Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 271609 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #405 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 19:56:41 »
Ankietę zrób  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #406 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 20:16:31 »
W sumie nie wiem co za problem było wrzucić stronę z informacją kolejny tom w przygotowaniu...No i ciekawe kiedy można się spodziewać następnego tomu bez względu na to co to będzie.

Pierwsze tomy runu Waida i Soule'a powinny być wydane oddzielnie. Dokładnie tak jak Naznaczony Śmiercią Millera.


Oczywiście, że tak. A na początku tomu informacja: "chcesz przeczytac pierwsze zeszyty? Zadzwoń do Bazyla to ci sprzeda".
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Luty 2021, 20:21:04 wysłana przez Marvelek »

Online michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #407 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 23:41:03 »
Pytanie kontrolne - kto tu posiada, a kto nie polskie wydanie Shadowlandu?
Myślę, że podobna grupa do tej,która nie posiada Kingdom Come, w której ty się znalazłeś.

Offline Antari

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #408 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 08:26:12 »
[Bazyl mode on]

Ostatni tom Brubaker wydali w 2018, aktualnie mamy 2021, to tego Diggla wydadzą, kiedy ? w 2030 czekają aż licencja stanieje ?

[Bazyl mode off]

Blokują Hachette.

Offline burberry

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #409 dnia: Pt, 12 Marzec 2021, 15:26:02 »
Właśnie czytam pierwszy tom Nieustraszonego. Jak na superbohatera Marvela, to powiedzmy, że czyta się całkiem nieźle. Daję jakieś 6/10, ale jestem w połowie, mam nadzieję, że tempo i klimat zostaną zachowane. Jest kilka dobrych pomysłów, głównie motyw z Kingpinem, ale momentami potraktowany po łebkach i scenarzysta idzie na łatwiznę. Ale powtarzam, jak na superhero to jest całkiem nieźle. Duży minus za historię z pierwszych trzech zeszytów, przebrnąć przez to było dość ciężko.

Offline sneider

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #410 dnia: So, 13 Marzec 2021, 16:50:35 »
Właśnie czytam pierwszy tom Nieustraszonego. Jak na superbohatera Marvela, to powiedzmy, że czyta się całkiem nieźle. Daję jakieś 6/10, ale jestem w połowie, mam nadzieję, że tempo i klimat zostaną zachowane. Jest kilka dobrych pomysłów, głównie motyw z Kingpinem, ale momentami potraktowany po łebkach i scenarzysta idzie na łatwiznę. Ale powtarzam, jak na superhero to jest całkiem nieźle. Duży minus za historię z pierwszych trzech zeszytów, przebrnąć przez to było dość ciężko.

W drugim tomie jak pojawia się Mila a potem arc Hardcore to jest dla mnie highlight Daredevila i jeden z ulubionych komiksów ever. A zeszyty początkowe jak dla mnie były spoko, szczególnie mocno niestandardowe arty

Offline Shinue

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #411 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 01:48:25 »
Jeśli jeszcze nie zacząłem czytać, to mam czytać od tomu 0 czy od runu Franka Millera?

Offline LukCook

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #412 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 06:02:49 »
Jeśli jeszcze nie zacząłem czytać, to mam czytać od tomu 0 czy od runu Franka Millera?

Najlepiej zacząć od runu Millera jest to dobre wprowadzenie w postać i kawał historii komiksu. Później tom 0, Bendis i Brubaker.

Offline marcinp

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #413 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 09:32:57 »
jakie wrazenia z tomu 0. zastanawiam sie  nad zakupem bo miejsca na polce malo. oglinie mam wszystko z DD poza 1(male ciekawe) i 4 (duble i zepsuty druk) millera

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #414 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 12:32:31 »
jakie wrazenia z tomu 0. zastanawiam sie  nad zakupem bo miejsca na polce malo. oglinie mam wszystko z DD poza 1(male ciekawe) i 4 (duble i zepsuty druk) millera

Jeżeli uważasz pierwszy tom Bendisa za nieciekawy/słaby to tom 0 tym bardziej Cię nie zachwyci. Ja tom 0 odpuściłem.

Offline Castiglione

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #415 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 13:55:13 »
Raczej chodziło mu o pierwszy tom Millera, którego ten w większości jeszcze nie pisał, a jedynie rysował.

Offline Bazyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #416 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 14:13:26 »
1 tom Millera był ok. Powoli się wszystko rozkręcało ale czytało się dobrze. Ja tam go polecam.


Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #417 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 14:42:57 »
A to sorry, źle przeczytałem. W takim razie zależy co lubisz. Nie jest to ramotkowate jak pierwszy tom Millera, ale nie zbliża się nawet do tego co pisali Miller, Bendis i Brubaker. Jak dla mnie jedyną zaletą tomu 0 są rysunki Davida Macka w Echo vision quest i okładki jego autorstwa. Scenariuszowo jest przeciętnie, miejscami miernie. Ale to moje zdanie.

Offline burberry

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #418 dnia: Pn, 15 Marzec 2021, 09:04:37 »
W drugim tomie jak pojawia się Mila a potem arc Hardcore to jest dla mnie highlight Daredevila i jeden z ulubionych komiksów ever. A zeszyty początkowe jak dla mnie były spoko, szczególnie mocno niestandardowe arty

Uzupełnienie po przeczytaniu 1 tomu:
Naprawdę jestem miło zaskoczony, a zakończenie tomu wyrywa z butów. Pierwsza historia była ciężka do przebrnięcia; kolejny wątek kryminalny z Kingpinem czytało się już bardzo dobrze, a opowieść zamykająca to wydanie to poprowadzona bardzo dynamicznie, bez zbędnych ceregieli, perełka w iście filmowym stylu. Po skończeniu czytania jestem w lekkim szoku.

Offline death_bird

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #419 dnia: Pn, 15 Marzec 2021, 09:22:45 »
Tia... piszcie tak więcej.
"Zerówka" czeka i nie wiem czy nie skończy się na pełnym maratonie...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".