Autor Wątek: DC Compact Comics  (Przeczytany 3430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bibliotekarz

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 08 Listopad 2023, 15:23:59 »
Tania opcja to są komiksy z Carefoura - jakość jest niska, ale nic się tam nie rozpada.
Batman returns
his books to the library

Offline Piterrini

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 08 Listopad 2023, 15:43:49 »
Gdyby super-hero wydawane było na papierze toaletowym, maksymalnie nędznie i tanio - czytałbym tego dużo więcej. Większość tego szrotu w moim przekonaniu nie zasługuje na twarde oprawy, duże formaty, błyszczący papier, itp.
99%, bo to co dla jednego "szrotem" dla drugiego... W latach 90 Spidery, Batmany, Punishery itd. jak "szrot" w Semicach, a teraz to samo w twardej na kredzie ekskluzywnie to nagle "szrotem" nie jest :P
Różne są spojrzenia jak widać, ale dla mnie nie ma dyskusji - gdyby nie "przyziemne" ceny Semiców to poza Donaldy, Asterixy czy Garfieldy w ogóle bym nie spojrzał, kupowałem żeby przeczytać (i mieć, żeby móc później przeczytać jeszcze raz ;)), jak się kartka przedarła albo położyłem na brudnym podłożu to nic się nie stało, gazetka może droższa od Auto Świata, ale przeznaczenie podobne. Po latach wiadomo, mniej czasu, masa innych rzeczy itp., ale to że zamiast czytać/pochłaniać te historie to niemało czasu poświęcam na porównywanie wydań, wnerwianie się na ubite rogi, słabe klejenie czy jakość edytorską, to nie ma usprawiedliwienia... I zdaję sobie sprawę jak bardzo jest to pozbawione "sensu", ale nawet nie wiem czy jakbym spróbował tą całą otoczkę "wydań" odsunąć na dalszy plan to by mi się udało. No i trawa bardziej zielona tam gdzie nas nie ma, jakby rynek zalany był Carrefourami to pewnie chciałbym porządnych wydań ulubionych historii... Gdyby jednak było to realne, to w pełni popieram to co piszesz.

A, nieraz na forum pisały osoby, że Carrefourowe wydania im się rozleciały :/

Offline bibliotekarz

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #32 dnia: Śr, 08 Listopad 2023, 16:02:56 »
A, nieraz na forum pisały osoby, że Carrefourowe wydania im się rozleciały :/
Mam cztery tomy z Carefoura, kompletnie nic się z nimi nie dzieje a Spider-Man był nawet czytany już trzy razy. Kojarzę natomiast dosyć dobrze wpisy o drogich albumach Muchy, Screamu itd. że trzeszczą, pękają, krzywo złożone, fatalna jakość kopii, coś ucięte, pełno literówek, itd.

Do tego większość amerykańskich zeszytówek to pulpa. Miała dostarczyć przeciętnemu czytelnikowi kilku minut niewyrafinowanej rozrywki za parę marnych centów. Scenarzysta pisał to na kolanie a rysownik tłukł maszynowo żeby wyrobić jak najwyższą normę w tygodniu. Mam mocno mieszane uczucia wobec tego, że ja mam to teraz czytać tylko w ekskluzywnych wydaniach na najwyższej jakości papierze, w twardej oprawie, powiększonym formacie jak albumy z dziełami sztuki Beksińskiego.

Batman returns
his books to the library

Offline jotkwadrat

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 08 Listopad 2023, 18:55:00 »
Wiesz, może przesadzone porównanie, ale takie sztuki Szekspira też były pisane dla gawiedzi i roboli, którzy po pracy wpadali do Globe'a się rozerwać.