Autor Wątek: DC - Dan DiDio out  (Przeczytany 6673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online xanar

Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 23:38:14 »
  Dopadli go w końcu za zajechanie Batmana, zeszyty Kinga sprzedawały się słabo a start Tyniona wygląda równie źle (a biorąc pod uwagę że powinien zadziałać syndrom nowego autora to chyba jeszcze gorzej), co zapewne przelało czarę goryczy. Tak sobie czytam to Rebirth i ogólnie poziom jest całkiem niezły, ale wyraźnie stracili przez ostatnie 2 lata rozpęd. Jak dwudziesty któryś Immortal Hulk sprzedaje się lepiej niż ochnasty Superman to znaczy, że nie jest dobrze. Tam już chyba od dawna był czas na nową miotłę, przetrzepanie rynku młodyc,h utalentowanych, niezależnych twórców i danie im większej swobody artystycznej a nie tasowanie dawno zgranych kart pokroju Bendis. Kiedyś DC było z tego znane. No i nowy boss powinien zacząć od modlitwy w intencji kilku dobrych filmów z rzędu.
« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Luty 2020, 23:40:22 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Online xanar

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 23:43:30 »
Teraz ma tam Jim Lee ogarniać przynajmniej przez jakiś czas nie wiem czy to coś zmieni.

Bendis nie jest zły jak pisze postaci, które chodzą po ziemi a nie jakieś Supermany.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline FloreK

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 23:51:38 »
Bendis nie jest zły jak pisze postaci, które chodzą po ziemi a nie jakieś Supermany.

A ten Supek Bendisa to taki słaby? Po przymierzam się w końcu do tego i spotkałem się całkiem pozytywnymi opiniami.

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 23:55:06 »
  Ja nie mówię, że jest zły to rewelacyjny scenarzysta ale on już swój prime time ma już dawno za sobą, nawet jak ten jego Superman jest ok to chyba jednak zbyt mało. DC potrzebuje jak tlenu nowego Bendisa sprzed 20 lat, Alana Moore sprzed 30 czy Franka Millera sprzed 40. Sorry, ale jak tam za gwiazdę wydawnictwa robi facet pokroju Scotta Snydera to tak średnio trochę.

John

  • Gość
Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #5 dnia: So, 22 Luty 2020, 00:29:55 »
Tyle lat na to czekałem, że straciłem wiarę.

Offline kelen

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #6 dnia: So, 22 Luty 2020, 09:30:18 »
Teraz ma tam Jim Lee ogarniać przynajmniej przez jakiś czas nie wiem czy to coś zmieni.

Jim Lee wcześniej też ogarniał. Po prostu teraz został sam.

To nie było planowane zwolnienie, tylko nagłe. Ciężko stwierdzić, czy cokolwiek jest tam teraz zaplanowane i co zrobią z kupą rzeczy, którą DiDio przygotowywał przez ostatni czas.

Online xanar

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #7 dnia: So, 22 Luty 2020, 13:50:50 »
Ci Amerykanie mówią, że zrobią ten restart 5G czy jak to tam ma się nazywać to popełnią samobójstwo.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline FloreK

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #8 dnia: So, 22 Luty 2020, 13:54:55 »
Ci Amerykanie mówią, że zrobią ten restart 5G czy jak to tam ma się nazywać to popełnią samobójstwo.

Tak,  rezygnacja z nowych historii i przedrukowywanie starych. Nie wierzę, ale ogólnie to słabo w tym DC. Jeszcze mi podpadli anulowaniem omnibusa Supka Byrne'a...

Online xanar

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #9 dnia: So, 22 Luty 2020, 14:00:15 »
Oni raczej chcą powymieniać większość bohaterów na inne postacie, ale może jakiś ekspert od DC się wypowie.
To jest mniej więcej to co Marvel zrobił w 2017 All-New, All-Different Marvel.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online isteklistek

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #10 dnia: So, 22 Luty 2020, 14:02:17 »

John

  • Gość
Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #11 dnia: So, 22 Luty 2020, 14:19:32 »
Wcale bym się nie obraził o jakiś powiew świeżości w DC, danie oddechu głównym postaciom i wysunięcie na przód tych z drugiej ligi. Ale podejrzewam że to by przyniosło im kryzys w zyskach. Batmanowi dla jego dobra przydałby się z rok przerwy. 12 miesięcy bez wspominania o Gotham w komiksach DC. Przez ten czas na głównego "kozaka bez mocy" w uniwersum mógłby być wysunięty choćby Green Arrow.

Online xanar

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #12 dnia: So, 22 Luty 2020, 14:20:28 »
No to może być problem bo tylko Batman się sprzedaje  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 11:35:44 »
DC potrzebuje jak tlenu nowego Bendisa sprzed 20 lat
Dokładnie. Potrzebują kogoś takiego jak Donny Cates obecnie w Marvelu. DC potrzebuje również innej polityki dotyczącej publikowania zbiorczych wydań.

Online isteklistek

Odp: DC - Dan DiDio out
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 12:01:48 »
Ja bym powiedział, że scenarzystów dobrych jest sporo, ale niestety bardzo mocno kontroluje ich wydawnictwo. To nie jest tak, że za czasów DD nie powstawały fajne historię, nawet te kryzysy były ciekawe, a dopiero, gdy odchodzono od założeń i robiono power level przeciwników i młóckę, to wszystko zaczęło się sypać. Nie wiem, czy King jest już mega gwiazdą, ale mocno go kontrolowali przy Batmania i sporo musiał zmienić z tego, co mówił w HiC dał draft historii, w której nie było do końca określone dokładnie kto ma być kim, ale może plotka, że to wydawnictwo narzuciło, że główną postacią ma być Harley Quinn.

Może chodzi o to, aby na siłę nie robić spójnego uniwersum, że wszystko jest ze sobą bardzo mocno szyte. Gdyby spojrzeć na projekty Earth One, wydawały się ciekawe, teraz jest nowy imprint Black Label, gdzie wydaje się, że każdy sobie rzepkę skrobie i nie przejmuje się rygorami spójności. Kilku scenarzystów też bardzo szybko się pozbyli lub anulowali im serię z nieznanych powodów np. Bird of Prey Azzarello zamiast serii będzie one shot i nie zdziwię się jak to będzie bardzo dobre.