Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 271779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #585 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 20:14:49 »
Szczerze nie rozumiem takiego słowotwórstwa, kiedy po angielsku nawet to nie jest razem. Wystarczyłoby Korzeń Węża

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #586 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 20:26:34 »
Szczerze nie rozumiem takiego słowotwórstwa, kiedy po angielsku nawet to nie jest razem. Wystarczyłoby Korzeń Węża

Ale może tłumaczce kojarzyło się to dwuznacznie :P

Online death_bird

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #587 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 23:51:33 »
W tomie 7 zmienił się tłumacz i tak po pierwszym przejrzeniu znalazłem babola - tłumaczka zamiast burmistrz Jameson przetłumaczyła...major Jameson, więc taka wpadeczka  :P Trochę też mam niesmak czytając tłumaczenie Snake Root jako Wężokorzeń - brzmi jak nazwa jakiejś choroby. Wiem, że z pewnością trudno było to przełożyć, ale może w takich sytuacjach lepiej zostawiać oryginalną nazwę?

A kto tłumaczył? Bo ten "Wężokorzeń" to mi tak trochę pachnie jakąś tłumaczką literatury pięknej - jakieś fantasy albo cuś...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online xanar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #588 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 23:52:54 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online death_bird

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #589 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 23:56:59 »
Z tej listy czytałem jedynie "Stwory nocy..." a to akurat jest "koprodukcja" z P. Braiter.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline miragepl89

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #590 dnia: Cz, 09 Grudzień 2021, 17:16:55 »
Tymczasem na FB Egmont potwierdził, że w 2022 roku wyda run Waida. Zapewne w 3 tomach :) Tym samym o ile dobrze liczę, doczekamy się w Polsce 15 tomów (licząc zerówkę Nieustraszonego i 4 tomy Franka Millera). Sporo.

Offline OokamiG

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #591 dnia: Cz, 09 Grudzień 2021, 17:25:42 »
I myślę, że run Waida nie będzie ostatnim słowem Egmontu w sprawie Śmiałka. Niemal mam pewność. Po cichu liczę na run Ann Nocenti.

Offline Maragast

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #592 dnia: Cz, 09 Grudzień 2021, 18:47:59 »
Ciekawe czy run Waida wyjdzie jako dalsze tomy (8-10) Nieskończonego czy w oddzielnej numeracji jak Miller.

Offline michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #593 dnia: Cz, 09 Grudzień 2021, 19:07:54 »
I myślę, że run Waida nie będzie ostatnim słowem Egmontu w sprawie Śmiałka. Niemal mam pewność. Po cichu liczę na run Ann Nocenti.
Prędzej run Charlesa Soule'a w DD niż Nocenti. Cofniecie się do runu Millera wynikało z popularności twórcy oraz czystej egmontowej sympatii. Nocenti nie ma jednego ani drugiego.
« Ostatnia zmiana: Cz, 09 Grudzień 2021, 20:43:20 wysłana przez michał81 »

Online xanar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #594 dnia: Cz, 09 Grudzień 2021, 20:00:50 »
Oczywiście, że później dadzą Soule'a
Daredevil Ann Nocent to nawet w USA całego w zbiorczych nie wydali, w przyszłym roku ma być ostatni Epic z pierwszymi zeszytami.
Run Frank'a Miller'a + Born Again i The Man Without Fear to są jedne z najlepszych rzeczy jakie przydarzyły się Marvelowi, także byłoby dziwne jakby Egmont tego nie wydał.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline OokamiG

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #595 dnia: Cz, 09 Grudzień 2021, 22:48:02 »
Wiem, że run Soule jest naturalną kontynuacją (oby w twardej), ale skoro Daredevil się sprzedaje, że jest już z nim tyle tomów, to może sięgną jeszcze po jakąś klasykę z nim, kiedy "dogonią" aktualne wydania zbiorcze..

Offline miragepl89

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #596 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 10:00:43 »
Ciekawe czy run Waida wyjdzie jako dalsze tomy (8-10) Nieskończonego czy w oddzielnej numeracji jak Miller.
Zmienia się nazewnictwo serii. Z "Daredevil Nieustraszony" na "Oto nadchodzi... Daredevil", co pozwala sądzić, że będzie to nowa seria, rozpoczęta od jedynek, z nowym grzbietem (i pewnie czerwonym napisem Marvel, co tutaj niektórych mocno zirytuje :)).

Offline Darth_Simon

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #597 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 10:31:21 »
Skończyłem właśnie tom 7.
Jest bardzo dobry.
Kilka moich uwag:
Z tłumaczeniem faktycznie jest jakiś drobny problem. Czasami miałem wrażenie, że coś "zgrzyta" w dialogach i źle brzmi. A ten cały major Jameson to mnie bardzo zmylił. Myślałem, że to albo inna postać (zbieżność nazwisk) albo facet wstąpił do wojska (w jakiejś serii nie publikowanej w Polsce). Ogólnie są drobne potknięcia ale katastrofy nie ma.
Kwestia druga. Jeden z użytkowników forum sugerował, że możnaby wyciąć z tomu Shadowland i obniżyć cenę. Stwierdzam że to byłoby całkowicie bzdurne wydanie. Numery regularnej serii Daredevila bardzo zgrabnie przeplatają się z Shadowlandem i nie wyobrażam sobie sytuacji by po numerze np. 508 w tym tomie była notka "teraz przeczytaj Shadowland nr 2 z WKKM" (który był wydany ileś lat temu i jest raczej trudno dostępny). Już tajne imperium i Kapitan Ameryka Steve Rodgers tom 2 były pod tym względem męczące i wybijały mnie z lektury (a wydane zostały w tym samym czasie przez tego samego wydawcę)
Egmont wydał ten event bardzo fajnie. 
Generalnie tom 7 stanowi naturalną i bardzo dobrą kontynuację tomu 6.
I tak jak poprzednie runy zostawia Matta w zupełnie innym miejscu niż zastał. Fani Daredevila w Polsce mają szczęście do bardzo dobrych komiksów
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Bazyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #598 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 17:51:46 »
@UP
Hłe hłe hłe. Ubawił mnie ten major Jameson potraktowany jako stopień wojskowy, zamiast być przetłumaczony jako Burmistrz Jameson. Zwłaszcza, że spolszczyli Snakeroot na węzokorzeń.

Wiesz - ja bym wolał żeby tu były te tie-iny do Shadowlandu, których w Polsce nie wydano, niż zeszyty które już były. Oczywiście taki rozdział wkurza i dobrze że Egmont nie wydaje już komiksów jak Infinity. Ale żal Heroes for hire i reszty.
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Grudzień 2021, 18:25:22 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Maragast

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #599 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 22:25:03 »
To nie Egmont tak wydawał tylko Marvel - Egmont bazuje przecież na oryginalnych wydaniach więc to wina Marvela, a nie Egmontu jak są wydane Infinity War czy War of Kings.