Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 270447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #300 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 17:47:27 »
Krótko o zeszycie #22, który wzbudził wiele kontrowersji już w chwili zaprezentowania okładki. Dla tych, którzy przegapili przypomnę, że przedstawiała hełm zbroi Iron Mana w wersji daredevilowej. Obudziło to szereg spekulacji i obaw, czy przypadkiem Zdarsky nie pójdzie śladem, którego świadkami byliśmy w Punisherze, kiedy Marvel postanowił, by pogromca wymierzał sprawiedliwość w zbroi War Machine. Bez wątpienia był to jeden z najgłupszych pomysłów w tym uniwersum. Uspokajam wszystkich - Zdarsky nie poszedł w tym kierunku a okładka odwołuje się do jednego z wątków tego zeszytu. Ogólnie run Zdarsky'ego jest w takim momencie, kiedy scenarzysta robi podbudowę pod dalszą jego część. Najciekawiej prezentuje się chyba wątek Fiska i jego stopniowe planowanie zwłaszcza, że zbliżają się wybory. Zeszyt kończy się zaś dość niespodziewanym powrotem dawno niewidzianej postaci. Ciekaw jestem co Zdarsky z tą postacią zrobi. Run dalej trzyma poziom i pozostaje mieć nadzieję, że w którymś momencie Zdarsky nie postanowi jednak wbić Matta w zbroję Iron Mana, a takie zagrożenie może istnieć.
« Ostatnia zmiana: Cz, 24 Wrzesień 2020, 17:50:04 wysłana przez Marvelek »

Offline amsterdream

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #301 dnia: Wt, 13 Październik 2020, 19:46:51 »
Ale Elektra Lives Again biednie się prezentuje w porównaniu do wydania Muchy. Format tak na oko z 2,5 razy mniejszy, mniej nasycone i zdecydowanie bardziej zimne kolory, ogromne marginesy. Widać, że ten komiks nie jest przystosowany do takiego formatu (tak samo jak Love and War) i szkoda, że chociaż tego ostatniego nie wydali osobno bo to premiera na naszym rynku.



Offline Bazyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #302 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 23:08:01 »
Sorry że się powtarzam, ale zapytam. Ile w takim razie jest stron premierowego w Polsce materiału w 4 tomie Daredevila? Bo większość wypełnia powtórzony "Odrodzony" i "Człowiek bez strachu". A co tam jeszcze dolepili?

Offline xanar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #303 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 23:16:08 »
Ja wiem, że to może być trudne, może ci się nie udać, ale postaraj się sobie wyobrazić, że są ludzie, którzy nie kupują/kupowali kolekcji, zresztą to było do nabycia w 2013 i 2017 i aktualnie nie są dostępne, szczególnie The Man Without Fear z tym bardzo "fajnym" tłumaczeniem, może ty lubisz kupować tą kolekcją tandetę a są ludzie z troszkę większymi wymaganiami.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline rand

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #304 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 21:29:08 »
W każdym temacie będą teraz dyskusje na temat różnicy między kolekcjami a wydaniami Egmontu? Przed chwilą czytałem tą samą dyskusje i walkę Bazyliszka vs reszta w innym wątku, bodaj Egmont 2020...
Podyskutujmy lepiej o braku zapowiedzi runu Diggla i Waida w zapowiedziach Egmontu ;-)
Albo co myślicie o runie Zdarskiego, który wg plotek ( chyba że już pewne) ma pojawić się w Egmont. Niestety nie czytałem ale widziałem, że opinie ma bardzo dobre? Lepszy od Bendisa?

ramirez82

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #305 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 21:52:34 »
Podyskutujmy lepiej o braku zapowiedzi runu Diggla i Waida w zapowiedziach Egmontu ;-)

Ale to ewentualnie kwestia drugiej połowy roku, bo w pierwszej dają Smitha i uzupełnienia. A o tym, że później ma być Diggle, to zdaje się TK mówił w maju, nie? Miejmy już to za sobą i niech w końcu dają tego Waida  :-\

Offline Bazyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #306 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 22:04:38 »
Ale tylko pod warunkiem, że Egmont oddzielnie wyda swój Shadowland, Sound and Fury i Chinatown, żeby normalny człowiek mógł sobie uzupełnić braki.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #307 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 20:30:01 »
co myślicie o runie Zdarskiego, który wg plotek ( chyba że już pewne) ma pojawić się w Egmont. Niestety nie czytałem ale widziałem, że opinie ma bardzo dobre? Lepszy od Bendisa?

W skrócie: jest świetny, a jak chcesz znać szerszą opinię, przejrzyj wątek, bo trochę pisałem o tym runie.

Offline gashu

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #308 dnia: So, 21 Listopad 2020, 09:21:25 »
Jestem po lekturze pierwszych 4 tomów i jak dla mnie to najlepszy Daredevil od czasów Brubakera.
Scenariuszowo i graficznie nawiązujący momentami do czasów Millera i Romity Jr.
Seria powinna jednak tak naprawdę nazywać się „Daredevil & Kingpin” ;), ponieważ Wilson stał się jej drugim, równorzędnym wobec Matta bohaterem.

Offline Bazyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #309 dnia: So, 21 Listopad 2020, 14:35:45 »
W sumie odkąd Kingpin stał się głównym antagonistą Daredevila, od czasów Millera jest takim właśnie bohaterem tych komiksów. Czy to Reborn, czy Brubaker czy dalej, ciągle tylko Kingpin i Kingpin. Znaczy mi szkoda, że przestał się tak liczyć w przygodach Franka i Spider-Mana, ale rzeczywiście już od dawna jest wielkim villanem.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #310 dnia: So, 21 Listopad 2020, 21:48:07 »
W sumie odkąd Kingpin stał się głównym antagonistą Daredevila, od czasów Millera jest takim właśnie bohaterem tych komiksów. Czy to Reborn, czy Brubaker czy dalej, ciągle tylko Kingpin i Kingpin. Znaczy mi szkoda, że przestał się tak liczyć w przygodach Franka i Spider-Mana, ale rzeczywiście już od dawna jest wielkim villanem.

W Reborn nie pojawia się Kingpin. I też bym nie przesadzal. Są runy, w których nie odgrywa aż tak dużej roli, czasami nawet żadnej. U Zdarsky'ego rzeczywiście jest to druga najważniejsza postać, do tego pisana rewelacyjnie. Tak dobrze pisanego Fiska od dawna nie bylo.

ramirez82

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #311 dnia: So, 21 Listopad 2020, 22:04:28 »
W Reborn nie pojawia się Kingpin.

Jak to się nie pojawia? Pojawia się i sporo namieszał w życiu Matta.

Oczywiście musisz wziąć pod uwagę, że dla Bazyla Reborn, to jest Born Again 8)

Dla niego nie jest ważny oryginalny tytuł, bo on sobie polski tytuł przetłumaczy na angielski - tak mu łatwiej.

Proste?  ;D
« Ostatnia zmiana: So, 21 Listopad 2020, 22:07:00 wysłana przez ramirez82 »

Offline Bazyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #312 dnia: So, 21 Listopad 2020, 22:58:23 »
Przepraszam za swój błąd. Chodziło mi właśnie o Born Again. Kiedyś chyba w końcu dojdziemy do runu Zdarsky'ego, skoro Egmontowi DD nieźle się sprzedaje. Ale znowu - szkoda, że nie wydają też bieżącej serii z tym bohaterem w formacie Marvel 2.0.

Offline Maragast

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #313 dnia: So, 21 Listopad 2020, 23:04:34 »
Jak szkoda, że Egmont nie wydaje?
No co Ty - przecież "wydania kolekcji są LEPSZE niż Egmontu" -  znaczy Ty tak gadasz - to cytat (żeby nikt nie myślał, że ja to gadam")
Więc masz wydanie z WKKM początku z Marvel Now 2.0.
No cóż w Egmoncie by był cały run, a tu tylko jeden tomik no ale skoro wydania kolekcji są lepsze to powinieneś się cieszyć, że Egmont nie wydał, a w kolekcji był jeden tom.

Offline Bazyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #314 dnia: So, 21 Listopad 2020, 23:22:39 »
No o to chodzi. Mam 1 tom - Chinatown i chciałbym mieć kolejne. Tak jak z Superior Spider-Manem, Strażnikami Galaktyki, Mighty Thorem, 2 tomem Ms Marvel i innymi seriami z Marvel Now i MN 2.0. Jeden tom z Kolekcji, reszta od Egmontu.