Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 271861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #420 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 21:23:38 »
W DD końca dobiegła inwazja symbiontów, która była najgorszą rzeczą napisaną przez Zdarsky'ego w jego świetnym runie. W ostatnim zeszycie zaczynającym historię Are you ok? Niby wracamy do dawnego klimatu, ale czy rzeczywiście? W moim odczucie w tym runie coś pękło i historia się nieco posypała. Trudno powiedzieć, czy jest to spowodowany tym symbiotycznym wtrętem, czy Zdarsky wpadł we własne sidła pakując Matta do
Spoiler: PokażUkryj
 więzienia
ostatni zeszyt jest tak naładowany bezsensownym hamletyzowaniem głównego bohatera, że wydaje mi się to pisane na siłę. Nie wiem o co chodzi Mattowi, który zachowuje się nieracjonalnie i wbrew swojemu charakterowi. Napisałem, że Zdarsky wpadł we własne sidła, bo rzeczywiście zawiesił sobie poprzeczkę wysoko. Sięgnął bowiem po wątek, który przed laty rewelacyjnie rozgrywał Brubaker pisząc jedną z najlepszych historii w dziejach DD. Obecnie jest słabo, mocno przeciętnie. Przestałem rozumieć co Zdarsky chce mi przekazać swoją opowieścią. Wierzę, że będzie lepiej, ale póki co poziom runu cały czas obniża się, choć na pocieszenie, nie są to takie rzygowiny jak poprzednie zeszyty o symbiontach. Jeśli Zdarsky tytułowe pytanie are you ok? kieruje do czytelnika, to mu odpowiadam, że po tym zeszycie nie czuję się dobrze.

Online Bazyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #421 dnia: Nd, 21 Marzec 2021, 21:06:22 »
Co do treści Zerówki. Proces o oranżerię jest naiwny i już całkiem niepoważny. Ja wiem, że historie o Daredevilu (ale o She Hulk za Byrne'a też), to były również dramaty prawnicze w świecie superbohaterów. Ale przesadzono. Przecież o to właśnie chodzi w byciu zamaskowanym bohaterem, by złoczyńcy nie mogli wykorzystać systemu który nie działa prawidłowo, przeciwko tym dobrym. Bo gdyby wszystko było ok - superbohaterowie nie byliby potrzebni. A tu Daredevil na konferencji prasowej ze swoją adwokat, czy też na sali sądowej w pełnym kostiumie wygląda groteskowo i śmiesznie. Przypomniały mi się okładki komiksów DC z lat 50-tych o tym jak Batman uczył dzieci by nie pakowały się w kłopoty. Zresztą - zaraz potem Bendis przedstawił kolejny proces Murdocka o wiele lepiej.

Powiem tak. Rysunki Macka ładnie wyglądają na ścianie w antyramach, by móc nimi cieszyć oczy. Ale jako środek do obrazowania fabuły są takie sobie. Osobiście nie lubię właśnie takich psychologiczno-onirycznych rysunków, gdzie trzeba się domyślać co one oznaczają.

No i teraz czekamy na tomy z Diggle'm i serię z Marvel Fresh.
« Ostatnia zmiana: Nd, 21 Marzec 2021, 21:49:48 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #422 dnia: Nd, 21 Marzec 2021, 22:23:44 »
Co do treści Zerówki. Proces o oranżerię jest naiwny i już całkiem niepoważny. Ja wiem, że historie o Daredevilu (ale o She Hulk za Byrne'a też), to były również dramaty prawnicze w świecie superbohaterów. Ale przesadzono. Przecież o to właśnie chodzi w byciu zamaskowanym bohaterem, by złoczyńcy nie mogli wykorzystać systemu który nie działa prawidłowo, przeciwko tym dobrym. Bo gdyby wszystko było ok - superbohaterowie nie byliby potrzebni. A tu Daredevil na konferencji prasowej ze swoją adwokat, czy też na sali sądowej w pełnym kostiumie wygląda groteskowo i śmiesznie. Przypomniały mi się okładki komiksów DC z lat 50-tych o tym jak Batman uczył dzieci by nie pakowały się w kłopoty. Zresztą - zaraz potem Bendis przedstawił kolejny proces Murdocka o wiele lepiej.

Powiem tak. Rysunki Macka ładnie wyglądają na ścianie w antyramach, by móc nimi cieszyć oczy. Ale jako środek do obrazowania fabuły są takie sobie. Osobiście nie lubię właśnie takich psychologiczno-onirycznych rysunków, gdzie trzeba się domyślać co one oznaczają.

No i teraz czekamy na tomy z Diggle'm i serię z Marvel Fresh.

Też puścili oranżerię w tym tomie? Rzeczywiście tom dla komplecistów, bo to chyba jedna z największych kup w dziejach DD. A co do rysunków Macka to wydaję mi się, że to fabuła nie jest dostosowana do rysunków. W wake up z pierwszego tomu Bendisa takie psychologiczne rysunki świetnie się zgrały z fabułą o chlopcu, ktory przeżył traumę. Natomiast Echo Vision Quest jest historią dość przeciętną. Dawno tego nie czytałem, ale pamiętam, że ciężko było mi przez to przebrnąć.

Online xanar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #423 dnia: Nd, 21 Marzec 2021, 22:48:40 »
Tu ktoś wcześniej pisał, że przez tą pierwsza historię ciężko mu było przebrnąć.
Z tego co pamiętam to Echo mi się bardzo podobało.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Chmielu

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #424 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 10:11:41 »
Czytam run Zdarsky'ego - jakież to jest słabe. Matt czochrający mężatkę, Puni napisany od czapy, tylko motyw Kingpina w miarę interesujący. Mielenie tych samych schematów, znów Elektra, znów Murdock na krawędzi załamania. WTF?
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

sum41

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #425 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 11:21:10 »
Ja wlasnie zakupuje DD 0 dla rysunkow Quesady.

Offline rzodkiew

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #426 dnia: Cz, 01 Kwiecień 2021, 22:43:28 »
Mam pytanie dotyczące czwartej części Daredevila wg Franka Millera, tej w której jest historia, która kiedyś ukazała się w ramach Mega Marvela. Chciałbym to kupić bratu w prezencie, ale waham się, bo tu i ówdzie można natknąć się na negatywne opinie tego wydania, dotyczące jakości wydruku. Czy jakiś posiadacz tego wydania mógłby się do nich odnieść?

Offline michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #427 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 01:01:49 »
Mam pytanie dotyczące czwartej części Daredevila wg Franka Millera, tej w której jest historia, która kiedyś ukazała się w ramach Mega Marvela. Chciałbym to kupić bratu w prezencie, ale waham się, bo tu i ówdzie można natknąć się na negatywne opinie tego wydania, dotyczące jakości wydruku. Czy jakiś posiadacz tego wydania mógłby się do nich odnieść?
Jeśli chodzi o historie z Mega Marvela to wygląda to paskudnie przez pozostawiony raster. Pozostała część tomu jest ok.
« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Kwiecień 2021, 01:04:24 wysłana przez michał81 »

Online xanar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #428 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 01:04:24 »
Gdzieś ktoś tu zdjęcia wstawiał.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #429 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 01:05:16 »
Gdzieś ktoś tu zdjęcia wstawiał.
Są gdzieś w temacie Egmontu. Jest nawet porównanie do tomu z Kolekcji Superbohaterów.

Online Bazyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #430 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 15:39:38 »
Mam pytanie dotyczące czwartej części Daredevila wg Franka Millera, tej w której jest historia, która kiedyś ukazała się w ramach Mega Marvela. Chciałbym to kupić bratu w prezencie, ale waham się, bo tu i ówdzie można natknąć się na negatywne opinie tego wydania, dotyczące jakości wydruku. Czy jakiś posiadacz tego wydania mógłby się do nich odnieść?

Dlatego jeśli zależy ci tylko lub głównie na tej historii z Mega Marvela - dobrze to wydrukowano w 24 tomie Kolekcji Superbohaterów Marvela.

Offline OokamiG

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #431 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 16:10:20 »
I dodano jeszcze hiszpański folklor. Hola. Najlepiej kupić jakiegoś trejda po angielsku.

Offline SawiK

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #432 dnia: So, 03 Kwiecień 2021, 09:20:32 »
Cytuj
Mam pytanie dotyczące czwartej części Daredevila wg Franka Millera, tej w której jest historia, która kiedyś ukazała się w ramach Mega Marvela. Chciałbym to kupić bratu w prezencie, ale waham się, bo tu i ówdzie można natknąć się na negatywne opinie tego wydania, dotyczące jakości wydruku. Czy jakiś posiadacz tego wydania mógłby się do nich odnieść?
Jeżeli zależy Ci na dobrze przetłumaczonym komiksie to zapomnij o WKKM i kup spbie wydanie Tm-Semic. Komiks wydany lata temu a czyta się zdecydowanie lepiej niż to kolekcyjne.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #433 dnia: So, 03 Kwiecień 2021, 15:11:57 »
Jeżeli zależy Ci na dobrze przetłumaczonym komiksie to zapomnij o WKKM i kup spbie wydanie Tm-Semic. Komiks wydany lata temu a czyta się zdecydowanie lepiej niż to kolekcyjne.

Swoją drogą to niesamowite, że taki klasyczny komiks, pomimo upływu 30 lat nie może doczekać się porządnego wydania w Polsce.

Offline Maragast

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #434 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 08:47:05 »
Dlatego jeśli zależy ci tylko lub głównie na tej historii z Mega Marvela - dobrze to wydrukowano w 24 tomie Kolekcji Superbohaterów Marvela.

No właśnie nie jest dobrze wydrukowana - ile razy na forum było już krytykowane tragiczne tłumaczenie z tamtego tomu to już trudno zliczyć.