Autor Wątek: DC, czy Marvel?  (Przeczytany 20155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 14:40:16 »
Zagłosowałem na Marvel, bo jednak sympatyzuję tam z większą ilością postaci niż w wypadku DC, ale tak naprawdę to jest jak z tymi przewagami Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą.
Nigdy nie postrzegałem tych wydawnictw w kontekście jakiejkolwiek rywalizacji. U jednych lubię jedno, u drugich drugie. W zw. z powyższym niech Mucha/Egmont wydaje jak najwięcej jak najlepszych historii z obu.
Ku uciesze wszystkich.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Voitas

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 14:43:18 »
Kiedyś bym bez zastanowienia kliknął Marvel. Po tym co ostatnimi laty wychodzi w Marvelu mam wątpliwości. Nie kliknę nic. Chyba, że dorzucicie Vertigo :)

Online bibliotekarz

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 15:02:21 »
DC. Bo ma Batmana, który jest bohaterem wielu świetnych historii z klimatem. Bo ma Vertigo. Bo ma więcej dobrych mrocznych historii i z artystycznym zacięciem.

Marvel też czytuję, ale kojarzy mi się raczej ze spidermanopodobnym kolorowym badziewiem dla nastolatków.
Batman returns
his books to the library

Online donT

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 15:14:40 »
Mam tak samo. Chociaz nie siedze w spandexach tak gleboko, jak niektorzy tu uzytkownicy, to od czasu do czasu lubie zapodac jakies lasery. Stawiam na konkretnych bohaterow i historie, a nie na wydawnictwo.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Murazor

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 15:33:37 »
Stawiam na konkretnych bohaterow i historie, a nie na wydawnictwo.
I co ci wyszlo z tego stawiania? Wiecej z DC, czy Marvela? Wiecej historii pamietasz i lubisz z DC, czy Marvela?  :)

O to pytam, nie ktore wydawnictwo bardziej lubisz, a ktore uniwersum, ktorych bohaterow. Czego wiecej czytasz jezeli juz czytasz. Gdzie masz wiecej ulubionych postaci, wydarzen itp? Gdzie wspominasz wiecej dobrych, solidnych historii.

Chyba, ze masz idealnie po rowno, wtedy rzeczywiscie ciezko wybrac  :)

Offline perek82

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 16:03:30 »
Ja nie potrafię zdecydować. Jedyne serie jakie czytałem to z Marvela (czasy TM-Semic i Spiderman, X-men, później Straczynski, Punisher Ennisa, Daredevil). Plus kilka pojedynczych strzałów jak Weapon X czy Miracleman. Ale to DC wydało takie rzeczy jak Batman (DKR, Long Halloween, Year One, Zabójczy żart), All-star Superman czy Swamp Thing Moore'a.
Rozumiem, że nie mówimy o Vertigo, tylko o superhero? Wtedy nie potrafię wybrać. Jeśli Vertigo też, to DC (Sandman, 100 naboi, Doom Patrol Morrisona). Chociaż czasami to trudno oddzielić jest.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Online donT

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 16:33:23 »
O to pytam, nie ktore wydawnictwo bardziej lubisz, a ktore uniwersum, ktorych bohaterow. Czego wiecej czytasz jezeli juz czytasz. Gdzie masz wiecej ulubionych postaci, wydarzen itp? Gdzie wspominasz wiecej dobrych, solidnych historii.

Twoje pytanie "DC czy Marvel? Co wolicie?" jest bardzo ogolne i nie precyzuje czy chodzi Ci o uniwersum czy wydawnictwo. Nie precyzuje takze, czy chodzi o postacie, historie, crossovery, restarty itp. A co z takimi Vertigo czy Marvel Epic?
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Martin Eden

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 17:02:10 »
DC bo Vertigo.

Online OokamiG

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 17:11:17 »
Typowego supehero czytam od Marvela więcej i zaczęło się to gdzieś w 2012 roku, jednak moim ulubionym bohaterem jest Batman, z którego perspektywy poznawałem drugie uniwersum. :D Ciężko więc wybrać. Ostatnio uniwersum DC poznaje od strony Vertigo. Sandman, który był moim drugim komiksem kupionym w życiu. Nazwisko Gaimana robi swoje. W tym roku nadrobilen Swamp Thinga, teraz zaczynam Doom Patrol, w dalszej perspektywie jest Constantine w schowku do zakupu. Jednak bardziej niż uniwersum patrzę na jakosć historii , i tu Marvela poznałem wiecęj, oczywiście czasami lubię poczytać jaką superbohaterską telenowele, ale jest parę doskonałych historii w tym wydawnictwie. Nawet z ostatniej dekady, jednak czuć trochę pikowanie w dół w tym względzie. DC natomiast ma to Vertigo, które z superbohaterami nie boi się eksperymentować. Wybór więc jest trudny. Ja proponuję nie ograniczać się do jednego wydawnictwa i po prostu brać to co najlepsze.

Offline SawiK

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 17:57:07 »
DC bo Batman i segment Vertigo. Marvel silnie u mnie stał do 17 może 19 roku życia. Przyszedł Egmont i Sandmanem ,Kaznodzieja F.Millerem(B:PMR i SinCity) sprawił ,ze nie udało mi sie wyrosnąć z komiksów 8) Dzis czytam z obu lecz to DC jest za to odpowiedzialne do spółki z TK ;D

Offline Murazor

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 18:21:09 »
Twoje pytanie "DC czy Marvel? Co wolicie?" jest bardzo ogolne i nie precyzuje czy chodzi Ci o uniwersum czy wydawnictwo.
Bo to miala byc zabawa. Gdybym chcial precyzowac to by wyszlo z 30 pozycji w ankiecie. Dla jednego do Marvela zaliczy sie Conan, a ktos inny pomysli, ze to tylko kolorowe superhero. Kazdy niech sam oceni co dla niego wazne i w ktora strone przechyla szale.

Ot prosta ankieta i pierwsza mysl po przeczytania pytania moze juz nasunac jakies odczucie. Jak w tej grze w szybkie odpowiadanie na pytania, bez zastanowienia :)

Offline PJP

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 19:37:57 »
W zasadzie nie dzielę tak komiksów chociaż gdybym przyjął kryterium ilościowe (i jakościowe też!) to jednak Marvel. Ogólnie, nie siedzę za mocno w tematyce bo specjalnym fanem trykociarzy nie jestem. Coś tam na ruski rok kupię jeśli jest okazja ;)

Offline Deg

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 21:39:45 »
Jakieś 20 lat temu odpowiedziałbym bez zastanowienia ;) Teraz zagłosuję na aktualnie przegrywającą opcję :)
This is my truth, tell me yours.

John

  • Gość
Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 21:46:48 »
Dla mnie odpowiadanie które uniwersum bardziej lubię nie ma sensu na dłuższą metę. Lubię konkretne postaci oraz zakątki tychże światów. Oba wydawnictwa są zbyt podobne do siebie na wielu płaszczyznach, dlatego ja nigdy nie uznawałem ich konkurencji. Mógłbym wymienić wiele postaci i historii które lubię z obu marek, i pewnie wyszłoby ich tyle samo.

Odpowiadam więc: REMIS

Offline celtic

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 23:00:01 »
DC za BATMANA i GREEN LANTERN
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10