Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 273067 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #75 dnia: Cz, 28 Marzec 2019, 21:08:51 »
Czy są jakies istotne różnice między Egmontowym Daredevilem Millera a tym z WKKM? Mam na myśli jakość druku, jakość tłumaczenia, dodatki...?
Bo jeśli chodzi o zawartość to zdaje się dokładnie to samo.

Offline Jigsaw

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #76 dnia: Cz, 28 Marzec 2019, 23:15:12 »
Tak, chodziło mi o to, że @jigsaw pomylił się w interpretacji Twojego posta.
Czy się pomylił ? - odpowiedział ciekawostką na ciekawostkę ;)
Czy są jakies istotne różnice między Egmontowym Daredevilem Millera a tym z WKKM? Mam na myśli jakość druku, jakość tłumaczenia, dodatki...?
Bo jeśli chodzi o zawartość to zdaje się dokładnie to samo.
Już ktoś gdzieś pisał, że to samo. Różnicą jest z pewnością cena okładkowa- Egmont zedrze jak zwykle więcej ;)

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #77 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 19:51:23 »
Jakby kogoś interesowało, to we wrześniu tego roku ukaże się "Born Again Artisan Edition". Takie wydanie tego komiksu było już ładnych parę lat temu, więc dla kolekcjonerów gratka :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Kwiecień 2019, 19:53:59 wysłana przez Marvelek »

2rcfrt

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #78 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 20:42:47 »
@Marvelek, dziękuję za informację.
To jest jednak inne wydanie, pomniejszone i w miękkiej oprawie. Ale za to w dużo lepszej cenie.

Offline Jigsaw

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #79 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 01:33:01 »
Jakby kogoś interesowało, to we wrześniu tego roku ukaże się "Born Again Artisan Edition". Takie wydanie tego komiksu było już ładnych parę lat temu, więc dla kolekcjonerów gratka :)
A można wiedzieć kto zacz ten Artisan  ???? I skąd wiadomo, czy z jakiejś zapowiedzi wydawnictwa, a jak tak, to jakiego (chyba, że chodzi o orginalną wersję, to prawie wiadomo)?
To jest jednak inne wydanie, pomniejszone i w miękkiej oprawie. Ale za to w dużo lepszej cenie.
Wydawanie takich bezfajerwerkowych ramot,w małym formacie i w B&W (jeśli chodzi o rysunek), a z dobrą fabułą (jak niektórzy twierdzą) to całkiem dobry pomysł, jeśli faktycznie ma wpływ to na cenę i cena ta jest znacznie mniejsza od wydania kolorowego ::). Chociaż cena zazwyczaj była zbliżona do wydań kolorowych, bo cenę rekompensowano ilością stron, jak np. w wydawanych Essentialach Mandragory z przełomu 2005/07 (jeśli chodzi o polskie wydania).

Offline LordDisneyland

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #80 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 01:50:28 »
"Artisan" , czyli "rzemieślnik" po prostu :)   I to jednak jest skan w kolorze, choć niby czerń i biel tylko ;)


Jak dla mnie trochę sztuka dla sztuki, chyba że ktoś jest zagorzałym wielbicielem rysownika.

http://www.manwithoutfear.com/daredevil-news-article/2019-04-07-Daredevil-Born-Again-Artisan-Edition

A te poprzednie wydania to chyba były "Artist's Edition" albo "Artifact Edition"? Bo reklamują jako pierwszy komiks w serii...
,, - Eeeeech.''

Offline Jigsaw

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #81 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 02:55:04 »
"Artisan" , czyli "rzemieślnik" po prostu :)   I to jednak jest skan w kolorze, choć niby czerń i biel tylko ;)
A te poprzednie wydania to chyba były "Artist's Edition" albo "Artifact Edition"? Bo reklamują jako pierwszy komiks w serii...
Tak spytałem, bo myślałem, że o wznowienie "Artist's Edition" właśnie chodziło. I też się tak zastanawiałem, czy artystę można określać mianem rzemieślnika (chyba, że to taka przenośnia)?

Offline Red Fury

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #82 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 06:39:40 »

Ktoś się orientuje?

Ile tomów Daredevila Franka Milera wyda Egmont. Wyda wszystko do końca roku?

I jak myślicie będzie szansa na kontynuacje Daredevila na polskim rynku? Jest na to popyt.

Tak bardzo czekam na run Waida.
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Online misiokles

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #83 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 06:44:12 »
Po weekendzie poznasz odpowiedzi na większość pytań.

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #84 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 06:54:01 »
I jak myślicie będzie szansa na kontynuacje Daredevila na polskim rynku?
Myślę że po Millerze koniec.

Offline Tymon Nadany

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #85 dnia: Nd, 05 Maj 2019, 18:25:46 »
Pamiętam na forum gildii kiedyś ludzie dziwili się dlaczego Egmont  oparł swoją edycję  tomów Millera na  Visionaries a  z lat 2001/2002  a nie na tej późniejszej która zawierała  Love and War. Rozwiązanie jest proste  stare Visionaries było wydane na papierze kredowym z ta nowsza edycja na papierze  offsetowym.

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #86 dnia: Nd, 05 Maj 2019, 18:46:42 »
Rozwiązanie jest proste  stare Visionaries było wydane na papierze kredowym z ta nowsza edycja na papierze  offsetowym.
A wiesz ile edycji które są na offsecie Egmont wydał na kredzie? :)

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #87 dnia: Nd, 05 Maj 2019, 18:58:43 »
Rozwiązanie jest proste  stare Visionaries było wydane na papierze kredowym z ta nowsza edycja na papierze  offsetowym.

Jak napisał JanT - to nie ma nic do rzeczy. Wybór edycji zależał najpewniej od ceny i/lub od złej orientacji odpowiedzialnych za to redaktorów.
« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Maj 2019, 19:01:25 wysłana przez Marvelek »

ramirez82

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #88 dnia: Nd, 05 Maj 2019, 19:06:34 »
...i/lub od złej orientacji odpowiedzialnych za to redaktorów.

Co tym razem? Dlaczego zła orientacja?

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #89 dnia: Nd, 05 Maj 2019, 19:10:28 »
Co tym razem? Dlaczego zła orientacja?

Po prostu jedna z możliwości, która mogła (nie musiała) mieć wpływ na decyzję o wyboru Visionares - wydania wcześniejszego i gorszego.