Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 271797 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #570 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 18:41:16 »
Jak pokracznie wyglądają kolejne numery tomów. W Kaznodzieji widać wyraźnie załamkę do czwórki, by potem szły do góry. Na innych grzbietach mamy typowe falowanie.

Offline SawiK

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #571 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 22:35:11 »
up
Gadasz dla gadania czy nie masz się już do czego czepiać. To są komiksy a nie części dla NASA!!! Grzbiet jest czytelny, widzisz gdzie co masz, podchodzisz wyciągasz dłoń i już masz ten o którym myślisz. Nie szukasz wybranego tomu w zasadzie: Udo Harley to tom 1 historii z Aquamana a tam 10tomów dalej pewnie na kostce Flash'a jest kolejny tom: oczywiście jeśli takowy by się tam ukazał w poszatkowanych kolekcjach  ;) 8)
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Wrzesień 2021, 22:38:01 wysłana przez SawiK »

Offline Castiglione

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #572 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 23:32:07 »
Jak pokracznie wyglądają kolejne numery tomów. W Kaznodzieji widać wyraźnie załamkę do czwórki, by potem szły do góry. Na innych grzbietach mamy typowe falowanie.
Parafrazując klasyka: mnie się moje grzbiety podobają.

Offline Cringer

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #573 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 23:56:07 »
Jak pokracznie wyglądają kolejne numery tomów. W Kaznodzieji widać wyraźnie załamkę do czwórki, by potem szły do góry. Na innych grzbietach mamy typowe falowanie.
gupi Egmont powinien się od zawodowców uczyć.
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Wrzesień 2021, 23:59:21 wysłana przez Cringer »

Offline Bazyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #574 dnia: Nd, 03 Październik 2021, 06:33:19 »
Zapowiedziany Daredevil Waida cieszy. Tylko oczywiście pytanie jak będzie wyglądał 1 tom. Najlepiej byłoby gdyby to był sam "Wściekłość i wrzask" a potem od 2 tomu można by wszystko kupować bez strat. Jeśli to będzie klejone, podwójne wydanie 12 zeszytów, to raczej nie kupię. Jeśli dadzą 18, to się zastanowię, bo przecież zerówkę kupiłem.

Przydałoby się też zmienić okładkę, żeby różniła się od tej z WKKM. Naprawdę jest wybór. Udało się z "Wojną Domową", "Zimowym Żołnierzem", to może teraz też tak można zrobić.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #575 dnia: Nd, 03 Październik 2021, 09:03:43 »
Zapowiedziany Daredevil Waida cieszy. Tylko oczywiście pytanie jak będzie wyglądał 1 tom. Najlepiej byłoby gdyby to był sam "Wściekłość i wrzask" a potem od 2 tomu można by wszystko kupować bez strat. Jeśli to będzie klejone, podwójne wydanie 12 zeszytów, to raczej nie kupię. Jeśli dadzą 18, to się zastanowię, bo przecież zerówkę kupiłem.

Przydałoby się też zmienić okładkę, żeby różniła się od tej z WKKM. Naprawdę jest wybór. Udało się z "Wojną Domową", "Zimowym Żołnierzem", to może teraz też tak można zrobić.

Rozczaruję Cię. Co prawda nikt nie zapytał w ilu tomach planują to wydać, ale bez względu na to na 100% nie będzie to jedynie Wsciekłość i wrzask. A jeśli idzie o sposób wydania, to uważam za najbardziej racjonalne zamknięcie tego w trzech tomach na wzór Bendisa i Brubakera, ale znając życie pewnie będzie to wydanie, w którym każdy tom liczy ok. 300 stron. Wg. Tego wydania w tomie 1 jest chyba 12 zeszytów.

Offline bogi1

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #576 dnia: Nd, 03 Październik 2021, 10:05:54 »
Z tego co znalazłem to jest takie wydanie
https://comicvine.gamespot.com/daredevil-by-mark-waid/4050-57482/

Vol.1 - DAREDEVIL #1-10 and 10.1, and AMAZING SPIDER-MAN #677
Vol.2 - DAREDEVIL (2011) #11-21, AVENGING SPIDER-MAN #6 and PUNISHER (2011) #10
Vol.3 - DAREDEVIL (2011) #22-36
Vol.4 - DAREDEVIL (2014) #1-10, #1.50 and #0.1.
Vol.5 - DAREDEVIL (2014) #11-15, #15.1 and #16-18

Jak na Daredevila u Nas to chudsze te tomy.

Mogą wydać dokładnie tak albo połączyć 2 pierwsze, i 2 ostatnie a 3 zostawić tak jak jest czyli #22-36 i zamknąć wszystko w 3 tomach. Zobaczymy

Offline xanar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #577 dnia: Nd, 03 Październik 2021, 10:47:20 »
To było wydane w phc i w dwóch omnibusach po 700+ stron, ale nie wiem czy nie za duże na Egmont.
Okładka była od pierwszego ohc

DAREDEVIL BY MARK WAID OMNIBUS HC VOL 01
DAREDEVIL (2011) #1-27 and #10.1, AMAZING SPIDER-MAN (1999) #677, AVENGING SPIDER-MAN #6 and PUNISHER (2011) #10.

DAREDEVIL BY WAID & SAMNEE OMNIBUS HC VOL 02
DAREDEVIL (2011) #28-36; INDESTRUCTIBLE HULK #9-10; and DAREDEVIL (2014) #0.1, #1-18, #1.50 and #15.1.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Itachi

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #578 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 14:31:35 »
Daredevil tom 0 i ogólne przemyślenia

Hmmm, naszła mnie ostatnio pewna myśl. Nie daje mi spokoju. Otóż czy DD nie jest najbardziej równą serią Marvela? Żadna inna nie trzymała chyba takiego poziomu, run Bendisa - genialny, run Brubakera - bardzo dobry, run Franka Millera - nie trzeba nawet opisywać... Tom 0 uzupełnia kilka rzeczy, nie wyróżnia się już taką ciągłością jak kolejne, natomiast ponownie przez kilka dni czytałem go z ogromną przyjemnością.

Zaczyna się od dobrze znanej mi historii - Diabeł Stróż. Nie będę się więc nad nią rozczulał zbyt długo. To ciężki do zrozumienia komiks, sporo miejsca przeznaczono na opisanie stanów psychicznych bohaterów, atmosfera jest ciężka, momentami wręcz depresyjna. DD ponosi ogromne straty, a zakończenie jest wręcz okrutne. Na pewno przy pierwszej lekturze zrobił na mnie o wiele większe wrażenie niż obecnie. Dlaczego? Finał serwuje czytelnikowi sporo niespodzianek, stąd pierwsza lektura zapada w pamięć najmocniej.

Części całości wprowadzają postać Echo. Kolejnej dziewczyny, która zawraca w głowie Śmiałkowi. Jej imponujące umiejętności wprawiają w osłupienie głównego bohatera. Trzeba przyznać że rozpisanie jej historii wyszło bardzo przekonująco. Z jednej strony relacja z Fiskiem, z drugiej chęć zemsty na zabójcy swego ojca. Czytelnik może odczuwać lekką zazdrość. Matt zrywa z jedną kobietą, zaraz pojawia się kolejna. Jazda bez trzymanki, natomiast nie ulega wątpliwości że każda z nich pozostawia w jego sercu pustkę. Jeżeli scenarzyści mają wprowadzać nowe dziewczyny do serii, to właśnie tak jak w DD. Każda z nich jest kluczowa dla scenariusza, poszerza uniwersum, zazwyczaj na stałe zapisuje się w pamięci fanów.

Najlepiej odnajduję się jednak przy fabule, gdzie obok nocnych przygód DD, akcja równomiernie rozgrywa się w życiu zawodowym. Taka właśnie jest kolejna historia z tego albumu. Nasz superbohater zostaje oskarżony, musi udowodnić swoją niewinność. W kolejnych rozdziałach otrzymujemy popisowe prawnicze zagrywki, uwielbiam to. Przesłuchiwanie świadków, zabawa z mediami, chytre zagrania, oszustwa, ustalanie taktyk na wielu płaszczyznach. Smaczku dodaje do tego iż to właśnie kancelaria
Spoiler: PokażUkryj
Nelson i Murdock otrzymuje zlecenie na doprowadzenie Śmiałka do sądu!
Jak odnaleźć się w podwójnej roli? Pomysł na scenariusz w tym wypadku jest prostu genialny. Tak się składa, że w mojej ocenie najsłabiej wypada finał. Bardziej nastawiałem się na wychwycenie w dialogach rozwiązania zagadki, w tym wypadku jednak scenarzyści w końcówce prowadzą fabułę w kompletnie inne rejony. Także stąd lekkie rozczarowanie.

Cały tom to takie mocne 7/10 .

Zabieram się teraz za cztery tomy Franka Millera, jeszcze nigdy nie miałem okazji przeczytać całości od a do z. Także na jakie dwa tygodnie z pewnością będę miał zajęcie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Październik 2021, 14:35:13 wysłana przez Itachi »

Offline miragepl89

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #579 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 14:07:09 »
Hej

Czy 7 tom Daredevila, który wydaje dziś Egmont (ten od Andy'ego Diggle'a) ma jakieś bezpośrednie połączenie z wcześniejszymi tomami Brubakera? Na tę chwilę kupiłem tylko 2 tomy Bendinsa (pierwszy i drugi) i zastanawiam się, czy jest sens wskakiwać od razu w 7-demkę, bez nadrabiania wcześniejszych.

I jeśli znacie ten run, to dajcie znać, czy wgl warto go czytać, czy dorównuje Bendisowi i Brubakerowi.

Offline OokamiG

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #580 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 14:10:22 »
7 jeszcze nie czytałem, ale Brubaker kończy się potężnym cliffhangerem i podejrzewam, że jego rozwiązanie znajduje się w 7.

Offline michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #581 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 14:11:10 »
Ten tom 7 zamyka vol. 2 . To jest kontynuacja runu Brubakera, który jest kontynuacją runu Bendisa. Nie jest to poziom wcześniejszych tomów, ale nie jest to wina scenarzysty bo początek jest naprawdę przyzwoity. Problemem jest to, że Marvel postanowił zrobić z tego event i się wszystko posypało. Epilog, który też znajduje się w tym tomie wraca z historią na dobre tory. Finalnie tom nie dorównuje poprzednikom, ale jak chcesz wiedzieć jak zakończyła się historia to "must read". Sam osobiście uważam, że nie jest to tak złe jak niektórzy opisują, bo był większy chłam.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Listopad 2021, 14:17:10 wysłana przez michał81 »

Offline miragepl89

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #582 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 14:44:26 »
Reasumując - wskakiwanie w 7 tom nie ma sensu, jeśli nie zna się 3-6. Szczególnie jeśli run Brubakera kończy się cliffhangerem. Dzięki za informację.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #583 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 19:33:53 »
W tomie 7 zmienił się tłumacz i tak po pierwszym przejrzeniu znalazłem babola - tłumaczka zamiast burmistrz Jameson przetłumaczyła...major Jameson, więc taka wpadeczka  :P Trochę też mam niesmak czytając tłumaczenie Snake Root jako Wężokorzeń - brzmi jak nazwa jakiejś choroby. Wiem, że z pewnością trudno było to przełożyć, ale może w takich sytuacjach lepiej zostawiać oryginalną nazwę?

Offline xanar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #584 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 19:52:51 »
TK to najchętniej wszystko by tłumaczył, tytuł też. Miałbyś zamiast Daredevila - Chojrak ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój