Autor Wątek: Dark Horse  (Przeczytany 17666 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #30 dnia: So, 09 Marzec 2019, 14:59:50 »
Przyjmij, że zajęczak. I lepiej z nim nie zadzierać ;-).



Fantastycznie przedstawiona historia i kultura Japonii.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."


Offline Murazor

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #32 dnia: So, 09 Marzec 2019, 19:57:39 »
Frank Miller - XERXES
Czytałeś? Wg mnie tragiczne rysunki, prawie, że bohomazy. Jak powrót Mrocznego Rycerza vs Rasa Panów, taki spadek jakości. A fabularnie okropne, nudne, porwane, chaotyczne.

Nawet goodreads, czasami ma rację - ocena 2.26 - wg mnie i tak za wysoka. Nie umywa się do 300.
https://www.goodreads.com/book/show/35691243-xerxes?ac=1&from_search=true

I komentarz stamtąd z którym się mega zgadzam:

Dwie pierwsze części (cały komiks składa się z pięciu) może nie są wybitne, ale całkiem udane. Potem zamienia się to w niekoherentny zlepek scen i zbiór opatrzonych minimalną ilością tekstu grafik na dwie strony komiksu. Niczego to szczególnie nie wnosi, wątki nie wynikają jedne z drugich, a rysunkowo jest to wybitny przykład niedopasowania stylu kolorowania do kreski autora — która zresztą też wybitna nie jest.

Offline wonap

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #33 dnia: So, 09 Marzec 2019, 19:58:58 »
W kolejności przypadkowej :)

Hellboy
BBPO
Czarny Młot
The Goon

Przyznam, że nic z tego nie czytałem. Postaram się nadrobić;)

Offline parsom

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #34 dnia: So, 09 Marzec 2019, 20:12:37 »
Aj, to nie dobrze, że Kserkses nie taki fajny. I z tego co widzę to wizualnie chyba rzeczywiście najbardziej zaszkodziło tu kolorowanie.

Na marginesie - ktoś na goodreads zastanawia się, dlaczego nie ma tu odniesienia do 300. Pewnie dlatego, że dla Kserksesa to w sumie było mało ważne zdarzenie.

Offline amsterdream

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #35 dnia: So, 09 Marzec 2019, 20:20:44 »
Frank Miller - XERXES
https://www.darkhorse.com/Books/18-204/Xerxes-The-Fall-of-the-House-of-Darius-and-the-Rise-of-Alexander-HC#prettyPhoto


Wspaniałe arty, szczególnie pod sam koniec. Dla mnie Miller mógłby przez cały komiks rysować krowę w różnych pozycjach a i tak bym to kupił :D

Offline Rabies

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #36 dnia: So, 09 Marzec 2019, 20:27:29 »
Murazor - nie czytałem. Dzisiaj zobaczyłem, że leży to w MVM w niezłej cenie i wrzuciłem do koszyka.

parsom - czytałem, że Miller nie chciał robić 300 część II , żeby nie być posądzony o odcinanie kuponów i chciał stworzyć nową historię, lekko tylko nawiązującą do świata 300. Czy jakoś tak  8)

Panowie, czy oryginalna wersja 300 z DH wyraźnie różni się od egmontowej. A może nie różni się wcale? Podobno ta z Egmontu ma mniej nasycone kolory - prawda to?

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 15:45:22 »
Czy ktoś z Was może mi powiedzieć coś więcej o "Baltimore"? Widze, że na październik Dark Horse przygotowało omnibus, i że klimat to wampiry, wojna światowa. Czy to jakoś się łączy z Mignolaverse? Polecacie?

Offline Murazor

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 15:51:55 »
Nie laczy sie. Calkiem osobna historia, ale klimat trzyma. Rysunki przez cala serie rowne i mnie sie podobaly. Co do fabuly, ma troche glupotek, ale da sie przezyc. Bohaterowie dosc ciekawi, jakis tam ich rozwoj tez jest. Nie jest to wybitna pozycja, ale calkiem porzadna historia.

Duzo wojny sie nie spodziewaj, raczej jako flashbacki. Calosc opiera sie bardziej na watku z wampirami.

Ten omniak ma calosc zbierac?

JanT

  • Gość
Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 15:54:35 »
https://www.amazon.com/Baltimore-Omnibus-1-Mike-Mignola/dp/1506712460

I to nam Egmont musi wydać :) Może nawet już dawno zaklepał jak nikt jeszcze nie ruszył.

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 16:26:07 »

Ten omniak ma calosc zbierac?

Dzięki za wyjaśnienie.

Ten omniak o którym pisałem to jest ta pozycja: https://www.atomcomics.pl/pl/p/BALTIMORE-OMNIUBUS-HC-VOL-01/131681

Z tego co rozumiem, to zbiera on połowę tego co wyszło.

Offline Amer

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 22:34:16 »
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline pawlis

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #42 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 18:48:07 »
Trylogia oryginalnego AvP wyjdzie w Essentialu:
https://previewsworld.com/Catalog/JUN190330?fbclid=IwAR1jxz3j_FcI2sbJ72M01E68rDaoelLsx2GnPNfFZWgiCpoRdWDEicMtU0E

TO kiedy oficjalna zapowiedź Scream Comics?

Offline LordDisneyland

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #43 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 07:03:21 »
Tak przy okazji- czy ktoś z was czytał Predatora pisanego przez Iana Edgintona? Ciekaw jestem, czy warto się za to brać...
,, - Eeeeech.''

Offline rekinn

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 19 Czerwiec 2019, 12:53:28 »
Lada chwila wychodzi odświeżony Moonshadow. Przymierzam się by kupić. Czytał ktoś i może pochwalić/ odradzić?