market-issues.html

https://www.newsarama.com/48570-inside-s-dc-s-overhauling-of-collected-editions-with-dan-didio.html

Offline Nawimar III

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 08:38:13 »
Jego wypowiedź o coraz gorszej jakości scenariuszy o tyle mnie rozbawiła, że przecież nie kto inny jak właśnie on przyczynił się do przegnania z DC Comics m.in. Chucka Dixona i Johna Ostrandera. No ale z drugiej strony robił co mógł by nie wypuszczać z rąk Granta Morrisona.

sum41

  • Gość
Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 10:07:07 »
Sum41 - niestety nie jestem w stanie teraz znaleźć tekstu, w którym była o tym mowa ale kilka miesięcy temu bohater tego tematu może nie tyle dziwił się co raczej niepokoił niższą sprzedażą wydań zbiorczych aktualnie publikowanych serii. Był zdania, że większe zainteresowanie klasyką (a i tak poniżej oczekiwań wydawcy skoro zrezygnowano ze sporej ilości zapowiedzianych omniaków) świadczy, że coś jest nie tak z współczesnymi scenariuszami i nie za dobrze wróży tej branży na przyszłość.

Tylko ze starsze wydania/klasyki niestety ostatnio anulowali bo  słaba sprzedaż - ja np czekam na Omnibusa Phantom Stranger ale juz zwatpilem bo popularniejsze postacie sie im nie sprzedaja;/

Z koleji Marvel w Omnibusach i TPB wydaje coraz wiecej 3 planowych bohaterow bo im sie material konczy...

Dziwne to - trudno mi zrozumiec.

Offline xanar

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 10:20:19 »
Najwyraźniej jest to dla nich za bardzo skomplikowane żeby wydawać tak jak Marvel.
Swoja linia epiców, complete collection ohc, omnibusy, to nie jest fizyka kwantowa.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline vision2001

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 12:03:02 »
Jeżeli dobrze zrozumiałem info z jednego z powyższych artykułów to w DC decydują się na wydanie jakiegoś zbiorczego komiksu tylko, gdy w przedsprzedaży zejdzie 2/3. Nawet w crowdfundingu nie mają tak wyśrubowanych celów!

Offline xanar

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 12:13:43 »
Z tego DC to już raczej nic nie będzie, nie mogę się doczekać aż zrobią ten swój restart. Rozumiem, że chcą wymienić tych klientów, których mają aktualnie na tych, którzy nie istnieją.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline FloreK

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 12:25:54 »
Jeżeli dobrze zrozumiałem info z jednego z powyższych artykułów to w DC decydują się na wydanie jakiegoś zbiorczego komiksu tylko, gdy w przedsprzedaży zejdzie 2/3. Nawet w crowdfundingu nie mają tak wyśrubowanych celów!

Błędne koło. Od lat "kanselują" rozpoczęte serie wydań zbiorczych, albo po prostu przestają wydawać bez żadnego info. Ludzie tracą zaufanie, nie kupują dopóki nie ukaże się całość. To potem odbija się na preorderach gdzie założenia o 2/3 są chore, a zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę to o czym wspomniałem. Odbudowanie zaufania nie potrwa kilka miesięcy, a kilka lat. Z tym, że jeszcze nie zaczęli nad tym pracować.

John

  • Gość
Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 14:06:55 »