Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 270429 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Daredevil
« dnia: Nd, 03 Luty 2019, 23:08:56 »
I jak tam po pierwszym tomie Millera? Ja jako osoba, która miała po raz pierwszy do czynienia z tym legendarnym runem, czuję się lekko zawiedziony. Widać, że jest to tom zbierający prace kilku autorów, a historia wydaje się trochę poszatkowana. Rysunkowo też nie jest to nic ponadprzeciętnego. Komiks się jednak trochę zestarzał i to widać w warstwie wizualnej, co zrozumiałe, ale także w warstwie scenariuszowej. Szczególnie widać to przy okazji przeciwników głównego bohatera, najbardziej w przypadku Death-Stalkera. Jednak dwa zeszyty ze scenariuszem Millera wybijają się ponad ogólny poziom tomu i sprawiają, że sprawdzę kolejny tom gdzie autor w pełni przejmuje opowiadaną historię.

Online perek82

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 18:59:02 »
Mam podobne odczucia. Ale też była mowa o tym że prawdziwy run Millera się rozkręca w kolejnych tomach. Dla kompletu kupiłem i właśnie koncze. Myślę że można sobie ten tom darować.
I cześć wszystkim nowym/starym forumowiczom :)
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline komixpmi

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 20:00:01 »
Dla wszystkich zainteresowanych chciałbym dodać , że zawartość Daredevil 1 od Millera to dokładnie ta sama treść , co tom 85 WKKM.Szkoda, aby ktoś dublował posiadany już komiks w dobie tak cennego miejsca na półkach.


Offline Murazor

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 21:10:24 »
I jak tam po pierwszym tomie Millera?
Czytałem w wkkm, więc na razie nowego nie kupiłem. Dla mnie za bardzo ramotka, ale Elektra Saga była już świetna, więc zacznę od 2-giego tomu i najwyżej kupię 1kę do kompletu.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 13:12:31 »
I jak tam po pierwszym tomie Millera? Ja jako osoba, która miała po raz pierwszy do czynienia z tym legendarnym runem, czuję się lekko zawiedziony.

Problem sposobu wydania był wałkowany na gildii. Pisałem wtedy, że wielu przeżyje rozczarowanie, ale cóż mogę powiedzieć: nie zrażaj się i śmiało bierz tomy 2 i 3 - są naprawdę tego warte i stylistyka zmienia się diametralnie.

Offline TranwaY

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 10:45:53 »
Wiadomo czy Egmont planuje wydać "The Man Without Fear"? Czy na razie wiadomo tylko o "Visionares" a potem się zobaczy?

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 10:48:44 »
Na razie tylko o Visioners.

Offline bogi1

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 18:24:08 »
W tym tygodniu wychodzi pierwszy zeszyt DD od Zdarskiego. Ciekawe jaki poziom będzie prezentował nowy run




Offline Gascon200

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 19:46:45 »
Dla wszystkich zainteresowanych chciałbym dodać , że zawartość Daredevil 1 od Millera to dokładnie ta sama treść , co tom 85 WKKM.Szkoda, aby ktoś dublował posiadany już komiks w dobie tak cennego miejsca na półkach.




A ja akurat się bardzo cieszę, bo wydanie od Egmontu wygląda estetyczniej, w dodatku jest łatwiejsze do zdobycia :>

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 20:50:17 »

A ja akurat się bardzo cieszę, bo wydanie od Egmontu wygląda estetyczniej, w dodatku jest łatwiejsze do zdobycia :>
Ale tu raczej chodzi o osoby, które mają już tom 85 WKKM.

W tym tygodniu wychodzi pierwszy zeszyt DD od Zdarskiego. Ciekawe jaki poziom będzie prezentował nowy run





Zwłaszcza, że 4 lutego Śmiałek skończył 55 lat :) Też jestem bardzo ciekawy nowego runu. Końcówka runu Soule'a i sytuacja, w której zostawił Matta nie za bardzo mi się podoba. Rozumiem, że chciał zakończyć mocnym akcentem, ale to jedna z tych wielkich zmian w status quo bohatera, które i tak zostanie odkręcone. Zresztą główny wątek "Śmierci Daredevila" przedstawił w taki sposób, że jakoś trudno było mi współczuć Mattowi a to już zły znak, skoro mówi o tym fan postaci.
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Luty 2019, 20:57:12 wysłana przez Marvelek »

Offline wonap

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 10:08:33 »
Jestem po 5 tomie Daredevila od Egmontu (tak nie nadążam za wszystkim na już;)) i to dalej jeden z lepszych komiksów jakie ostatnio czytałem.

ramirez82

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 10:35:07 »
Ja niedawno skończyłem i też jestem zachwycony całością. DD Bendisa i Brubakera to czyste złoto! I nie mam  żadnego bólu o brak kontynuacji, dla mnie ten cliffhanger na końcu, to takie zakończenie w stylu "Obcy: Przebudzenie"
Spoiler: PokażUkryj
gdzie widzimy statek z Obcym na pokładzie, zbliżający się do Ziemi,
czy "Incepcji"
Spoiler: PokażUkryj
gdzie puszczony bączek kręci się i nie obala, sugerując że bohaterowie wciąż nie wyszli z snu.
A patrząc na krytykę Shadowland, może rzeczywiście lepiej by było, gdyby ta historia nie była kontynuowana? Skoro i tak status quo musi być przywrócony...




Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 12:08:20 »
A patrząc na krytykę Shadowland, może rzeczywiście lepiej by było, gdyby ta historia nie była kontynuowana?


Diggle to nie tylko event Shadowland. Poza nim są jeszcze bardzo dobrze napisane "The Devil's Hand" i "Left Hand Path" - to naprawdę kawał dobrego komiksu, poziomem nie odstającym zbytnio od tego co zafundował Brubaker.
Do tego jest jeszcze co prawda trochę słabsze od dwóch wymienionych, ale jednak w miarę dobre "Reborn".
Co do eventu, to bez tie-inów, których nie pisał Diggle (poza Daredevilem), "Shadowland" zajęłaby najmniejszą część tomu. Jestem w stanie przeboleć te kilka zeszytów eventu, który zrobił krzywdę runowi Diggle'a.

Offline wonap

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 17:53:21 »
mnie to przeraza cena 70zł za 176 stron Millera;)

Offline Murazor

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 18:14:33 »
Do kupienia za 40. Jak tom z kolekcji, ktory wychodzi od kilku lat w tej cenie. Jak dla mnie spoko.