Autor Wątek: Mark Millar  (Przeczytany 5342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Mark Millar
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 12:39:11 »
Tylko jeśli całkowicie odcina się od oryginalnego Kick-Assa to pytanie dlaczego jego nazwę i kostium sobie przywłaszczyła? Generalnie nawet na jednym kadrze nie jest to wyjaśnione. Wszystko dzieje się tu zupełnie od czapy, czyli tak jak w każdym nowszym komiksie Millara.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mark Millar
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 12:42:59 »
Wszystko dzieje się tu zupełnie od czapy, czyli tak jak w każdym nowszym komiksie Millara.

No fakt, historie które pisze w ostatnich latach to jest tragedia.

Tylko jeśli całkowicie odcina się od oryginalnego Kick-Assa to pytanie dlaczego jego nazwę i kostium sobie przywłaszczyła?

Może w przyszłości Dave powróci ją powstrzymać, jak Bruce Wayne Jean Paula Valleya w Knightfall? ;)

JanT

  • Gość
Odp: Mark Millar
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 12:47:05 »
Nie czytałem i raczej nie sięgnę, ale z tego co piszesz... to chyba dobrze, że Millar miał inny patent na nową Kick-Ass? Gdyby znów była to osoba w typie Dave'a, kierująca się podobnymi pobudkami co on, to już byłby to zupełnie odgrzewany kotlet?
Ale pobudki Dave'a były fajne i komediowe. W tym nowym motywacja jest ograna i debilna. To w ogóle mógłby być inny komiks ale Millar chyba specjalnie chciał pojechać na sukcesie Kick-Ass.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mark Millar
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 12:49:40 »
W tym nowym motywacja jest ograna i debilna.

W końcu to Millar 8)

Jeszcze trochę i jedynym rysownikiem, który będzie w stanie oddać złożoność jego fabuł, będzie Liefeld.
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Czerwiec 2020, 12:51:17 wysłana przez ramirez82 »

Offline michał81

Odp: Mark Millar
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 13:13:59 »
Może w przyszłości Dave powróci ją powstrzymać, jak Bruce Wayne Jean Paula Valleya w Knightfall? ;)
Nie Dave, ale ktoś zdecydowanie powraca, aby skopać dupę Nowej Kick Ass.
Spoiler: PokażUkryj



Kick Ass Nowa teoretycznie kolejny komiks Millara pisany od liniki, ale.... Millar próbowął zrobić coś w stylu Legacy Heroes jak to robi Marvel i DC, tylko że to jest Millar i oczywiście to skopał. To co było dużym potencjałem zostało zaprzepaszczone, przez zwykły brak jakiejkolwiek interakcji z oryginałem. OK, jest jedna. Wspomniane zostaje, że są ludzie przebierający się za superbohaterów w Nowym Yorku. Ale dlaczego Patience wybrała akurat taki pseudonim i kostium o tym jest zero. Jakby tak się nie stało to ten komiks nic nie wiązałoby z poprzednim bohaterem/serią. No, ale jak przełkniemy to co zafundował Millar fabularnie na początku, resztę czyta się sprawnie. To nie ma też być ambitna lektura (i raczej taka ma nie być), a raczej niezobowiązująca akcja z dużą ilością rozwałki. I tak zdecydowanie czyta się lepiej niż Magic Order.

Ja Patience jak bohaterkę, której sytuacja zmusza do "dorobienia sobie" na złoczyńcach kupuję. Ona ma większe doświadczenie i podstawy jako ex-wojskowy od Dave, aby podążyć drogą superbohatera. Ma też konkretną motywację. I finał zaskakuje ostatecznie. Ja aż tak surowo nie oceniam tego komiksu, właśnie za pójście w inną stronę niż oryginał.

A co do ilustracji Romity Jr. i to jest jeden z lepszych jego ostatnich komiksów, nie tak jak w Superman: Rok pierwszy. Poziom z poprzednich części został utrzymany.
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Czerwiec 2020, 13:19:53 wysłana przez michał81 »

Offline Pan M

Odp: Mark Millar
« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 23 Maj 2021, 04:43:58 »
Millar jest dla mnie straszliwie ambiwalentny.

Superman:Red Son. No to było naprawdę dobre. Bardzo dobre połączenie typowych dla superhero motywów rozrywkowych z poważniejszym zagadnieniem. Bardzo dobry motyw z
Spoiler: PokażUkryj
pojedynkiem eSa z genialnym  wprost Batmanem w wersji radzieckiej
W ogóle jest tu całkiem dobra zabawa z wrzuceniem znanych i lubianych postaci w inne niż na głównej ziemi warunki. To nie jest alternatywna wariacja, gdzie czuć, że jest to mega wymuszone a postaci, które widzimy są na siłę wciskane w inne role, jak w jakimś dennym cospalyu. Supek wręcz idealnie wpasowuje się w realia ZSRR i siłą rzeczy potrafi ta inkarnacja Supermana wstrząsnąć człowiekiem. Wonder Woman w tej wersji też ma to coś. Dobrze gra na pewnym skołowaniu w tej inkarnacji.
Spoiler: PokażUkryj
Autentycznie robi jej się żal, w momencie w którym czytelnik dowiaduje się o jej niespełnionej miłości do Supermana
Koncówka no to jest naprawdę dobre i pięknie, że nie rozwiązano wszystkiego na zasadzie kto najmocniej przywali Supkowi w łeb, tylko twórca ucieka się do bardziej subtelnego finału.

Civil War. No do tego to już mam bardzo mieszane odczucia. Rysunki są naprawdę dobre, ale tak poza tym? Początek jest bardzo ok, dostajemy wypadek z udziałem mało znanych postaci, który doprowadzi do dużych reperkusji dla naprawdę dużej części uniwersum. Potem niestety zaczyna się robić typowa sieczka. Postacie leją się niby o rację, ale wygląda to trochę jakby to był pretekst, bo w Marvelu komuś ten pomysł wydawał się cool.
Spoiler: PokażUkryj
Moment ze śmiercią Goliata faktycznie lekko nadaje dramaturgii, ale przy okazji jest kompletnie trzepnięty w kontekście  postaci Starka, który wygaduje o tym wydarzeniu jakieś kompletne bzdury jak socjopata
Za dużo walk, za dużo szokowania
Spoiler: PokażUkryj
jak to z ujawnieniem tożsamości Spider-mana
które i tak było pewnie potem odkręcane, a za mało w tym wszystkim sensu. Mam wrażenie, że postaciom już tak odwaliło w finale, że albo się odbierze to jako krytykę superhero, albo pokazanie prawdziwego bezsensu tego wydarzenia. Fajny jest
Spoiler: PokażUkryj
występ Punishera
Niefajny jest motyw z
Spoiler: PokażUkryj
robotem Thorem
Nie chcę wyrokować, czy serio ten story arc jest spieprzony u podstaw. Możliwe, że Omnbius daje dużo lepsze odczucia, pełniejszy obraz. Podstawka niestety jakby napina  się, że jest jakaś dekonstrukcją, tymczasem to głównie klepanie się po gębach. Totalnie mnie ten komiks nie zachwycił.
« Ostatnia zmiana: Nd, 23 Maj 2021, 04:48:48 wysłana przez Pan M »

Odp: Mark Millar
« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 23 Maj 2021, 16:39:11 »
  Słowo ambiwalentny dotyczy raczej sfery przemyśleń bądź uczuć a nie podmiotu jako takiego. To nie Millar jest ambiwalentny, tylko Twoje odczucia dotyczące jego komiksów. Sam autor ma pomysł na pisanie scenariuszy dosyć jednorodny, bierze jakiś tam znany gatunkowy motyw i pokazuje go z nieco innej a czasami przeciwnej perspektywy, dorzucając do tego ponadprzeciętną ilość przemocy i często sporo humoru a całość pisze na wybitnie rozrywkowy sposób. Ja tam Millara lubię, nie każdy komiks musi mieć piąte dno, lub dotykać problemów egzystencjalnych. Osobiście uważam, że Wojna Domowa to jeden z jego najlepszych tytułów, więcej to jeden z najlepszych tytułów Marvela (przynajmniej tego "nowożytnego"), nie zgodzę się, że to historia spieprzona u podstaw, bo ona podstawy ma bardzo solidne. Powód konfliktu wśród superbohaterów jest bardzo sensowny co w przypadku komiksów z tego gatunku nie jest często spotykane, gdyż zazwyczaj bójki pomiędzy herosami są pisane na zasadzie bzdetów o mentalnej kontroli albo "kurła zejdź mi z drogi kurła bo się spieszę na promocję kubełków w KFC", "Nie mogę kurła bo ja też się spieszę bo Green Goblin rozrabia na Manhattanie i muszę go powstrzymać, ale tak se teraz myślę że nigdy cię nie lubiłem i ci kurła zaraz przy...solę". Tak jasne wykonanie czasami zawodzi, nie wszystkie pomysły są trafione, ale ja całość odebrałem bardzo pozytywnie. To, że będzie dużo akcji to można założyć przed pierwszą stroną i czepianie się tego byłoby jak czepianie się Johna Woo, że nie kręci adaptacji prozy Czechowa a magazynki pistoletowe w jego filmach są na 100 naboi. Na mnie ta scena z Goliatem nie zrobiła właściwie żadnego wrażenia bo ten Goliat to Człowiek Nikt, usiłowałem sobie przypomnieć czy gdzieś wcześniej lub później go widziałem i jakoś nie doszedłem do żadnych wniosków, mógł Millar użyć chociaż jakiegoś solidnego drugoligowca a nie trampkarza, którego nikt nie zna i który nikogo nie obchodzi.

Offline Pan M

Odp: Mark Millar
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 23 Maj 2021, 17:37:37 »
  Słowo ambiwalentny dotyczy raczej sfery przemyśleń bądź uczuć a nie podmiotu jako takiego. To nie Millar jest ambiwalentny, tylko Twoje odczucia dotyczące jego komiksów. Sam autor ma pomysł na pisanie scenariuszy dosyć jednorodny, bierze jakiś tam znany gatunkowy motyw i pokazuje go z nieco innej a czasami przeciwnej perspektywy, dorzucając do tego ponadprzeciętną ilość przemocy i często sporo humoru a całość pisze na wybitnie rozrywkowy sposób. Ja tam Millara lubię, nie każdy komiks musi mieć piąte dno, lub dotykać problemów egzystencjalnych. Osobiście uważam, że Wojna Domowa to jeden z jego najlepszych tytułów, więcej to jeden z najlepszych tytułów Marvela (przynajmniej tego "nowożytnego"), nie zgodzę się, że to historia spieprzona u podstaw, bo ona podstawy ma bardzo solidne. Powód konfliktu wśród superbohaterów jest bardzo sensowny co w przypadku komiksów z tego gatunku nie jest często spotykane, gdyż zazwyczaj bójki pomiędzy herosami są pisane na zasadzie bzdetów o mentalnej kontroli albo "kurła zejdź mi z drogi kurła bo się spieszę na promocję kubełków w KFC", "Nie mogę kurła bo ja też się spieszę bo Green Goblin rozrabia na Manhattanie i muszę go powstrzymać, ale tak se teraz myślę że nigdy cię nie lubiłem i ci kurła zaraz przy...solę". Tak jasne wykonanie czasami zawodzi, nie wszystkie pomysły są trafione, ale ja całość odebrałem bardzo pozytywnie. To, że będzie dużo akcji to można założyć przed pierwszą stroną i czepianie się tego byłoby jak czepianie się Johna Woo, że nie kręci adaptacji prozy Czechowa a magazynki pistoletowe w jego filmach są na 100 naboi. Na mnie ta scena z Goliatem nie zrobiła właściwie żadnego wrażenia bo ten Goliat to Człowiek Nikt, usiłowałem sobie przypomnieć czy gdzieś wcześniej lub później go widziałem i jakoś nie doszedłem do żadnych wniosków, mógł Millar użyć chociaż jakiegoś solidnego drugoligowca a nie trampkarza, którego nikt nie zna i który nikogo nie obchodzi.

Wojna domowa ma bardzo fajne założenia, ale problematyczne dla psychiki postaci z uniwersum. Co do Goliata to chodziło nie tyle o
Spoiler: PokażUkryj
 śmierć samej postaci
, której przed tym komiksem nie znałem w ogóle, a reakcje Starka. Był tam jakiś tekst na zasadzie to "jak ryzyko w pracy policjanta". Stark zachowuje się tu jak strasznie odklejony od wagi wydarzeń człowiek. Robi w swoimi mniemaniu dobrze i po co się przejmować. Wręcz to jest zachowanie psychopatyczne. Stark zawsze był palantem w komiksach, ale tu już jest jazda po bandzie. To samo z Capem
Spoiler: PokażUkryj
który w finale jest gotów do zabicia Starka
To jest mocno out of character. Jedynie Punisherowi pasuje tutaj zachowanie w tym stylu. No i kupuje tutaj Mr Fantastica, któremu wydaje się, że w imię chłodnej nauki, analiz socjologicznych postępuje dobrze. Logan wraz z X-men, też wypadają sensownie bez gwałtu na tym czym ta grupa jest. Cała reszta na czele z właśnie Starkiem i Capem to meh.  W finale właśnie miałem wrażenie, że te wszystkie postacie totalnie pop***** przenosząc jeszcze konflikt do miasta. Lubię duże eventy, lubię historie tego typu dużo bardziej absurdalne od Civil War, ale tutaj podstawy na całość zdają się bardziej ambitne niż walka z  kosmicznym złem, tymczasem po drodze gdzieś motywacje, zachowania postaci popadają w przesadyzm. Dlatego ta historia paradoksalnie wypada gorzej niż przeciętny, odmóżdżony event Marvela.  Ja naprawdę chciałem polubieć ten komiks, ale serio za dużo mi tutaj zgrzyta.

Offline Marvelek

Odp: Mark Millar
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 23 Maj 2021, 18:00:24 »
Ogólnie podzielam wiele odczuć Pana M i nigdy nie rozumiałem zachwytów nad "Civil War", ale jednocześnie muszę zgodzić się ze Skandalistą, że same podstawy historii są solidne, a pomysł na konflikt bardzo dobry. Gorzej jest moim zdaniem z wykonaniem. Przede wszystkim o ile przyczyna konfliktu dotyczy spraw zasadniczych to jest dla mnie kuriozum, że dwaj goście znający się tyle lat nie są w stanie usiąść i przegadać sprawy. Za szybko jest tu przejście do zwykłego łubu dubu, którego uważam, że jest za dużo w tym komiksie. Ten event dał też fajny punkt wyjścia dla innych serii Marvela i o ile nie uważam komiksu Millara za dzieło, to np. Brubaker w Capie i Straczynski w Pająku świetnie rozwijają wątki z Civil War. Dzięki temu miałem poczucie, że w Uniwersum Marvela rzeczywiście wydarzyło się coś ważnego i cała ta wojna miała jakieś znaczenie i sens, czego z kolei kompletnie nie czułem przy okazji Civil War II Bendisa.

Odp: Mark Millar
« Odpowiedź #24 dnia: Nd, 23 Maj 2021, 19:15:29 »
Zarzuty rozumiem i nie są one bezpodstawne, ale opinii absolutnie nie podzielam. Wojna Domowa to świetny komiks jest, nie bez przyczyny powszechnie chwalony.

Bender

  • Gość
Odp: Mark Millar
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 08:33:16 »
Mark Millar u chłopaków z The Real BBC:



Offline Popiel

Odp: Mark Millar
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 16:33:37 »
Ostatnio przypadkiem trafiłem na taką sympatyczną popierdółkę Millara - "KM/H". Nic wielkiego, ot sensacyjno - fantastyczna opowieść o grupce młodocianych cwaniaczków, dzięki dziwnym dragom zyskujących superszybkość.

Mucha wydała, na przecenie w CK zapłaciłem 15 złotych, czasu poświęconego lekturze nie żałuję.

Ale pytanie - bo tam wszędzie (w stopce i na okładce) jest logo/brand Netflixa. Oni jakoś to sponsorowali? Miał być film/serial? Nie znalazłem nigdzie informacji.

A komiks bardzo spoko, za pietnastaka mało co się tak opłaca.

Offline Takesh

Odp: Mark Millar
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 16:44:20 »
Millar sprzedał swoje uniwersum N kilka lat temu. Dzięki temu są dwa seriale. Mark może spokojnie dalej robić swoje, a N ma bazę pomysłów. Takie mamy czasy.

Aha. Czy sprzedał, czy to jakaś umowa użyczenia na lata, to nie pamiętam już.

Odp: Mark Millar
« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 16:53:37 »
 Praktycznie każdy komiks już od dawna z wyjątkiem tych pisanych na zlecenie wydawców w stylu Marvel, DC, 2000AD, Dark Horse etc. to część jego linii wydawniczej nazywanej Millarworld pojawiającej się na rynku pod egidą Image (chyba nie w 100%). Millar jakiś czas temu sprzedał prawa do ekranizacji wszystkich komiksów Millarworld Netflixowi (z wyjątkiem tych co sprzedał już wcześniej np. Kingsman), stąd pewnie znaczki, może Netflix coś z tym zrobi, może nie. Było Jupiter's Legacy ale padło po pierwszym sezonie. Coś tam niby przy Hucku skrobią i przy Odrodzonej, albo skrobali a to już nieaktualne.

Offline Takesh

Odp: Mark Millar
« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 17:29:48 »
Millar jednak sprzedał N całą swoją linię, dlatego na komiksach jest ich znaczek.. W N byli zdziwieni, że dalej wydaje komiksy...

https://www.cbr.com/netflix-surprised-mark-millar-making-comics-after-millarworld-sale/

Co do seriali to jest Dziedzictwo Jowisza oraz Supercrooks. Teraz będzie Chosen One na podstawie American Jesus.

https://www.cbr.com/mark-millar-the-chosen-one-netflix-premiere-date/