Autor Wątek: DC, czy Marvel?  (Przeczytany 20154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jigsaw

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #90 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 00:46:43 »
Lubię oba wydawnictwa, ale zawsze było i będzie bliższe mi DC.
Czyli po prostu rzecz gustu, sentymentu, subiektywnych upodobań, itd., itp. Sama ankieta wydaje mi się też mało miarodajna, bo zawęża się tylko do określonej grupy tego forum, a nie wszystkich, którzy z komiksem lub jego przejawami mają coś wspólnego.
(...), poza tym DC ma Batmana, a Batman to mój numer jeden bez podziału na uniwersa. Jest też to pierwszy bohater jakiego poznałem i jaki jest po prostu częścią mojego życia. Nie wspominając już o tym ile przeczytałem komiksów w życiu z Nietoperzem.
Lubię postać Batmana, ale jakoś mało prawdopodobne, by jakiś dorosły facet upodabniał się do nietoperza, siejąc strach wśród przestępców i dlatego bardziej przemawia do mnie Punisher Marvela, niezależnie od tego, jaki komiks i z jaką postacią przeczytałem jako pierwszy (choć muszę przyznać, że moje pierwsze spotkanie z Punim wcale mnie nie olśniło).
 Wolę Marvela od DC, ale szanuję każdą powieść graficzną, jako formę przekazu.

Offline Odyn

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #91 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 08:02:45 »
Lubię postać Batmana, ale jakoś mało prawdopodobne, by jakiś dorosły facet upodabniał się do nietoperza, siejąc strach wśród przestępców i dlatego bardziej przemawia do mnie Punisher Marvela
W moim przypadku, gdyby nie Punisher to w ogóle bym się nie zainteresował Marvelem :) Z tego wydawnictwa zbieram jedynie komiksy z tym bohaterem. Może dlatego, że nie jest to typowe superhero, a czasem też warto mieć jakąś odskocznię. A któż z nas nie lubi dobrego kina akcji rodem z filmów Rambo, czy Niezniszczalnych? :)

Oprócz trykociarskich komiksów DC, bardzo lubię Image Comics.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Gieferg

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #92 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 10:19:23 »
U mnie remis, nie jestem w stanie wywyższyć jednego ponad drugie.

Offline Jigsaw

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #93 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 19:29:11 »
W moim przypadku, gdyby nie Punisher to w ogóle bym się nie zainteresował Marvelem :) Z tego wydawnictwa zbieram jedynie komiksy z tym bohaterem. Może dlatego, że nie jest to typowe superhero, a czasem też warto mieć jakąś odskocznię. A któż z nas nie lubi dobrego kina akcji rodem z filmów Rambo, czy Niezniszczalnych? :)

Oprócz trykociarskich komiksów DC, bardzo lubię Image Comics.
Nietypowe superhero i pewnie mówisz o wersji Ennisa, gdzie został odseparowany od typowych SH ;). Dziwi mnie jednak, że jeśli ktoś lubi trykociarskie komiksy z DC, to dlaczego nie te z Marvela?

Offline Maragast

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #94 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 21:28:27 »
Pod względem komiksów zdecydowanie DC.
Wolę komiksową Ligę Sprawiedliwości niż komiksowych Avengers.
Do tego Uniwersum Latarnii (Paralax i Godzina Zero, potem te cuda od Johnsa jak 7 korpusów czy Wojna Świateł), Kryzysy, Najczarniejsza Noc, Flashpoint.
Postacie Supermana, Batmana, Flasha, Wonder Woman też wolę bardziej niż postacie Marvela.
A moja najbardziej ulubiona postać to Hal Jordan.

Offline Odyn

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #95 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 07:55:11 »
Nietypowe superhero i pewnie mówisz o wersji Ennisa, gdzie został odseparowany od typowych SH ;). Dziwi mnie jednak, że jeśli ktoś lubi trykociarskie komiksy z DC, to dlaczego nie te z Marvela?
Prosta sprawa. Przez bohaterów. Maragast mnie uprzedził :) Daleki jestem od hejtowania Marvela, bo wychowywałem się na animowanych serialach tej stajni. Jednakże, to Batman był zawsze moim ulubionym bohaterem. Tylko, że Batman to nie sam Nietoperz, a cała rzesza złoczyńców, czy bat-family, GCPD, JL itd. Wiele jest czynników, które pasują akurat w moje gusta. Dla mnie to jest tak jak z ksiażkami. Może ktoś dostać Nobla, a będzie dla mnie i tak w odbiorze niestrawny lub nie trafi w moje gusta:)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline death_bird

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #96 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 21:34:34 »
Ja akurat DC znam gorzej niż średnio, ale dla mnie to wydawnictwo zawsze stało złoczyńcami.
Z herosów i pozytywnych postaci to tam są tylko Batman i Harley Queen.  8) No, może jeszcze WW, ale ona jakaś taka strasznie posągowa mi się wydaje (inna sprawa, że nie czytałem za dużo z jej udziałem).
Bo już ta cała Catwoman to mocno niepewna jest i w sumie nie wiadomo po której stronie Mocy stoi.  ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Jigsaw

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #97 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 00:42:49 »
Dla mnie to jest tak jak z ksiażkami. Może ktoś dostać Nobla, a będzie dla mnie i tak w odbiorze niestrawny lub nie trafi w moje gusta:)
...a dla niektórych jeszcze może być Zdrajcą Narodu ;) ;D
Z herosów i pozytywnych postaci to tam są tylko Batman i Harley Queen.  8)
Co ty gadasz? :o Przecież każdy wie, że największym herosem jest tam Joker, a najgorszą mendą, zepsuty pieniędzmi B. Wayne :P. A tak serio to ja z DC miło wspominam dawny serial z Flashem i animację o Potworze z Bagien i nie wiem, czy tylko mi się tak wydaje, ale znacznie więcej tego w TV leciało kiedyś z Marvela, m.in. TF, Hulk, Iron Man, FF, Namor, X-Men, Spider-Man, itp.
Jedyny uraz jaki mam do Marvela to za mało udaną kopię Flasha.

Offline death_bird

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #98 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 08:49:21 »
Czy jestem tutaj jedynym, który nie widział żadnego animowanego serialu komiksowego i gusta wyrabiał wyłącznie na podstawie "materiału źródłowego"?  :o

Zaś względem Wayne`a to nie zgadzam się mimo wszystko: jak na gościa z taką kasą i wpływami to zachował zaskakująco sporo zdrowego rozsądku. ;) Joker natomiast nigdy nie zostanie największym bohaterem Gotham - jest na to zbyt chaotyczny.  ;D Nie to co HQ, która troszczy się o przyjaciół, dba o schronisko dla zwierząt, bez litości morduje bandziorów... No Cud Kobitka.  8)

Przepraszam, musiałem...  ::)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

John

  • Gość
Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #99 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 09:14:50 »
Cytuj
Czy jestem tutaj jedynym, który nie widział żadnego animowanego serialu komiksowego i gusta wyrabiał wyłącznie na podstawie "materiału źródłowego"?

Nie wiem czy jedynym, ale sporo straciłeś. Koniecznie nadrób najlepsze produkcje.

Offline Odyn

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #100 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 09:50:04 »
Ja akurat DC znam gorzej niż średnio, ale dla mnie to wydawnictwo zawsze stało złoczyńcami.
Z herosów i pozytywnych postaci to tam są tylko Batman i Harley Queen.  8) No, może jeszcze WW, ale ona jakaś taka strasznie posągowa mi się wydaje (inna sprawa, że nie czytałem za dużo z jej udziałem).
Bo już ta cała Catwoman to mocno niepewna jest i w sumie nie wiadomo po której stronie Mocy stoi.  ;)
Mam nadzieje, że to sarkazm :D Superman i WW to chyba najbardziej pozytywne/życzliwe postaci. Inna sprawa, że ja wolę jak postaci są szare, niż jak wszyscy są czarno-biali :D Są mi wtedy bardziej ludzcy, przykład: nawet taki złoczyńca jak Lex potrafi robić dobre uczynki :) ja to kupuję, nie lubię nieskazitelnie dobrych/złych
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Gazza

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #101 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 12:26:02 »
(...) ja to kupuję, nie lubię nieskazitelnie dobrych/złych
Stąd uwielbiam Watchmen właśnie. :)

Offline Martin Eden

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #102 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 12:29:48 »
Czy jestem tutaj jedynym, który nie widział żadnego animowanego serialu komiksowego i gusta wyrabiał wyłącznie na podstawie "materiału źródłowego"?  :o


Nie, nie jesteś  :)

Offline death_bird

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #103 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 13:56:29 »
Mam nadzieje, że to sarkazm :D Superman i WW to chyba najbardziej pozytywne/życzliwe postaci.

Częściowo. Supermana nie trawię a WW niestety znam słabo.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Jigsaw

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #104 dnia: Pt, 25 Październik 2019, 02:02:04 »
Inna sprawa, że ja wolę jak postaci są szare, niż jak wszyscy są czarno-biali :D Są mi wtedy bardziej ludzcy, przykład: nawet taki złoczyńca jak Lex potrafi robić dobre uczynki :) ja to kupuję, nie lubię nieskazitelnie dobrych/złych
To raczej syndrom początków amerykańskich powieści komiksowych. Obecnie chyba żadna z postaci nie jest do końca dobra/zła od kiedy zaczęto rozbudowywać ich portrety psychologiczne z chociażby Galactusem włącznie ::). Mi natomiast wspomiany S i WW wydają się zbyt posągowi z wbudowanym sztywno kręgosłupem moralnym (to tylko moje odczucie, bo nie znam ich wszystkich historii, a pewnie na przekór mojej opinii wiele już ich powstało pomijając dyskusyjne dylematy).
 Swoją drogą zawsze zastanawiałem się jak długo można pisać przygody oparte na jednej postaci, które to na koniec nie pozostawiają żadnego nawet śladu psychicznego o fizycznym nie wspominając i praktycznie nie ma to żadnego wpływu na jej postrzeganie świata. Dochodzi może co prawda na krótko do jakichś zmian (włącznie ze śmiercią), ale za chwilę postać ta restartuje się i tak w kółko.