Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 271862 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #210 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 18:25:55 »
A ile mieliśmy lat czytając Punishery, czy The Man Without Fear w Mega Marvel?

No ja miałem wartość jednocyfrową gdy czytałem "Punisher" 2/90 (obok "Spider-Man" 2/90 moja pierwsza przygoda z Marvelem) i gdy na jednej z pierwszych stron przeczytałem, że harleyowcy porwali kilka małolat i urządzają z nimi orgie to miałem ostre myślenice nt tego dlaczego musieli je porywać skoro obżeranie się owocami i picie wina to w sumie (chyba) fajne zajęcie więc dziewuchy powinny być zadowolone. ::)
Ot miałem wtedy raczej takie "kreskówkowe" pojęcie nt pewnych pojęć i tym samym nie dotarła do mnie ponura głębia tego konkretnego kadru.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline pawlis

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #211 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 20:32:36 »
Czyżby były tam jakieś zakazane treści? :)
Znaczka 18+ nie ma, więc można dać dziecku :).

No to, że stara się działać osobno i nie chce przynależeć do żadnej grupy. Jakoś nie przepadam w Marvelu jak jest komiks o Avengersach czy X-Menach. Wolę bohaterów, którzy działają solo. Właśnie jak Spider-Man i Daredevil.
Ja bym powiedział, że Daredevil to taki miks Batmana ze Spider-Manem.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Maj 2020, 20:34:14 wysłana przez pawlis »

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #212 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 20:55:52 »

Ja bym powiedział, że Daredevil to taki miks Batmana ze Spider-Manem.

W runie Marka Waida jest taki fajny fragment kiedy Daredevil przemyka obok autobusu, chyba szkolnego albo turystycznego a widzący go pasażerowie mówią patrzcie, czerwony Batman😜

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #213 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 18:34:43 »
Mam już Daredevila Żółtego. Patrzyłem jeszcze jakie są Tomy i z tego co widziałem są jeszcze dwie serie. Chciałbym wiedzieć czy Tomy Daredevila Frank Miller to już się wszystkie ukazały? Wiem, że ukazało się 6 tomów czy to już wszystkie czy nie? Tak samo mi się wydawało, że Daredevil Nieustraszony również ukazało się 6 Tomów, ale z tego co widziałem w katalogu Egmontu na przyszły rok to zapowiedziany jest Tom 7 to ile ma liczyć cała seria jak i seria Franka Millera? :)

Offline OokamiG

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #214 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 18:49:00 »
4, ostatni tom Millera ukaże się  w listopadzie. Nie wiadomo ile będzie jeszcze tomów z serii Nieustraszony.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #215 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 18:54:18 »
A czy 2 Tomy, które wyszły o Elektrze czyli Elektra Assasin I Elektra żyje mają coś wspólnego z Daredevilem i czy warto je uzupełnić?

ramirez82

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #216 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 19:12:28 »
Elektra żyje jest w trzecim tomie DD Millera :) I akurat ta historia opowiada o Daredevilu, który zmaga się z traumą po śmierci Elektry. Elektra Assassin już bez DD, to bardziej szpiegowska historia w stylu Czarnej Wdowy, tylko bardziej pokręcona, przez szalone rysunki Sienkiewicza, wręcz kwasowa. Warto, ale dla Sienkiewicza, bo lektrua przyciężkawa jest.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #217 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 19:16:29 »
Dzięki to już wiem co robić. A Franka Millera to faktycznie będą 4 tomy. 6 tomów co widziałem to dotyczyło nieustraszonego. To nie tak źle. :)

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #218 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 21:07:53 »
4, ostatni tom Millera ukaże się  w listopadzie. Nie wiadomo ile będzie jeszcze tomów z serii Nieustraszony.
0 i 7 :) Waida jeśli ruszą to już raczej z nową numeracją.

Offline OokamiG

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #219 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 00:24:30 »
No a Shadowland jaki numerek będzie miał? Potraktują go jako osobny tom?

Offline michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #220 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 05:30:19 »
No a Shadowland jaki numerek będzie miał? Potraktują go jako osobny tom?
To będzie tom 7. Ewentualnie run Diggle'a podzielą na dwa tomy 7 i 8, bo pomimo, że 0 będzie dużą kobyłą z tego co przewidujemy, to obstawiam, że końcówkę mogą podzielić na dwa, bo tam są 4 zbiorcze tpb (Daredevil: The Devil's Hand, Shadowland, Daredevil: Shadowland, Daredevil: Reborn), tak jak zrobili to z Punisherem Aarona i sumarycznie będzie 9 tomów. No chyba, że dadzą zawartość Daredevil: Shadowland Omnibus to wtedy będzie podział na 100 procent.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #221 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 08:04:36 »
w. No chyba, że dadzą zawartość Daredevil: Shadowland Omnibus to wtedy będzie podział na 100 procent.

Nie dadzą omnibusa, bo jego większość to tie in dziejące się w czasie Shadowlandu niezwiązane z fabułą eventu. Takie wydanie byłoby więc bezsensowne.

ramirez82

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #222 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 08:19:37 »
To jak mogą wydać tego Diggle'a? The Devil's Hand + Shadowland: Daredevil + Daredevil: Reborn? Czyli jakieś 430 stron?

Offline laf

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #223 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 08:32:06 »
To będzie tom 7.
Jak to Shadowland tomem 7.? Przecież to nie zostało jeszcze zapowiedziane. Tomem 7. ma być krótki run Smitha + zaklejanie dziur z okresu Bendisa. A przynajmniej tak to kojarzę.

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #224 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 08:34:50 »
To będzie tom 0.

Run Diggle'a trzeba czytać tak:

Daredevil 501-507

Shadowland 1
Daredevil 508
Daredevil 509
Shadowland 2
Shadowland 3
Daredevil 510
Shadowland 4
Daredevil 511
Shadowland 5
Daredevil 512

Daredevil: Reborn 1-4

Więc za bardzo się nie da podzielić na 2.