Autor Wątek: DC Black Label  (Przeczytany 57191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #255 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 08:21:21 »
Joker/Harley: Criminal Sanity, Strange Adventures
Te dwa jak tylko pojawią się na naszym rynku to na pewno wezmę. Tak samo jak pozostałe rzecz od Kinga: Batman/Catwoman , Rorschach i Human Target. Poza tym liczę, że Egmont rzuci się na Harley Quinn and the Birds of Prey, ale tutaj przewidywania są raczej nikłe  :(
Z wydanych u nas do tej pory przeczytałem: Batman: Przeklęty, Harleen i Joker: Zabójczy uśmiech. Na półce zostawiłem sobie tylko Harleen, reszta zupełnie mi nie podeszła.

Offline death_bird

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #256 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 08:52:00 »
HQ i Drapieżne Ptaki to w zasadzie jeszcze jedna, pożegnalna wizyta duetu Conner&Palmiotti w świecie Harley (nie wiem czy nie rzucona przez wydawnictwo tak w ramach przeprosin po tym co spieprzył Humpries?  ::)).
Egmont spokojnie mógłby to wydać jako zakończenie/uzupełnienie ich wersji. Pytanie czy będzie im się chciało/opłacało.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Pan F.

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #257 dnia: Pt, 18 Luty 2022, 12:27:31 »
Jakie są opinie o Batman Imposter? Warto kupić?
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Offline Bazyliszek

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #258 dnia: So, 07 Maj 2022, 18:14:07 »
Jestem na drugim tomie Death Metal i tu już naprawdę się robi ciekawie. Wrzucają tyle materiałów o przeszłości, że bez przeczytania wcześniejszych trzech Kryzysów człowiek się gubi. Ja je przeczytałem, ale do tego czasu zdążyłem pozapominać, więc spoilery są niezłe. Należy podziękować Hachette, że wyda nam rozszerzone wersje KnNZ i IC oraz Egmontowi Polska za wcześniejsze wydanie Ostatniego Kryzysu. No i Snyder to wszystko nieźle kontynuuje. Najlepsza jest scena miedzy Owlmanem a Johnem Stuartem i za to ta część ma u mnie duży plus. Naprawdę szkoda, że nie ma większej ilości historii z tym łotrem, czyli jedynym prawdziwym złym Batmanem. Och - jakże dobrze mogłaby wyglądać ta historia z nim w roli głównej, zamiast tego jokerowego monstrum.

Łyżką dziegdziu jest to, że ten event nie zasługuje na aż 4 tomy na twardo. To powinny być góra dwa, dla oszczędności. Dlaczego gdy chodzi o Marvela, to można dostać kobyły pokroju Daredevil Zero, Punisher MK 1 czy kolejne Epici. A tutaj wracamy do cienkich albumików, choć był już i Animal Man i dopiero co Knightfall Prolog. Dlaczego Egmont Polska jest niekonsekwentny i tak robi ze szkodą dla czytelników?

Offline michał81

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #259 dnia: So, 07 Maj 2022, 19:00:56 »
@Bazyliszek ale Death Metal nie jest wydany w DC Black Label. Czemu piszesz o nim w temacie który dotyczy innych komiksów?

Jakie są opinie o Batman Imposter? Warto kupić?
Zdecydowanie.

Offline PabloWu

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #260 dnia: So, 07 Maj 2022, 19:41:21 »
Jakie są opinie o Batman Imposter? Warto kupić?
Według mnie bardzo warto kupić,ale mogę być średnio obiektywny bo lubię Batmana no i dodatkowo uwielbiam prace Sorrentino .

Offline xanar

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #261 dnia: So, 07 Maj 2022, 21:37:08 »
@Bazyliszek ale Death Metal nie jest wydany w DC Black Label. Czemu piszesz o nim w temacie który dotyczy innych komiksów?
No przecież wiadomo, że trzeba napisać w każdym temacie, że Egmont coś źle robi.

Łyżką dziegdziu jest to, że ten event nie zasługuje na aż 4 tomy na twardo. To powinny być góra dwa, dla oszczędności. Dlaczego gdy chodzi o Marvela, to można dostać kobyły pokroju Daredevil Zero, Punisher MK 1 czy kolejne Epici. A tutaj wracamy do cienkich albumików, choć był już i Animal Man i dopiero co Knightfall Prolog. Dlaczego Egmont Polska jest niekonsekwentny i tak robi ze szkodą dla czytelników?
A no dlatego tak robią, że w tym DC sprzedaje się tylko Batman i lepiej niż te Marvele, dlatego nie trzeba takich kombinacji robić.
Szkodą dla zdrowia to są te twoje posty, ty wiesz, że nie musisz tych złych Egmontów kupować.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pan F.

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #262 dnia: Nd, 15 Maj 2022, 22:26:29 »
W czerwcu pierwszy numer komiksu Aquaman Andromeda w klimatach horroru. Wygląda ciekawie, jeśli opinie będę pozytywne i zostanie wydany w Polsce (a chyba są małe szanse), to może być mój pierwszy komiks z Aquaman'em na półce. Plansze
Spoiler: PokażUkryj
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Offline SawiK

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #263 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 07:19:37 »
Up
Czy małe szanse ,no chyba są spore szanse. W przyszłym roku premiera kolejnego filmu, pierwsza część była sporym sukcesem. Sadze ze jest realna szansa że to się wtedy ukaże. I do tego Black Label, więc dodatkowy bodziec by to wydać.

Offline Odyn

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #264 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 11:14:24 »
Przeczytałem wczoraj Harleen. Kurcze, ale to było dobre! Życzyłbym sobie więcej komiksów w takim klimacie.

Lubię temat psychologii kryminalnej, w omawianym komiksie był on po troszku liźnięty (aż żałuję, że nie było w nim miejsca na szersze przedstawienie rozmów dr Quinzel z psychopatycznymi mordercami Arkham, a jedynie pojedyncze kadry).
To co mi się podobało to oczywiście plastyczne kadry Sejica (jego Poison Ivy skradła me serducho - ślicznie nakreślona buzia; natomiast Two Face z tym realistycznym odwzorowaniem jego poparzonej twarzy, zwłaszcza w ciemnych kadrach, wygląda cholernie przerażająco), ale również ukazana fascynacja na linii doktor-pacjent i to w jaki sposób zauroczenie może przyćmić obraz realnego postrzegania świata. Może i Harley jest troszkę naiwna, próżna, ale to wszystko fajnie składa się w jedną całość i przede wszystkim jest ciekawie napisane.
Jokera też da się lubić, zwłaszcza w scenie
Spoiler: PokażUkryj
gdy mówi dlaczego nie zabił Harley. Że zobaczył w jej oczach jednocześnie strach i fascynacje. No i skradł mu serce jej uśmiech.

Taką Harley Quinn chciałbym czytać. Tak narysowaną i przedstawioną.

Na koncu albumu mamy dodatki, w których między innymi są rysunku Sejica, niewykorzystane w tym albumie, mogące sugerować że autor wróci jeszcze do tematu i napisze kontynuację. Kiedyś pojawiły się pogłoski, że może być bardziej rozwinięta relacja między Harley a Ivy - bardzo bym chciał to przeczytać, mając na uwadze fakt, jaki styl przybrał autor pisząc i rysując Harleen (nie głupkowata komedia, z kartonowymi rysunkami do czego nas DC przyzwyczaiło w przypadku tej postaci). Niestety nie długo później czytałem, że Sejic odszedł z DC i raczej w najbliższym czasie nici z komiksów o Ivy.

W każdym razie, polecam! Na pewno zostawię sobie ten komiks i kiedyś do niego wrócę.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline michał81

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #265 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 11:24:07 »
@Odyn powinieneś sprawdzić Joker/Harley - Zabójczy umysł. Też podejście bardziej na serio do postaci HQ

Offline laf

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #266 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 11:32:07 »
@Odyn, pełna zgoda. Harleen to do tej pory jedyny album DC Black Label, jaki zachowałem w mojej kolekcji.

Offline Odyn

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #267 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 11:41:33 »
Zabójczy umysł jest na mojej liście :D
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline death_bird

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #268 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 12:29:09 »
@Odyn powinieneś sprawdzić Joker/Harley - Zabójczy umysł. Też podejście bardziej na serio do postaci HQ

Tak swoją drogą to przyszło mi jakiś czas temu do głowy, że DC machnęło się z tytułem tego komiksu. Zdecydowanie bardziej powinno się to to nazywać "Joker/Harleen - Zabójczy umysł". "Harley" jest mocno nietrafione względem tej fabuły.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Pan M

Odp: DC Black Label
« Odpowiedź #269 dnia: Cz, 16 Czerwiec 2022, 22:45:27 »
Harleen jest ok, ale prawdę powiedziawszy to ten komiks stoi głównie świetnymi rysunkami. Przemiana psychologiczna nie jest w nim aż tak wiarygodna, w ogóle fabularnie to nie umiem jakoś zachwycić się komiksem, który tak powierzchownie podchodzi do tak poważnej zmiany postaci. Za mało było podbudowy pod to szaleństwo Harley. Na pewno nie jest to zły komiks, ba to naprawdę przyzwoita rzecz patrząc na poziom współczesnych"dzieł" jakie potrafią stworzyć DC i Marvel.

BTW Co do Black Label jako takiego to mam szczerą nadzieje, że Egmont wyda Strange Adventures Toma Kinga i Peacemaker: Disturbing the Peace Ennisa- chociaż na ten drugi tytuł to sobie dłuuugo poczekamy, bo ledwo co na rynku został wydany jeden zeszyt.
« Ostatnia zmiana: Cz, 16 Czerwiec 2022, 22:52:01 wysłana przez Pan M »