Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 270428 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 23:34:13 »
Ja dałem 50 złotych z lekkim haczykiem. Nie byłem tym tomem specjalnie zachwycony ale tej cenie warto zaopatrzyć się w tak ważną historycznie opowieść, a z tego co słyszałem i czytałem kolejne będą tylko lepsze. Z tego co się  orientuje drugi tom jest dwa razy grubszy. Ciekawe jaką cenę zaproponują w jego wypadku.

Offline Red Fury

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 00:08:44 »

Co prawda oddałem moje serce uniwersum DC. Ale Daredevil to całkiem przyjemny tytuł. Jestem świeżo po obejrzeniu wszystkich 3 sezonów i muszę powiedzieć, że zafascynowała mnie bardzo pozytywnie ta postać.Dziś wypożyczyłem z biblioteki Daredevila tom 1 / Bendisa i po przeczytaniu stwierdzam wow naprawdę zapowiada się fajnie. Mam nadzieję, że kolejne tomy będą mi się czytać równie przyjemnie. Dlaczego Bendis taką kichę odstawia przy Supku w DC :(. Jeszcze udało mi się dorwać w bibliotece Daredevila Żółtego Loeba, zatem sporo dobrej lektury mnie czeka.
Zdarskiego 1 numer też przeczytałem i jest w porządku, będę na bieżąco śledził losy tej postaci.
Mam pytanie do znawców, czy jest jakiś komiks elseworld z Daredevilem po który warto sięgnąć?


It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

majkelus81

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #17 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 07:15:28 »
Mam pytanie do znawców, czy jest jakiś komiks elseworld z Daredevilem po który warto sięgnąć?
Tak, Daredevil: End of Days. Jest to miniseria stworzona przez Briana Michaela Bendisa (kiedy mu się jeszcze chciało pisać) i Davida Macka (kolejnego twórcę DD, którego historie Egmont pominął). Głównym bohaterem jest Ben Urich, który prowadzi śledztwo związane ze śmiercią DD.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 10:42:14 »
czy jest jakiś komiks elseworld z Daredevilem po który warto sięgnąć?




Ja poza wspomnianym "End of days" polecam Daredevil Noir czyli DD dzuałający w czasach Wielkiej Prohibicji.

ramirez82

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #19 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 10:45:11 »
...czasach Wielkiej Prohibicji.

A co to jest Wielka Prohibicja?

Offline foch-man

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 18:13:11 »
A co to jest Wielka Prohibicja?
Na ziemii 616 wszystko jest wielkie, mega i epickie

Offline Red Fury

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 18:29:51 »

A powiedzcie mi czy Daredevil kiedykolwiek był szczęśliwy i założył rodzinę i miał jakieś potomstwo? Były jakieś komiksy o tym traktujące? Czy to Matt raczej należy do postaci z tych cierpiących pokroju Batmana samotnie siedzącego w nocy, w deszczu na gargulcach wylewającego łzy i dołującego się nad swoim losem Bo sidekicka chyba się też nie dorobił? W tym NY trochę natłok tych bohaterów dziwne, że sobie w paradę nie wchodzą.
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 19:28:28 »
Bo sidekicka chyba się też nie dorobił?

Dorobił w runie Charlesa Soule'a.

Offline Red Fury

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 19:41:39 »
Dorobił w runie Charlesa Soule'a.
A możesz mi powiedzieć które zeszyty o tym traktują, chętnie nadrobię lekturę :)
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 19:47:35 »
A możesz mi powiedzieć które zeszyty o tym traktują, chętnie nadrobię lekturę :)


Chodzi o run, który zaczął się w 2015 roku a skończył w grudniu ubiegłego roku. Na początku marca pierwsze 5 zeszytów będzie w WKKM.

noniewiem

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 21:31:57 »
Jednak pokusiłem się o zakup wydań po angielsku w przypadku Millera. Jakoś przeżyje, że obok poprzednich 6 tomów HC leżą takie biedne SC.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 10:32:59 »
Jednak pokusiłem się o zakup wydań po angielsku w przypadku Millera. Jakoś przeżyje, że obok poprzednich 6 tomów HC leżą takie biedne SC.

Ja czekam na ogłoszenie przez Egmont dalszych planów co do DD. Wydanie zaproponowane przez Egmont mi nie leży,więc wstrzymałem się z kupnem. Jeśli marzenia części użytkowników forum się zmaterializują i TK ogłosi, że Egmont wydaje Companion, wtedy kupię t. 2 i t. 3 a później wspomniany omnibus. Jeśli decyzja będzie inna olewam wydanie Egmontu i kupuję dwa angielskie omnibusy.

Online xanar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 11:13:22 »
Jest szansa, że do tego czasu się wyprzedadzą chyba, że używki  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 11:18:52 »
Jest szansa, że do tego czasu się wyprzedadzą chyba, że używki  :)

Dopiero wydano tom 1. Tom 2 nie został zapowiedziany ani na marzec ani kwiecień, więc najwcześniej będzie w maju, czyli wtedy kiedy Komiksowa Warszawa. Wystarczy mi zapowiedź. Jeśli będzie kolejna zlewka typu "nie będę odpowiadał na pytania o Daredevila", to też nie będę czekał, tylko lecę w omnibusy :)

Online xanar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 11:59:49 »
Chodziło mi o Omnibusy
Twój komiks jest lepszy niż mój