Autor Wątek: DC Black Label  (Przeczytany 56871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #270 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 09:00:07 »
BTW Co do Black Label jako takiego to mam szczerą nadzieje, że Egmont wyda Strange Adventures Toma Kinga
Też na to czekam  :). W ogóle jak w DC Balck Label wyjdzie cokolwiek Kinga to biorę: Batman/Catwoman, Human Target, Rorschach. Widzę, że jest jeszcze zapowiedziane Danger Street, ale tego niestety nie znam.
https://en.wikipedia.org/wiki/DC_Black_Label

Edit.
O tym nie wiedziałem  :o
Info o Paulu Dano, aktorze wcielającym się w Ridllera z najnowszego filmu o Batmanie:
"In March 2022, it was announced that Dano would make his comic debut writing Riddler: Year One for DC's Black Label imprint. The six issue limited series will be set in the continuity of The Batman and showcase Nashton's rise to becoming the Riddler." - https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Dano#2020s
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Czerwiec 2022, 09:21:01 wysłana przez laf »

Offline Archie

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #271 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 23:17:32 »
Widzę, że jest jeszcze zapowiedziane Danger Street, ale tego niestety nie znam.
Nie wiadomo czy to wyjdzie, bo oryginalnie planowano to na maj 2022, choć King twierdzi że tak. To miała być crime drama z 3-ligowymi bohaterami DC, którzy mają pokonać Darkseida.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Kyms

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #272 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 23:51:35 »
Też na to czekam  :). W ogóle jak w DC Balck Label wyjdzie cokolwiek Kinga to biorę: Batman/Catwoman, Human Target, Rorschach. Widzę, że jest jeszcze zapowiedziane Danger Street, ale tego niestety nie znam.
https://en.wikipedia.org/wiki/DC_Black_Label

Edit.
O tym nie wiedziałem  :o
Info o Paulu Dano, aktorze wcielającym się w Ridllera z najnowszego filmu o Batmanie:
"In March 2022, it was announced that Dano would make his comic debut writing Riddler: Year One for DC's Black Label imprint. The six issue limited series will be set in the continuity of The Batman and showcase Nashton's rise to becoming the Riddler." - https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Dano#2020s

Rorschach widnieje w zapowiedziach Egmonta na listopad tego roku:
https://uniwersumdccomics.com.pl/2022/04/25/zapowiedzi-dc-comics-katalog-wydawnictwa-egmont-2022/

Offline Odyn

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #273 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 08:20:20 »
Rorschacha bym z chęcią sprawdził, bo ciekawy bohater. Co prawda skręca mnie na myśl o Kingu, ale pewnie dam szansę, najwyżej pójdzie pod młotek ;)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Kyms

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #274 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 10:43:22 »
Uprzedzę, że nie jest to Rorschach znany z Watchmen. Jest to raczej osoby działające pod wpływem inspiracji klasycznym Rorschachem. Sama seria prawie wcale nie odwołuje się do Watchmen. Kryminał dobry, niekoniecznie skierowany do fanów Watchmenów.

Offline Odyn

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #275 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 10:52:47 »
Uprzedzę, że nie jest to Rorschach znany z Watchmen. Jest to raczej osoby działające pod wpływem inspiracji klasycznym Rorschachem. Sama seria prawie wcale nie odwołuje się do Watchmen. Kryminał dobry, niekoniecznie skierowany do fanów Watchmenów.
To ta postać z Zegara Zagłady tj. ten ciemnoskóry gość?

Właśnie sugeruje się tym, że to kryminał. Oceny ma dość dobre. Chyba, że znów główny bohater będzie rozkminiał nad swoim życiem, miał jakąś traumę i w ogóle czuł się złamany, to wtedy odpuszczę, bo nie zdzierżę :D
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Kyms

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #276 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 11:35:46 »
To ta postać z Zegara Zagłady tj. ten ciemnoskóry gość?

Właśnie sugeruje się tym, że to kryminał. Oceny ma dość dobre. Chyba, że znów główny bohater będzie rozkminiał nad swoim życiem, miał jakąś traumę i w ogóle czuł się złamany, to wtedy odpuszczę, bo nie zdzierżę :D

Stety czy nie, ale nie. Jest to historia o zupełnie nowych postaciach, które działały w swoim świecie inspirując się poczynaniami/dziennikiem Rorschacha. Seria Kinga w żaden sposób nie nawiązuje do Watchmenów czy świata DC. Taka oderwana historia z wykorzystaniem pewnego elementu. Na pewno przeczytam w polskim zbiorczym wydaniu. Średnio mi podeszło czytając zeszytówki w dniu premiery. Już tak mam, że King podchodzi mi czytając jako całość, na raty niekoniecznie.

Offline Odyn

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #277 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 13:37:37 »
Chyba będzie mi szkoda kasy na kolejne dzieła tego autora. Ale poczytam recenzje jak się już u nas ukaże :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Kyms

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #278 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 13:42:46 »
Polecam Human Target. Fajnie napisany kryminał. Jego jedyna seria, którą dobrze mi się czyta wraz z premierą poszczególnych numerów.

Offline michał81

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #279 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 14:48:03 »
Z tego co czytałem recenzje do Human Target to były bardzo pozytywne, do czasu aż King wkurzył wszystkich tym jak poprowadził/potraktował postać Guya Gardnera. Wiadomo, że to elsword (choć na początku na taki się nie zanosiło), to jednak po pewnym wydarzeniu w komiksie poszła dość spora krytyka. 
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Czerwiec 2022, 14:56:11 wysłana przez michał81 »

Offline Kyms

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #280 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 22:24:35 »
Tak, postać Gardnera została wręcz zszargana w pewnym momencie. Większość jego wątku można było przymknąć okiem, ale to co zrobił z nim King na sam koniec... No nie, poprowadzenie postaci kompletnie nie adekwatne do jego charakteru. Miałem wrażenie, że King pomylił postaci i przypadkowo obsadził tu kogoś innego niż pierwotnie chciał.

Offline Odyn

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #281 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 10:13:41 »
Dzięki za to info o Guyu. To jedna z moich ulubionych postaci z Korpusu. Niby elseworld, ale pewnie niesmak u fanów pozostaje. Tym bardziej nie będę wydawał kasy na Kinga :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Kyms

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #282 dnia: Nd, 03 Lipiec 2022, 11:51:03 »
Z jednej strony można przymknąć okiem na ten wątek. Nie jest on przodujący w serii. Są ważniejsze motywy. Jednak... jest to takie zszarganie jego postaci, że głośno odbiła się ona w mediach, nawet polskich.

Offline Pan F.

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #283 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 01:17:17 »
Na wikipedii widzę tylko 3 komiksy, które mają wyjść, czyżby Black Label się już kończył? :(
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Offline Kyms

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #284 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 09:17:06 »
Black Label nie kończy się. Po prostu w ramach tej inicjatywy nie dostawaliśmy nawału nowych tytułów. Zawsze wychodziło po kilka projektów, o wielu prawdopodobnie jeszcze nie wiemy. Tytył też służy do wydawania różnych regularnych serii