Autor Wątek: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips  (Przeczytany 18894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #45 dnia: Pn, 04 Maj 2020, 23:41:11 »
A ten cienki niebieski tomik to warto brać? Jak się ma jakościowo w stos. do grubszych kolegów?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Castiglione

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #46 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 06:32:04 »
Nie tyle Muchy, ile co poniektórych czepliwych Klientów ;)
No sorry, że nie podoba mi się coś w komiksie, który kupiłem. Niektórzy narzekają na papier, inni na format czy oprawę, a mnie drażnią krzywe grzbiety, bo to zwykłe niedbalstwo.

Ten cienki niebieski czeka na deser, więc osobiście jeszcze się nie wypowiem.

Offline michał81

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #47 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 07:51:31 »
W efekcie tom pierwszy pasuje do drugiego, a drugi do trzeciego, ale już pierwszy z ostatnim nie.
Dziwne że nie czepiasz się napisu  "Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny", który w ogóle nie pasuje do żadnego z tomów  ;)


Offline Castiglione

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #48 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 08:13:15 »
Bo w przeciwieństwie do innych, ten dodatkowy tom jest wydany w innej szacie graficznej, więc nie widzę problemu.

Offline Alfman

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #49 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 08:19:45 »
A ten cienki niebieski tomik to warto brać? Jak się ma jakościowo w stos. do grubszych kolegów?

Nie taka "mięsista" ja główna seria, ale jak dla mnie, bardzo przyzwoita historia.
Może dlatego, że spodziewałem się czegoś słabszego  ;)

Offline Murazor

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #50 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 09:04:37 »
Nie wiem, czemu przyczepiliście się do Eguaroca? To co Mucha zrobiła to niedbalstwo, podobnie robi Taurus (z Locke and Key, co drugi tom ma inaczej tytuł zapisany: pogrubionym fontem całość, pogrubionym tylko Locka and Key, zwykłym całość, z Lazarusem 4 i 5 ma numerki pogrubione, a 1-3 nie).

Nikt nie czepia się rozjazdów np: czerwonej linii w Szóstym Rewolwerze nad postaciami, bo to jest minimalna wada druku i nie da się na całej partii utrzymać idealnej linii.

A Criminal jest po prostu źle zaprojektowany, tak samo jak słowo MARVEL na komiksach Egmontu. Tak samo jak wtopa na Miraclemanie z nieudolną kopią obrazka na okładce.

Offline laf

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #51 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 09:44:04 »
Ale grzbiety to chyba bolączka Muchy w wielu przypadkach.
A ja pochwalę Muchę za grzbiet Uncanny X-Force. Wszystko świetnie się zgrywa, ta mała panorama na czterech tomach wygląda o niebo lepiej niż "schodki" w poszczególnych kolekcjach, a do tego graficznie zostały dopasowane grzbiety pozostałych wydań X-tytułów  :)
A kiedy spojrzę na grzbiet JLA od Egmontu, to krew mnie zalewa  >:(

JanT

  • Gość
Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #52 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 10:10:20 »
Mi brakuje numeracji w Criminial a dodatkowo Mucha też "dziwnie" opisała zawartość tych tomów bo jest tak:

Tom 1: Zawiera Criminal vol.1: #1-10
Tom 2: Zawiera Criminal vol.2: #1-7
Tom 3: Zawiera Criminal vol.5: The Sinners: #1-5 oraz Criminal vol.6: The Last Innocent: #1-4

I ktoś może szukać tomu/tomów z vol 3 i 4 :)

Offline laf

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #53 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 10:39:53 »
Tomu 3. jeszcze nie mam, ale faktycznie coś tu zostało sknocone. Pewno wszystko dlatego, że Mucha wydaje po dwa wydania zbiorcze, a więc nasz t. 1 zawiera vol. 1 i 2, t. 2 - vol. 3 i 4, a t. 3 - vol. 5 i 6. A więc dopiero teraz jest prawidłowo. https://imagecomics.com/comics/list/series/criminal/collected-editions

Natomiast jeśli wziąć Wikipedię jako pewien wyznacznik, to wynika, że Criminal ma 5 woluminów:
vol. 1: 10 zeszytów (nasz t. 1)
vol. 2: 7 zeszytów (nasz t. 2)
vol. 3: 5 zeszytów i vol. 4: 4 zeszyty (nasz t. 3)
vol. 5: 12 zeszytów
a do tego jeszcze dwa wydania specjalne i wydana u nas powieść graficzna (My heroes have always been junkies).
https://en.wikipedia.org/wiki/Criminal_(comics)

JanT

  • Gość
Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #54 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 10:46:42 »
Też nie można powiedzieć że sknocone bo jest wszystko poprawie tylko w trzecim tomie "vol" to numery tomów a nie tak jak wcześniej numery serii. Niepotrzebne te "vol" w trzecim tomie.

Offline Castiglione

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #55 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 16:24:34 »
A ja pochwalę Muchę za grzbiet Uncanny X-Force. Wszystko świetnie się zgrywa, ta mała panorama na czterech tomach wygląda o niebo lepiej niż "schodki" w poszczególnych kolekcjach, a do tego graficznie zostały dopasowane grzbiety pozostałych wydań X-tytułów  :)
A kiedy spojrzę na grzbiet JLA od Egmontu, to krew mnie zalewa  >:(
Nie mówię, że w każdym przypadku tak jest, ale jak przeglądam czasami zdjęcia innych forumowiczów, to kilka razy podobne rzeczy rzuciły mi się oczy. Np. Saga, która nagle w ósmym tomie ma inaczej zapisany tytuł, po czym w dziewiątym znowu jest tak, jakby było wcześniej.

Mnie grzbiety rażą, bo to jest fragment, który w tomach widać najmocniej przy składowaniu.


Co do numeracji to też zwróciłem uwagę, ale zdaje się, że jest poprawnie, tylko po prostu pomieszali numeracją zeszytówek i tpb.

Offline death_bird

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #56 dnia: Nd, 24 Maj 2020, 00:14:31 »
Ok. Po "Criminal" 2 i (przede wszystkim teraz) 3 odzyskuję wiarę w Eda (inna sprawa, że "Zabij albo zgiń" jest chronologicznie mocno świeże a mimo wszystko traktuję ten tytuł jako spadek formy). :)
Kawał dobrej historii i kolejny fajny rudzielec (Jego żona jest ruda czy jak?  ;D).
Przy czym nie wiem czy to tylko moje niepowiązane w żaden sposób z rzeczywistością wrażenie czy może jednak "Ostatni niewinny" w jakimś tam stopniu odbija refleksy "That `70s Show"?  ;D

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline eferce

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #57 dnia: Nd, 24 Maj 2020, 01:47:06 »
Zazdroszczę forumowiczom traktujacym ZaZ jako spadek formy. Dla mnie jest to top. Wiec zakladam ze sie nie znam i wszystko przede mna. Dobrze jest być na tym etapie.

Offline Odyn

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #58 dnia: Nd, 24 Maj 2020, 12:13:38 »
Dla mnie nie ma lepszego duetu od Brubaker & Philips. Na szczęście Criminal dopiero przede mną, jak dokupię 3 tom to zacznę ucztę :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline death_bird

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #59 dnia: Nd, 24 Maj 2020, 15:38:40 »
To nie katuj się niepotrzebnie i nie czekaj na trzeci tom tylko bierz się od razu.  ;)
Jak dojdzie trójka to powtórzysz sobie całość.
Tę serię czytałem w rzutach "1", "1,2", "1,2,3" i bardzo sobie chwalę te powtórki.  8)
Będę się również upierał, że "Zabij albo zgiń" nie ma zupełnie podejścia do tego tytułu (mimo, że "Criminal" też ma jakieś tam niewielkie słabostki).
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".