Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 273017 razy)

_Paweł i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #450 dnia: Nd, 11 Kwiecień 2021, 18:07:41 »
@UP
Spoiler: PokażUkryj


Z tego samego powodu nie ma sensu kupować GL: The Blackest Night czy też X-Men by Jim Lee.

Zgadza się😊 ale nasz kolega pytał o Daredevila, nie o X-Men. Z Chinatown jest jeszcze pół biedy, bo to w miarę zamknięta historia ale w przypadku Waida już tak nie jest.

Online Darth_Simon

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #451 dnia: Nd, 11 Kwiecień 2021, 18:28:34 »
Też bym polecał zacząć od Bendisa. Był wtedy w najlepszej formie pisarskiej i do tego kapitalne rysunki. Niestety Miller jest bardzo nierówny. Rewelacyjny odrodzony czy człowiek nie znający strachu przeplatany jest rzeczami znacznie moim zdaniem slabszymi. Do tego moim zdaniem Miller jest bardzo słabym rysownikiem, który z czasemm stał się beznadziejnym.   
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Bazyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #452 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 11:12:43 »
Ale samo założenie epica jest takie, że komplet ma być w tej serii, a nie jako uzupełnienie innych wydań, nie widzę powodu żeby Egmont miał takie fikoły odstawiać.

To powiedz mi czemu zupełnie bez sensu przerzucili Love & War z oryginalnego DD Millera nr 4 do nr 3? Co uzasadniło ten fikoł??

ukaszm84

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #453 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 12:24:06 »
To powiedz mi czemu zupełnie bez sensu przerzucili Love & War z oryginalnego DD Millera nr 4 do nr 3? Co uzasadniło ten fikoł??

Nie mam pojęcia, ale to że gdzieś coś zrobili w mojej opinii źle nie znaczy, że chciałbym żeby robili tak częściej.

Offline OokamiG

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #454 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 12:35:09 »
To powiedz mi czemu zupełnie bez sensu przerzucili Love & War z oryginalnego DD Millera nr 4 do nr 3? Co uzasadniło ten fikoł??
Nie ma czegoś takiego jak oryginalny Miller nr 4. To są składaki Egmontu.

Offline Bazyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #455 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 12:42:01 »
Pisano tutaj, że wydania Egmontu zostały oparte na tych omnibusach.

https://www.amazon.com/Daredevil-Miller-Omnibus-Companion-Printing/dp/0785195386/ref=as_li_ss_tl?dchild=1&keywords=Daredevil+Companion+Omnibus+by+Frank+Miller&qid=1603966439&sr=8-1&linkCode=sl1&tag=comicbooktrea-20&linkId=7eadc0a490f89a26cd69b0ca44e717fe&language=en_US

Pierwsze dwa tomy się pokrywały, dopiero potem zrobiono przenosiny L&W. Ja już pisałem, dlaczego moim zdaniem tak się stało.


Offline OokamiG

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #456 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 12:44:03 »
Pisano tutaj, że wydania Egmontu zostały oparte na tych omnibusach.

https://www.amazon.com/Daredevil-Miller-Omnibus-Companion-Printing/dp/0785195386/ref=as_li_ss_tl?dchild=1&keywords=Daredevil+Companion+Omnibus+by+Frank+Miller&qid=1603966439&sr=8-1&linkCode=sl1&tag=comicbooktrea-20&linkId=7eadc0a490f89a26cd69b0ca44e717fe&language=en_US

Pierwsze dwa tomy się pokrywały, dopiero potem zrobiono przenosiny L&W. Ja już pisałem, dlaczego moim zdaniem tak się stało.


Gdyby były oparte na omnibusach, to by wyszły jak omnibusy. Omnibusy są 2, u nas tomów jest 4 . Umiesz liczyć?

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #457 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 20:21:52 »
Do kolejnego zeszytu Daredevila od Chipa Zdarky'ego podchodziłem niechętnie. Po tym co na łamach DD działo się ostatnio zwątpiłem już w to, że Zdarsky może wyjść z dołka, w który wpadł podczas inwazji symbiontów. A jednak nowy zeszyt obudził we mnie nową nadzieję. Jest co prawda jeszcze za wcześnie by wieścić tryumfalny powrót, bo to początek kolejnego story arcu i Zdarsy dopiero inicjuje nowe wątki. Ogólnie mamy powrót do street levelowego klimatu i to wychodzi serii na plus. Znów czuję, że czytam Daredevila a nie komiks o jakichś ulicznych Avengers. To co najbardziej mi się podobało to przejmowanie dzielnicy przez
Spoiler: PokażUkryj
 nowego Kingpina i dość ciekawy pomysł, w którym Elektra każe sobie płacić wybierającym haracze jeśli chcą się pojawiać w Kitchen. Ciekawie rysuje się też wątek badań w Ravencroft
. Niestety są też elementy fabuły, których nie kupuję. Po pierwsze
Spoiler: PokażUkryj
 syn Kingpina, choć sama postać jest pisana ciekawie. Dalej wnerwia mnie Mike Murdock - kłopotliwy spadek po Soule'u, z którego Zdarsky powinien zrezygnować
Trochę też za długo ciągnie się wątek Daredevila w więzieniu. Mam wrażenie, że Zdarsky sam utkwił w martwym punkcie i nie wie jak wybrnąć z własnych sideł. Ogólnie zeszyt był przyjemną odmianą od zeszytów poprzednich, ale wciąż nie jest to poziom z "Know Fear", "No Devil's, only God" cy "Through Hell". Liczę jednak, że Zdarsky wyjdzie na prostą, przynajmniej po lekturze ostatniego zeszytu taka nadzieja zaczyna świtać.

Offline sneider

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #458 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 23:50:00 »
Cichcem potwierdzono run Diggle'a.

Rozważałem kupno Omnibusa, więc ciekawi mnie co może siedzieć w Egmontowej Edycji. Cena to 140 czyli odrobinę mniej niż 150 z tomu 0, który miał 27 zeszytów.
Zakładam że 12 zeszytów serii głównej + 4 reborn + 5 shadowland, daje 21, zakładam że jeszcze kilka dołożą, wie ktoś może czy gdzieś na świecie było podobne wydanie?

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #459 dnia: So, 01 Maj 2021, 09:18:40 »
Cichcem potwierdzono run Diggle'a.

Jak to cichcem? Przecież jest w katalogu z miesięczną datą premiery...

Rozważałem kupno Omnibusa, więc ciekawi mnie co może siedzieć w Egmontowej Edycji. Cena to 140 czyli odrobinę mniej niż 150 z tomu 0, który miał 27 zeszytów.
Zakładam że 12 zeszytów serii głównej + 4 reborn + 5 shadowland, daje 21, zakładam że jeszcze kilka dołożą, wie ktoś może czy gdzieś na świecie było podobne wydanie?

Patrząc na cenę oraz to jak wydać ten tom, żeby miał ręce i nogi to zapewne egmontowe wydanie będzie zawierać:

1. DARK REIGN: THE LIST - DAREDEVIL 1
2. DAREDEVIL (1998) 501-512
3. SHADOWLAND 1-5
4. AFTER THE FALL
5. DAREDEVIL: REBORN 1-4

I więcej nic nie potrzeba.

Na świecie nie było takiego wydania. Całość zbiera wyłącznie Omnibus.
« Ostatnia zmiana: So, 01 Maj 2021, 09:23:11 wysłana przez Marvelek »

Offline OokamiG

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #460 dnia: So, 01 Maj 2021, 11:03:41 »
Ja tylko liczę, że zrobią tom chronologicznie.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #461 dnia: So, 01 Maj 2021, 11:34:30 »
Ja tylko liczę, że zrobią tom chronologicznie.

Chronologicznie powinno być tak:

1. DARK REIGN: THE LIST - DAREDEVIL 1
2. Daredevil 501-507
3. Shadowland #1
4. Daredevil 508-509
5. Shadowland #2-3
6. Daredevil 510
7. Shadowland #4
8. Daredevil #511
9. Shadowland #5
10. Daredevil #512
11. After Fall
12. Daredevil: Reborn 1-4


Offline Maragast

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #462 dnia: So, 01 Maj 2021, 11:55:53 »
To powiedz mi czemu zupełnie bez sensu przerzucili Love & War z oryginalnego DD Millera nr 4 do nr 3? Co uzasadniło ten fikoł??

To było bardzo sensowne - ja mam Odrodzony i Człowiek nieznający strachu z kolekcji i dzięki temu, że Love & War jest w trzecim tomie nie musiałem kupować ani tomu czwartego ani tomiku SBM z Kingpinem.
Tak samo masa innych ludzi, którzy są w podobnej sytuacji mogli sobie podarować te zakupy.

Ale Ty byś wolał by Love & War był w tomie 4 i by ludzie byli zmuszeni dodatkowo dokupić albo tom 4 albo tom z Kingpinem, prawda?

Offline AntekSocjalny

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #463 dnia: So, 01 Maj 2021, 12:32:23 »
Jak się nie mylę to edycja Egmontu wzorowała się na Daredevil Visionaries: Frank Miller i w oryginale wyszło to w 3 tomach. 4 tom to egmontowy składak więc nie wiem co za bzdury wypisuje Bazyl...

Offline Bazyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #464 dnia: So, 01 Maj 2021, 13:48:30 »
Wyżej wrzuciłem linka z komiksem z L&W w 4 tomie.
Kingpin to byłby naprawdę super tom, gdybym nie musiał płacić Egmontowi za połowę jego zdublowanej zawartości. :/ W każdym razie dla oryginalbych AMS po polsku, dalej warto.