Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 272736 razy)

Necr09, nori, marcinp i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Brzon

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #375 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 10:39:12 »
Czego tutaj nie rozumiecie? Śmiałkowski pisze o kontynuacji runu Brubakera, czyli runie Diggle i Shadowland. Dadzą pewnie w II połowie roku.
A Deredevil w Epic to zupełnie inna para kaloszy..

Offline OokamiG

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #376 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 10:44:16 »
"Właściwie moglibyśmy po prostu zacząć opowieść o Daredevilu w miejscu, w którym ją przerwaliśmy, czyli tam gdzie dość gwałtownie skończył się tom szósty i historie pisane przez Eda Brubakera. I tak też niedługo zrobimy. Ale jeszcze nie teraz. Bo skoro Nieustraszony to tak ważna postać i tak skrupulatnie pokazujemy jej rozwój, to warto jeszcze coś uzupełnić".
Przeczytaj jeszcze raz i wywnioskuj, że Shadowland będzie, ale JESZCZE nie teraz.

Nocenti to dwa pełne tomy i początek tomu "Last Rites". Nie ukazały się również początkowe zeszyty tego runu.

 
Czyli planowane są 4 tomy?

Online michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #377 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 10:47:05 »
Przeczytaj jeszcze raz i wywnioskuj, że Shadowland będzie, ale JESZCZE nie teraz.
Nie teraz bo, teraz jest tom Zerowy.

Offline OokamiG

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #378 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 10:50:46 »
Ale piszą, że jeszcze warto coś uzupełnić. A tom 0 jest już uzupełniony.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #379 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 10:51:24 »
Czyli planowane są 4 tomy?

Run Nocenti będzie się rozkładał na 4 tomy. Obecnie sprawa wygląda tak:

1. Tom "Touch of Typhoid" zeszyty: 253-270 i Punisher 10
2. Tom "Heart of Darkness" zeszyty: 271-282, ANNUAL 5-6; MATERIAL FROM PUNISHER ANNUAL 3, INCREDIBLE HULK ANNUAL 16, SILVER SURFER ANNUAL 3
3. Tom "Last Rites" zeszyty 283-291 (dalsza zawartość tomu to już Chichester)

Brakuje zeszytów: 236-252

Ja rozumiem że chciał lżejszy klimat i już tak nie dokopywać głównemu bohaterowi, ale nie podobały mi się w tym runie walki z cudakami pokroju Klaw, Mole Man itp którzy nawet nie są związani ze światem DD.

Nie do końca. Niektóre postacie np. Klaw pojawiały się już wcześniej na łamach DD.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Luty 2021, 10:55:43 wysłana przez Marvelek »

Online michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #380 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 10:54:51 »
Brakuje zeszytów: 236-252
Wiadomo już kiedy wyjdą? Chyba NIE. Wątpię, aby Egmont wydawał bez pierwszego tomu (a dokładnie 12).

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #381 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 10:57:31 »
Wiadomo już kiedy wyjdą? Chyba NIE. Wątpię, aby Egmont wydawał bez pierwszego tomu (a dokładnie 12).

Nie słyszałem o żadnych zapowiedziach. Niedawno ukazało się "Last Rites". Ogólnie nie ma problemu, by zacząć wydawać od zeszytu 253 a początek dopiero później.

Online xanar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #382 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 10:59:41 »
Przecież to za stare i za długie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #383 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 11:03:44 »
Przecież to za stare i za długie.

Uważam, że run Nocenti może się spotkać ze złym odbiorem. Ku mojemu zaskoczeniu dużo było sarkania na run Millera, który jest przecież genialny a co dopiero w przypadku Nocenti. Tutaj najsłabiej wypada początek runu i część z Inhumans. Sama forma wielu czytelników będzie odrzucać. Ja nie jestem zbyt dużym fanem tego runu. Da się to czytać i jest kilka fajnych historii i rozwiązań, ale nic ponadto. Bardziej bym widział fragmenty tego runu wydane w ramach kolekcji np. "Touch of Typhoid", "Lone stranger" albo historia z Bullseye'm na samym końcu.

Online michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #384 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 11:04:56 »
Wg mnie nadinterpretujecie słowa Śmiałkowskiego, który nie raz już pokazał, że nie potrafi pisać ani wstępów, ani posłowia do komiksu.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #385 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 11:06:36 »
Wg mnie nadinterpretujecie słowa Śmiałkowskiego, który nie raz już pokazał, że nie potrafi pisać ani wstępów, ani posłowia do komiksu.

To prawda, ale moim zdaniem może to sugerować, że teraz nie będzie Diggle'a ale coś innego. Nocenti może być prawdopodobna o tyle, że nie trzeba sięgać do wydania Epic Collection. Np. "Touch of Typhoid" ukazało się w ramach Marvel legends:

https://www.amazon.com/Daredevil-Legends-Typhoid-Mary-1964-1998-ebook/dp/B08RQBV2J1/ref=sr_1_31?crid=MK5G1094LR20&dchild=1&keywords=daredevil+epic+collection&qid=1614247461&s=books&sprefix=dardevil+epic+coll%2Cstripbooks-intl-ship%2C275&sr=1-31

Offline Castiglione

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #386 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 11:22:28 »
Według mnie, jeżeli w posłowiu pada zdanie, że jeszcze nie pora na historie po Brubakerze, to jak najbardziej można się sugerować, że będzie coś jeszcze pomiędzy. Natomiast gdyby to było napisane we wstępie (czyli w teorii zanim czytelnik pozna historie zawarte w tomie), to wtedy można by się odnosić do tego, że zdanie dotyczy komiksów, które będą za kilka stron w tym samym tomie. Pytanie czy Egmont/Śmiałkowski zwracają uwagę na takie szczegóły.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #387 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 11:28:13 »
Według mnie, jeżeli w posłowiu pada zdanie, że jeszcze nie pora na historie po Brubakerze, to jak najbardziej można się sugerować, że będzie coś jeszcze pomiędzy. Natomiast gdyby to było napisane we wstępie (czyli w teorii zanim czytelnik pozna historie zawarte w tomie), to wtedy można by się odnosić do tego, że zdanie dotyczy komiksów, które będą za kilka stron w tym samym tomie. Pytanie czy Egmont/Śmiałkowski zwracają uwagę na takie szczegóły.

Ja to tych wstępów i posłowi Śmiałkowskiego nie czytam, bo z całym szacunkiem dla niego, ale gość nie potrafi ich pisać. Zgadzam się z Twoją argumentacją, przy czym nie ma już nic pomiędzy Brubaker'em a Diggle'm. Po wydaniu tomu 0 z vol. 2 został już tylko Diggle. Jeżeli nasze teorie spiskowe mają rację bytu to obstawiam kolejną nawrotkę do voluminu 1 i wydanie "Touch of Typhoid" z Marvel Legends albo jakiś składak mini-serii na czele z "End of Days" Bendisa. Pewnie w okolicach Pyrkonu/Komiksowej Warszawy dowiemy się więcej.

Offline OokamiG

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #388 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 11:28:18 »
Przeszłość pokazuje, że Śmiałkowski często nie zwraca uwagi na szczegóły.

Offline Piterrini

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #389 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 12:13:30 »
Jakby dało radę żeby ktoś (@Nawimar III?) podesłał foto całego posłowia, to może w ten sposób by się wyjaśniło (np. wedle tego jak autor opisywał tom zerowy) :)

Bo tak naprawdę zdanie nic nie mówi - albo uzupełnią albo już uzupełnili (0), kontynuację wydadzą za jakiś bliżej nieokreślony czas...
A posłowia do Egmontów zwykle czytam po zakupie komiksu (tzn. jeszcze przed postawieniem na półkę w oczekiwaniu "do przeczytania") i różnie bywają sformułowane. Umieszczane są na końcu komiksu chyba "z zasady".