Autor Wątek: DC Black Label  (Przeczytany 56848 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

DC Black Label
« dnia: Pn, 11 Luty 2019, 22:20:50 »
O co chodzi z tym Black Label w Egmoncie, bo nie jestem na bieżąco? Zapowiedzieli, że będą regularnie wydawać tytuły z tej linii?

Offline Gascon200

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 22:23:06 »


O co chodzi z tym Black Label w Egmoncie, bo nie jestem na bieżąco? Zapowiedzieli, że będą regularnie wydawać tytuły z tej linii?


To jest pewien imprint, będą komiksy w tej linii, lecz zapowiedziano jedynie Batman: Damned na jesień.

Offline arczi_ancymon

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 22:28:21 »
Wiem co to jest Black Label, pytałem o co chodzi z nim w Egmoncie, bo myślałem, że coś mnie ominęło.

Czyli nic nie wiadomo i wróżycie z fusów... Na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, że Egmont będzie wydawał Black Label, a co najwyżej na to, że wydadzą jeden komiks z tej linii, może dwa ("White Knight" ma dobre oceny, więc to pewnie tylko kwestia czasu), a nie na jakąś cykliczność jak z Vertigo, N52 itd.

JanT

  • Gość
Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 23:39:01 »
Czyli nic nie wiadomo i wróżycie z fusów... Na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, że Egmont będzie wydawał Black Label
Kilka razy już o tym było "Najważniejszymi wydarzeniami jesieni będzie najnowszy tom Asteriksa, pierwszy tom Thorgala tworzony przez nowego rysownika, nowa linia DC „Black Label” https://swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,679,komiksowe-plany-egmontu-2019.html
Co raczej wskazuje na cykliczność. Na MFKiG też mówili o mieszaniu formatami więc raczej nie dla jednego komiksu :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Luty 2019, 23:49:34 wysłana przez JanT »

Offline Gascon200

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 10:27:31 »
Ze względu na premierę nowego filmu z Jokerem, zapewne w Black Label jakiś komiks na premierę filmu z nim się pojawi. Albo Joker Azarello, albo Killing Joke, albo (i to najpewniejsze)  będzie po prostu Batman Damned, gdzie Joker odgrywa tam kluczową rolę :>

Chyba, że Egmont szykuje dodruk Człowieka, który się śmieje, to bym chętnie od nich kupił ;>

majkelus81

  • Gość
Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 10:40:08 »
 Joker Azarello jest cały czas dostępny w sprzedaży. Zabójczy żart też jest dostępny cały czas w sprzedaży. Było oficjalnie na emfce pokazane że z Black Label będzie Batman Damned i Doomsday Clock (który jestem pewien nie zdąży wyjść w tym zbiorczym, zostały 4 zeszyty do końca, ale kiedy one wyjdą to jest jeden wielki znak zapytania).

Online donT

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 10:55:23 »
Dlaczego w ogole do Black Label dodawane sa komksy juz wydane? I to nawet te 100lat temu (jak np. Killing Joke)?



You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

majkelus81

  • Gość
Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 11:13:51 »
Dlaczego w ogole do Black Label dodawane sa komksy juz wydane? I to nawet te 100lat temu (jak np. Killing Joke)?
Dlatego że BL ma być dla czytelnika dorosłego. Historie z założenia mają być bardziej dojrzalsze. Przeciwwagą dla BL mają być DC Ink i DC Zoom, które przeznaczone będą dla młodszych czytelników.
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Luty 2019, 11:16:50 wysłana przez majkelus81 »

Offline Gascon200

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 11:19:43 »
Joker Azarello jest cały czas dostępny w sprzedaży. Zabójczy żart też jest dostępny cały czas w sprzedaży. Było oficjalnie na emfce pokazane że z Black Label będzie Batman Damned i Doomsday Clock (który jestem pewien nie zdąży wyjść w tym zbiorczym, zostały 4 zeszyty do końca, ale kiedy one wyjdą to jest jeden wielki znak zapytania).


I to jest właśnie trochę problem tej linii w Polsce, trochę dubli by już było. Niektóre by pasowały, bo ich pierwowzory dawno z rynku zniknęły (Kingdom Come, Catwoman), ale niektóre jeszcze gdzieś tam można kupić (Joker, Luthor, Killing Joke, Rasa Panów) i tych jest właśnie najwięcej.
Egmont będzie musiał pomyśleć, jak wydać wybrane tomy z Black Label.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 11:34:43 »
Troche dziwne, to wrzucenie chyba wszystkich najlepszych/najpopularniejszych komiksow DC do nowej linii wydawniczej. Lepiej zleciliby wiecej nowych tytułow uznanym autorom. Wspomniany tu MAX z Marvela, nie bazował na wcześniejszych komiksach i moim zdaniem to było z korzyścią dla marki MAX.


Z drugiej strony, swego czasu jak powstało Vertigo, wrzucili do niego wcześniejsze komiksy z DC, i to było dobre posuniecie... Wiec może przy BL też sie sprawdzi.
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Luty 2019, 11:37:45 wysłana przez ramirez82 »

Offline R~Q

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 14:39:22 »
DC wymyśliło sobie, że te bardziej uznane klasyki, ale także i nowe komiksy, ale od uznanych autorów, będą wydawać w ramach nie normalnego DC, ale w "DC Black Label".
Ze starych to m.in. All-Star Superman a z nowych np. Batman: Damned. Z założenia mają być "wybitniejsze" i przeznaczone dla dojrzalszego czytelnika
Ale czytałem gdzieś, że Black Label to na razie zawód i mało fajnych rzeczy do wydania

sum41

  • Gość
Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 21:56:02 »
W usa duzo wyszlo z tego imprintu?

majkelus81

  • Gość
Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 22:08:56 »
W usa duzo wyszlo z tego imprintu?
Jedynym tytułem ze znaczkiem DC Black Label na okładce jest Batman Damned, reszta to są tytuły które zostały do niego przeniesione. Przy czym taki Batman White Knight na zeszytach nie ma znaczka DC BL, za to już na wydaniu zbiorczym to oznaczenie jest. Podobna sytuacja spotka pewnie Doomsday Clock, zeszyty bez oznaczenia DC BL, wydanie (które nie wiadomo kiedy się ukaże, przez opóźnienia) taki znaczek pewnie otrzyma.

sum41

  • Gość
Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 22:10:34 »
To egmont bedzie mial z czego brac? No chyba ze planuja jeden tom na pol roku..

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 22:17:40 »
  Wystarczy wpisać w wikipedii, tam nie ma nic nowego z wyjątkiem Damned i White Knight, kilka zapowiedzi i kilka wznowień oprócz tego. DC sprzedając po raz kolejny to samo z nowym znaczkiem, chyba chce ukryć fakt, że ich obecne serie to kał.