Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 273277 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #225 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 09:02:03 »
Więc za bardzo się nie da podzielić na 2.
Wszytko się da, tylko trzeba zrobić to z głową. I jest kilka tie-inów, które warto by dodać, ze względu na fabułę.

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #226 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 09:07:07 »
Jak z tie-inami to wiadomo że 2 tomy albo więcej ale wątpię żeby je dodali.

Offline laf

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #227 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 09:17:27 »
@Jan, dzięki za wyjaśnienie

Co do tie-inów to też mi się wydaje, że nic nie dorzucą. Z drugiej strony jest tam sporo jednozeszytowych tie-inów i coś naprawdę ważnego mogliby dorzucić.
Ja z kolei bardzo chciałbym żeby pociągnęli wątek Moon Knighta czy Ghost Ridera, bo w WKKM te wątki były najbardziej urwane.

Offline Palyszkiewicz

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #228 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 10:39:29 »
To będzie tom 0.

Run Diggle'a trzeba czytać tak:

Daredevil 501-507

Shadowland 1
Daredevil 508
Daredevil 509
Shadowland 2
Shadowland 3
Daredevil 510
Shadowland 4
Daredevil 511
Shadowland 5
Daredevil 512

Daredevil: Reborn 1-4

Więc za bardzo się nie da podzielić na 2.
Wydaje mi się że wypadało by dodać Dark Reign: The List - Daredevil bo jest istotny dla fabuły Shadowland

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #229 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 11:41:52 »
I jest kilka tie-inów, które warto by dodać, ze względu na fabułę.

Tyle, że są one zbędne dla opowiadanej historii. Z Shadowlandem nie łączy ich nic poza tym, że ich akcja dzieje się, kiedy Murdock siedzi z ninja w tym swoim pałacu. Fabularnie to też nie są jakieś perły. Najlepsze są "Blood on the streets", "Daughter od the shadows" i "Power Man", ale umówmy się - to też nie są jakieś dzieła typu "must have". Ot zgrabnie poprowadzone czytadła.


To będzie tom 0.

Run Diggle'a trzeba czytać tak:

Daredevil 501-507

Shadowland 1
Daredevil 508
Daredevil 509
Shadowland 2
Shadowland 3
Daredevil 510
Shadowland 4
Daredevil 511
Shadowland 5
Daredevil 512

Daredevil: Reborn 1-4

Więc za bardzo się nie da podzielić na 2.

O kilku rzeczach zapomniałeś: przed zeszytem 501 jest jeszcze Dark Reign: The List - Daredevil, a przed "Reborn" jedno-zeszytowy tie-in Shadowland: After Fall.
Z wnioskiem końcowym się zgadzam - dzielenie takiej zawartości na dwa tomy byłoby koszmarkiem wydawniczym.

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #230 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 11:47:36 »
To już jest 23 zeszyty :)

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #231 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 12:09:30 »
@Jan, dzięki za wyjaśnienie


Ja z kolei bardzo chciałbym żeby pociągnęli wątek Moon Knighta czy Ghost Ridera, bo w WKKM te wątki były najbardziej urwane.

Janku, tie-in Moonknighta to najgorszy z tie-inów do Shadowlandu, bezsensowny paździerz. Ghost Rider wypada lepiej, ale tutaj z kolei po lekturze pozostaje się z poczuciem pustki. Biorąc pod uwagę sam event wydawało się, że wątek Ghost Ridera jest jednym z ważniejszych, ale tie-in niczego tak naprawdę nie wyjaśnia. Jedynymi istotnymi tie-inami do tego eventu jest Daredevil i After Fall.

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #232 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 12:27:04 »
Janku
To nie ja(n)  :)

Ogólnie run Diggle'a jest nie za wysokich lotów a tie-iny słabsze.

+  Shadowland: After the Fall
Z tym 23.

Offline michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #233 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 13:04:00 »
Z tym 23.
Wiem, dlatego skasowałem ten post.
Ogólnie run Diggle'a jest nie za wysokich lotów a tie-iny słabsze.
To zależy jak rozpatrywać ten run. Jeśli mówimy o samej serii DD (oraz Daredevil: Reborn) to trzyma on poziom (albo po prostu ci się nie podoba). Za to Shadowland to jest już inna bajka. Tu widać, że jest to korpo-potworek. I to głównie przez jego pryzmat ocenia się całość jako słabą.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #234 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 16:49:21 »
Jeśli mówimy o samej serii DD (oraz Daredevil: Reborn) to trzyma on poziom (albo po prostu ci się nie podoba). Za to Shadowland to jest już inna bajka. Tu widać, że jest to korpo-potworek. I to głównie przez jego pryzmat ocenia się całość jako słabą.

Dokładnie. Run Diggle'a jest najbardziej niesprawiedliwie ocenianym runem w Daredevilu. Niestety oceny te są dokonywane przez pryzmat eventu. Trzeba też dodać sprawiedliwie, że choć event jest słaby, to nie jest znowu aż tak tragiczny. W Marvelu wypuszczono o wiele więcej słabych komiksów, w tym część wydano u nas.

ramirez82

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #235 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 18:36:38 »
Trzeba też dodać sprawiedliwie, że choć event jest słaby, to nie jest znowu aż tak tragiczny. W Marvelu wypuszczono o wiele więcej słabych komiksów, w tym część wydano u nas.

No, muszę przyznać, że to, że w Marvelu są słabsze komiksy, działa baaaardzo na korzyść tego eventu ;)

A tak serio, to rozumiem, sam nie byłem jakoś chętny by run Diggle'a u nas wydali, mino że kontynuuje wątki z runu Brubakera. A Shadowland choć miałem z WKKM, nawet nie ruszyłem, zniechęcony opiniami. Ale może to i dobrze, będzie okazja zapoznać się w kompletniejszym wydaniu. Przemęczmy się przed Waidem 8)

Offline death_bird

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #236 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 20:50:25 »
To jest dyskusja jak gdyby te wszystkie sequele, prequele i inne takie wydanych już u nas Murdock`ów zostały wydrukowane w katalogu.  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #237 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 21:15:28 »
Ale TK to zapowiedział :)

Offline death_bird

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #238 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 21:20:17 »
W zw. z obecnymi czasami uwierzę dopiero jak zobaczę w zapowiedziach. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #239 dnia: Pt, 29 Maj 2020, 09:03:49 »
Z tym 23.
Ale taką samą ilość zeszytów Punishera Jasona Aarona Egmont rozbił na dwa zbiorcze. Ja bym tak do końca nie był pewien czy tego nie powtórzą w przypadku DD Diggle'a. Ten 0 będzie grubym tomem, ale tylko dlatego, że Egmont nie ma możliwości wydania go inaczej, ze względu na to co jest już wydane, nie tak jak run Diggle'a.