Autor Wątek: DC Compact Comics  (Przeczytany 3678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Smok

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 17:35:00 »
O ile pomysł na promocje znanych komiksów  w tanich edycjach wydaje się strzałem w dziesiątkę to trochę mnie dziwi w tej zapowiedzi WW od Morrisona zamiast Hiketeji.

Morrison jest bardziej rozpoznawalny niż Rucka czy Perez (IMO "Gods and Mortals" najlepiej wypadłoby w roli komiksu, od którego warto rozpocząć czytanie WW), no i biorąc pod uwagę inne tytuły, to sama "Hiketeja" wypadałaby "cienko" na tle pozostałych komiksów, więc postawiono na historię, która nie tylko byłaby w miarę samodzielna, ale też i nieco dłuższa.

Na szczęście "WW Earth One" też jest całkiem niezłe i rzeczywiście może zachęcić kogoś do sięgnięcia po inne komiksy z WW.
Dla Filmożerców piszę o komiksach i dawnych filmach.
Stare kino na nowo - tu (zgodnie z nazwą) na nowo opowiadam o starym kinie.
Mój IG

Online Kandor

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 18:18:45 »
Duble, które w niektórych przypadkach mogą być rozwiązaniem na dostępność w sklepach np. na liście widnieje "Trybunał Sów" i "All-Star Superman", o których dodruki prosi się od dawna.
Dokładnie. Dla większości z nas brak "All-Star Supermana" na rynku to zbrodnia. Dla Wyciszonego: jakiekolwiek wnowienie to dubel "bo on już ma" :-)

Offline jotkwadrat

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 18:33:52 »
A ja wciąż nie pojmuję braku wznowień Batman Second Chances.

Offline Leyek

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 18:43:29 »
Cytuj
"Cena i rozmiar DC Compact Comics są idealne dla czytelników prozy i mangi, którzy chcą poznać nową, przyjazną dla czytelnika fabułę w samodzielnej, kolorowej powieści graficznej"

Tylko niech to wydrukują w odbiciu lustrzanym i od tyłu, żeby Ci mangowcy ogarnęli jak to się czyta :P

U nas to "nie pyknie". Egmont nic ekonomicznego nie wyda.

Wydać taką bieda-edycję to może kiedyś i wyda, tyle że cena będzie nieekonomiczna ;)

Offline Piterrini

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 19:11:04 »
Wydania w tym stylu widziałem kilka miesięcy temy w Hiszpanii. Bardzo fajny pomysł.
150-200 stron w cenie 10 euro. Czyli objętość i cena jak kolekcje kioskowe (Hachette itp.), tylko standard wydania inny. No ale pewnie zajmują się tym wydawnictwa komiksowe, to i nakłady mniejsze, koszty większe itp.... Pisałem dawniej o analogicznych wydaniach niemieckich sprzed 20 i więcej lat - nie najgorsza metoda wydania tytułów mniej "rozchwytywanych" (lub właśnie dubli dubli... ;)). Tyle że takie wydanie musiałoby być znacząco tańsze od wydań standardowych żeby miało sens, a to...
Wydać taką bieda-edycję to może kiedyś i wyda, tyle że cena będzie nieekonomiczna ;)
Dokładnie, nawet gdyby to było u nas 60 zł okładkowe, czyli te 40 po rabacie, cena jak kolekcji kioskowych, to wciąż jest ten aspekt, z którym już do bólu się powtarzam - na zachodzie za te 10 euro kupisz kanapkę, w porywach dwie, kiedy u nas przygotujesz obiad dla kilku osób (wiadomo - wszystko subiektywne, chodzi znów o to, że 10 euro tam a 40 zł u nas to przepaść, jedne rzeczy są u nas tańsze, a inne, jak komiksy, odczuwalnie droższe)...

Offline Interloper

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 20:14:32 »
Moim zdaniem jeśli Egmont zdecyduje się wydać takie coś (albo zostanie mu to narzucone przez DC), to cena nie będzie aż tak niska. Egmont ostatnio przesadza z cenami.

Offline Xmen

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 20:17:53 »
Eee tam przesadza. 100zł za 60 stron to dużo?
U nas jeżeli Egmont zdecyduje się to wydać to pewnie w limited, strażnicy pewnie byli testem ;)
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline Castiglione

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 23:28:09 »
Takie pomniejszone wydania już mieliśmy i wzbudzały raczej głosy sprzeciwu. Jako opcja do wyboru - OK, niech sobie będzie jako zachęta dla nowych czytelników. Ja podziękuję, cieszę się, że ten etap mamy już za sobą i w końcu to, co wtedy tak wydawali, dzisiaj jest wznawiane w oryginalnym formacie.

Offline Odyn

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 07 Listopad 2023, 12:52:45 »
Mnie zupełnie nie interesuje taki pomniejszony format. Wręcz przeciwnie, Egmont powinien iść w stronę obszernych wydań (co właściwie zaczął robić, wydając Knightfall). Dla dzieciaków jest już osobna linia wydawnicza z młodzieżowymi historyjkami, ceną dużo niższą niż wiele innych komiksów (nie pamiętam nazwy, bo mnie nie interesuje, ale kojarzę że takie coś istnieje - u nas chyba Raven szła na pierwszy ogień).

Ktoś natomiast wspomniał o mandze - DC miało (albo nawet już ruszyło?) ruszyć z tą inicjatywą, by łączyć swoich ulubionych przedstawicieli z japońskim stylem wydawniczym. Może to byłby lepszy ruch dla Egmontu niż te Compacty?
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Online Necr09

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 07 Listopad 2023, 13:09:27 »
Dla dzieciaków jest już osobna linia wydawnicza z młodzieżowymi historyjkami, ceną dużo niższą niż wiele innych komiksów (nie pamiętam nazwy, bo mnie nie interesuje, ale kojarzę że takie coś istnieje - u nas chyba Raven szła na pierwszy ogień).

DC Powieść graficzna 13+ (ang DC Graphic Novels for Young Adults)

Ktoś natomiast wspomniał o mandze - DC miało (albo nawet już ruszyło?) ruszyć z tą inicjatywą, by łączyć swoich ulubionych przedstawicieli z japońskim stylem wydawniczym. Może to byłby lepszy ruch dla Egmontu niż te Compacty?

Egmont to zapowiadał, ale chyba spadło na następny rok. Info ze strony @Kyms
https://uniwersumdccomics.com.pl/2023/02/12/egmont-wyda-mange-batman-i-joker-w-2023-roku/
FGO: 758,469,198

Offline michał81

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 07 Listopad 2023, 13:26:46 »

Offline gashu

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 07 Listopad 2023, 13:27:40 »
Mnie zupełnie nie interesuje taki pomniejszony format. Wręcz przeciwnie, Egmont powinien iść w stronę obszernych wydań (co właściwie zaczął robić, wydając Knightfall).

Ja odwrotnie. Gdyby super-hero wydawane było na papierze toaletowym, maksymalnie nędznie i tanio - czytałbym tego dużo więcej. Większość tego szrotu w moim przekonaniu nie zasługuje na twarde oprawy, duże formaty, błyszczący papier, itp.

Aktualnie, przy cenach które mamy na rynku, selekcja u mnie jest dość ostra i sporo pozycji, które potencjalnie mógłbym przeczytać (ale jeżeli nie przeczytam, dramatu też nie będzie), wypada z koszyka zakupowego z uwagi na to, że po prostu szkoda mi kaski.


Offline Odyn

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #28 dnia: Śr, 08 Listopad 2023, 10:25:15 »
Ja odwrotnie. Gdyby super-hero wydawane było na papierze toaletowym, maksymalnie nędznie i tanio - czytałbym tego dużo więcej. Większość tego szrotu w moim przekonaniu nie zasługuje na twarde oprawy, duże formaty, błyszczący papier, itp.

Aktualnie, przy cenach które mamy na rynku, selekcja u mnie jest dość ostra i sporo pozycji, które potencjalnie mógłbym przeczytać (ale jeżeli nie przeczytam, dramatu też nie będzie), wypada z koszyka zakupowego z uwagi na to, że po prostu szkoda mi kaski.
Staram się nie tracić czasu i pieniędzy na komiksy, których poziom oscyluje wokół szrotu. Nieważne, w jaki sposób wydany, szrot to szrot. Zdarza mi się, że się natnę, wtedy po przeczytaniu komiks od razu ląduje na olx. Jednakże mnie zupełnie nie przekonuje oszczędzanie na papierze, rozpadające się strony, tzw. byle jaki druk. Choćby taka książeczka kosztowała 20 zł to jednak te 20 zł można wrzucić w coś innego.

Mogę się natomiast zgodzić, że Egmont powinien ograniczyć wydawanie komiksów w twardej oprawie, które podbijają cenę (papier, format, oprawa), na rzecz wydań ze skrzydełkami, na miękko. Na twardo puszczałbym tylko opasłe tomy, zawierające klasyczne cenione opowieści (do takich m.in. zaliczam sagę Knightfall - mnie przypadła do gustu i ostrze sobie kły na kolejne tomy, bo jeszcze nie miałem okazji czytać), ongoing który zazwyczaj jest mierny wydawałbym tylko na miękko, bez względu na eventy czy zwykłe historie.

p.s. pod niesamowitym wrażeniem jestem anglojęzycznych omnibusów DC. Na Marvel zwykle się narzeka, DC natomiast w mojej opinii robi dobrą robotę (drukarnia znajduje się w Kanadzie). Dla mnie takie grubasy to czysta przyjemność.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Xmen

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #29 dnia: Śr, 08 Listopad 2023, 13:33:27 »
Zależy jak to zostanie wydane. To że coś jest tańsze nie znaczy że musi się rozpaść. Takie podwójne zeszysty TM semic trzymają się po 30 lat. Połowa komiksów muchy cieńszych i grubszych rozpada się po jednym czytaniu. Wyższa cena i twarda oprawa nie zawsze czynią cuda.
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.