Autor Wątek: Dark Horse  (Przeczytany 17669 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donT

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 19 Czerwiec 2019, 13:58:32 »
Pisalem o Moonshadow tutaj:

https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/bo-chodzi-o-to-zeby-plusy-nie-przeslanialy-nam-minusow-sezon-drugi/msg13002/#msg13002

W duzym skrocie - warto! Bo to kwasowa jazda bez trzymanki, z pieknymi malunkami. Jednakze - uprzedam - komiks pisany jest proza, z bardzo duza iloscia teksu o bardzo wyszukanym slownictwie.
Jednym slowem -jezykowo jest baaaardzo wymagajacy.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline parsom

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #46 dnia: Śr, 19 Czerwiec 2019, 15:13:04 »
Ajajaj - bardzo fajnie to wygląda, może ktoś to u nas wyda.

Offline moai

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 19 Czerwiec 2019, 17:47:51 »
Ajajaj - bardzo fajnie to wygląda, może ktoś to u nas wyda.
Dawno dawno temu w zapowiedziach mialo ten tytul juz nieistniejace wydawnictwo Manzoku :)

Offline parsom

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 19 Czerwiec 2019, 17:56:01 »
Czyli Sideca wyda :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #49 dnia: Śr, 19 Czerwiec 2019, 20:39:33 »
Nikt tego u nas nie wyda.

Sam nie wiem, skoro Moonshadow przechodzi do DH, to może jest cień szansy? Bo dotąd, gdy był w DC/Vertigo, to ze względu na wyłączność Egmontu, możliwości nie było wiele. Skoro Scream Comics bierze się za Kabuki...

Offline Odyn

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #50 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 14:00:00 »
A czytał ktoś Lady Killer? :) Zastanawiam się nad zakupem. Głównie ze względu na kreskę Jones, ale czy fabularnie też jest dobrze?
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

ramirez82

  • Gość
Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #51 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 14:18:04 »
Moim zdaniem fabularnie jest ok - dobre czytadło, które nadrabia świetnymi rysunkami. Choć dowiedziałem się ostatnio, że Jones całość zaplanowała na większą ilość zeszytów, niż ostatecznie zrobiła, nie wiem czy to prawda. W każdym razie zakończenie jest otwarte, (by nie powiedzieć, że kończy się cliffhangerem), ale w trakcie lektury nie przeszkadzało mi to, myślałem, że to celowy zabieg.

Offline Recoil

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #52 dnia: So, 13 Lipiec 2019, 18:40:24 »
Pozwolę sobie wrzucić kilka słówek o 2 tomowej serii "Bunt".



W moim odczuciu fani obcego dzielą się, na ogól, na zwolenników klaustrofobicznej atmosfery zagrożenia spod znaku R. Scott'a lub na miłośników totalnej wojny autorstwa J. Cameron'a.

Wszystkich pogodzić powinna powyższa pozycja -  w bardzo sprawny sposób łączy w sobie wszystko co znamy z poprzednich wcieleń obcego tj.:
-> niewidzialne zagrożenie w postaci jednego obcego czyhającego w mroku korytarza zamku,
-> rozwałkę gdzie oddział pruje z pulsaków i smart gun'ów w całe legiony obcych
-> główną postać żeńską, która przynosi na myśl skojarzenie z Ripley albo dla mnie Machiko z AvP - w sumie nie wiem dlaczego ? ;)
-> ludzką chciwość już chyba na stałe przypisaną do korporacji W-Y
-> ludzkie starcia w myśl zasady "dobrzy vs źli"
-> kosmicznych piratów, jak zawsze wpadających w najmniej sprzyjających okolicznościach

Ergo: mamy tutaj naprawdę wszystko co większości fanów obcego może na myśl przyjść - zabrakło może Predatora ale może to lepiej ? Za dużo chyba tych combosów ostatnio :)

Główną bohaterką jest szeregowiec Zula z Colonial Marines, która wraz ze zbuntowanym androidem Davis'em prowadzi swoisty wyścig z korporacją W-Y na zasadzie, kto pierwszy dotrze do obcych, choć obu stronom przyświeca zgoła inny cel: zniszczyć vs pojmać.

Ogólnie komiks czytało mi się bardzo pozytywnie i szybko - fabuła, szczególnie bardzo rozbudowany wątek Zuli, ciekawa i wciągająca, kreska i kolory też trzymają poziom.

Nie przychodzi mi na myśl, żeby się do czegoś przyczepić więc myślę, że mogę szczerze polecić - zarówno świeżym jak i doświadczonym miłośnikom obcego.


Offline Kielo

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #53 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 16:27:49 »
Ciekawa informacja dla fanow tworczosci Neila Gaimana. W maju 2020 wydawnictwo Dark Horse planuje wydanie kilku jego mniej znanych komiksow w jednej ksiazce. 336 stron, powiekszony format, twarda oprawa. W srodku: A Study in Emerald, Murder Mysteries, How to Talk to Girls at Parties, and Forbidden Brides of the Faceless Slaves in the Secret House of the Night of Dread Desire. Cena: $50.

https://www.bleedingcool.com/2019/10/02/dark-horse-announces-the-neil-gaiman-library-edition-for-2020/


Offline KubciO

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #54 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 19:41:01 »

Offline Gieferg

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #55 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 20:52:33 »
Cytuj
moim odczuciu fani obcego dzielą się, na ogól, na zwolenników klaustrofobicznej atmosfery zagrożenia spod znaku R. Scott'a lub na miłośników totalnej wojny autorstwa J. Cameron'a.
Niekoniecznie. Ja na ten przykład nie jestem w stanie wskazać, który z filmów lubię najbardziej: Alien, Aliens czy Alien 3.

Offline arczi_ancymon

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #56 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 20:55:29 »
Blade of the Immortal dostanie wydanie Deluxe. 8)

No w końcu, jaram się :) Niech jeszcze wydadzą tak Koike i będę w niebie!

Offline KubciO

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #57 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 17:17:36 »
No w końcu, jaram się :) Niech jeszcze wydadzą tak Koike i będę w niebie!
I Eden mogliby jeszcze wrzucić do tego worka z wydaniami Deluxe. ;D Bo chyba nie ma takiej wypasionej wersji?

Offline KubciO

Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #58 dnia: So, 28 Marzec 2020, 19:11:37 »
Okładka do Blade of the Immortal w wersji Deluxe Edition. 8)


ramirez82

  • Gość
Odp: Dark Horse
« Odpowiedź #59 dnia: So, 28 Marzec 2020, 20:11:51 »
I w takim wydaniu mogliby u nas podejść jeszcze raz do Miecza nieśmiertelnego, niestety chyba nie ma chętnych :(