Autor Wątek: PREORDERY USA  (Przeczytany 5174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawelek

Odp: PREORDERY USA
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 10:46:40 »
To byłby piękny artbook w tym formacie! Na to liczę.
Art of Conan the Barbarian również "chodzi za mną", ale tu już bez ciśnienia. Ta seria pod względem walorów wizualnych dla mnie prezentuje się dużo skromniej.
Przeczytałem/przeglądnąłem Art of Conan the Barbarian. Ciekawy graficzny przekrój przez całą serię, w tym wzloty i upadki. Widać jak kreska poszczególnych rysowników z czasem ewoluuje i jak zmienia się ogólny styl w przeciągu tych dwudziestu paru lat. Niestety widać też jak wiele rysunki straciły przez kolor, w szczególności w początkowych etapach. Patrząc na przykładowe szkice, w czerni i bieli wyglądałoby to pewnie tak samo dobrze jak SSoC (w końcu lista rysowników jednej i drugiej serii mocno się pokrywała). W jakiejś dobrej promocji warto się w to zaopatrzyć ale cisnąć się na to za wszelką cenę nie ma sensu, tym bardziej że jest to art book serii a nie postaci. Zdecydowanie lepszym przekrojem postaci będzie Conan the Phenomenon od DH.

Offline Gazza

Odp: PREORDERY USA
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 11:35:50 »
Mam go również w planie zakupowym - uwielbiam tego typu opracowania. :)
Zresztą zapoznałem się też z tym materiałem:
Zgadzam się również, że ówczesne "psychodeliczne" kolory niekoniecznie wniosły coś dobrego do tych rysunków.
Pisząc, że CtB prezentuje się skromniej miałem oczywiście artystów okładkowych na myśli. O ile do SSoC prace popełniali wszyscy w technikach malarskich, o tyle do The Barbarian wszystko zdaje się powstało w klasycznym rysunkowym stylu. Nie zmienia to faktu, że to wciąż świetne nierzadko arty Buscemy, Jima Lee czy Mignoli nawet. :))

Offline Gazza

Odp: PREORDERY USA
« Odpowiedź #17 dnia: So, 15 Luty 2020, 07:25:32 »
W majowym preorderze pojawią się dwa nowe DC POSTER PORTFOLIO:
DC POSTER PORTFOLIO: FRANCESCO MATTINA TP

oraz DC POSTER PORTFOLIO: DCEASED TP

Offline FloreK

Odp: PREORDERY USA
« Odpowiedź #18 dnia: So, 15 Luty 2020, 11:06:05 »
W majowym preorderze pojawią się dwa nowe DC POSTER PORTFOLIO:

Coraz bardziej się do tego przekonuje i w końcu zamówię. Fajnie jakby Faboka jeszcze dali :)

Offline Antari

Odp: PREORDERY USA
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 10:02:49 »
Ja czekam na portfolio Gabriele Dell'Otto.

Offline Gazza

Odp: PREORDERY USA
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 10:54:19 »
Coraz bardziej się do tego przekonuje i w końcu zamówię. Fajnie jakby Faboka jeszcze dali :)
To bardzo fajne i solidnie wydane publikacje. Mam 2 z DC (3 dotrze w tym tygodniu) i jedną z Dynamite (Vampirella :P ) więc z czystym sumieniem mogę polecić. Aktualnie nie wieszałem żadnego z posterów - może na nowej miejscówce; ale nawet jako album do przeglądania robią mega wrażenie!

Myślę, że z czasem oferta będzie poszerzana. Jest wielu artystów których cover arty zasługują na taki format.



VAMPIRELLA 50TH ANNIV ART BOOK HC spadł z lutego na czerwiec. :(

Offline Gazza

Odp: PREORDERY USA
« Odpowiedź #21 dnia: So, 22 Luty 2020, 10:41:55 »
Dla miłośników artysty - w majowym katalogu preorder pojawi się THE MARVEL ART OF ADAM KUBERT HC
224 PGS./Rated T+ …$50.00
ISBN: 978-1-302-92380-8
Trim size: 8-1/2 x 10-7/8
Data premiery chwilowo nie została podana.

Offline xanar

Odp: PREORDERY USA
« Odpowiedź #22 dnia: So, 22 Luty 2020, 15:14:19 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline komiksowe_warianty

Odp: PREORDERY USA
« Odpowiedź #23 dnia: So, 22 Luty 2020, 15:19:27 »
Szkoda, że nie każdy artysta dostaje takie wydania HC. Ostatnie monografie Marvela są wydawane na miękko, a dodatkowo są strasznie słabe.

Offline Gazza

Odp: PREORDERY USA
« Odpowiedź #24 dnia: So, 22 Luty 2020, 16:38:31 »
Szkoda, ale artbooki Granova czy Ribica są niczego sobie.

Offline Gazza

Odp: PREORDERY USA
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 19:24:41 »
W dostępnym już marcowym PREORDERze pojawiły się dwie ciekawostki dla miłośników Blade Runnera.
Pierwszą z nich jest zapowiedziany na 13 maja INTERLINKED ART OF BLADE RUNNER 2049 HC.


Z kolei w wrześniu nakładem Titan Comics swoją premierę będzie miał BLADE RUNNER 2019 TP VOL 01 ARTIST EDITION czyli prezentujący oryginalne czarno-białe kadry Adresa Guinaldo pierwszy trejd dobrze przyjętej nowej serii w uniwersum Ricka Deckarda.

sum41

  • Gość
Odp: PREORDERY USA
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 19:52:45 »
Kurde to jeden z moich top5 filmow których żałuje ze nie bylem w kinie ;/

Offline xanar

Odp: PREORDERY USA
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 18:23:08 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Cypher

Odp: PREORDERY USA
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 19:19:17 »
Pewnie ... okładką. :)



A być pan mądry...
ARTIST VAR to chyba okładka, kogoś kto ten zeszyt narysuje? A bedzie ich kilku. Trzydziestu kilku. To ta chyba Variant by TBA (to be announced czy to czyjś sktrót? :) )
Hidden Gem to może jakaś okładka Cockruma z archiwum Marvela. Do tego jej wersja virgin.
Plus główna okładka Granova i wrap McGuinnessa.
Ja to tak rozszyfrowuje.
I według Previews ten zeszyt ma mieć 48 stron, wg. Atomu 32.

Offline komiksowe_warianty

Odp: PREORDERY USA
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 19:36:44 »
ARTIST VAR oznacza, że jeszcze nie wiadomo, kto będzie rysownikiem. Nie musi być to osoba, która jest odpowiedzialna za cokolwiek w środku.
Hidden Gem dotychczas oznaczało okładki z wysokim ratio 1:100 albo 1:500 i nie zawsze byłby to remastery. Marvel publikuje w ramach tych wariantów również prace od obecnych artystów, np. Brooks czy Quesada. Ta wersje będzie okładką open i zapewne remasterem. Wersja virgin będzie wariantem z ratio 1:100, czyli w cenie jakiś 100$.