Autor Wątek: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?  (Przeczytany 23338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #210 dnia: Cz, 27 Październik 2022, 09:45:26 »
Cytuj
Spider-Man/Deadpool

Byłem zaskoczony jak nie dali tego w MN 2.0 to może teraz wyjdzie w formacie epikowym albo jak Superior Foes

Offline xardas

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #211 dnia: Cz, 27 Październik 2022, 10:22:06 »
Tego jest z 9 TPB, może w epicowym formacie wyjdzie ze 4-5.

Offline wojtpil

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #212 dnia: Cz, 27 Październik 2022, 10:56:56 »
Myślę, że spore szanse na sprzedaż miałby w Polsce Epic
Carnage lub Venom.

Może też i X-men.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #213 dnia: Cz, 27 Październik 2022, 10:58:47 »
Myślę, że spore szanse na sprzedaż miałby w Polsce Epic
Carnage lub Venom.

Może też i X-men.

X-men by miał bardzo duże szanse, gdyby nie zaczęli wydawać tych kretyńskich milestone'ów.

Online HugoL3

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #214 dnia: Cz, 27 Październik 2022, 11:01:57 »
Epic Venoma mógłby nie być zbyt ciekawy dla tych, co już posiadają w swoich zbiorach inne tomy Egmontowe lub Hachette i wciąż czekają na Lethal Protectora od Muchy.

Ogólnie chyba zawartość Venoma/Carnage'a będzie się trochę mieszać z Epiciem TAS.
« Ostatnia zmiana: Cz, 27 Październik 2022, 11:06:01 wysłana przez HugoL3 »

Offline laf

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #215 dnia: Cz, 27 Październik 2022, 12:34:55 »
Ogólnie chyba zawartość Venoma/Carnage'a będzie się trochę mieszać z Epiciem TAS.

I to nawet trochę bardzo  ;) Do tej pory wydano 3 tomy Epików Venoma (nr 1, 2, 5) i 2 tomy Epików Carnage (nr 1, 2)

W pierwszym tomie Epików Venoma (nr 1) jest aż 10 zeszytów z regularnej serii TAS, z których na chwilę obecną 9 jest w oryginalnych Epicach Spidera (#300, 315–17, 332–33, 346–47, 388), a dodatkowo materiały z: dwóch Annuali (#25-26), Annuala Spectacular Spider-Man (#12) i dwóch Annuali Web of Spider-Man (#7-8).
W drugim tomie Venoma (nr 2) dubli jest zdecydowanie mniej; tylko 6 zeszytów z regularnej serii TAS, które znajdują się w oryginalnych Epicach Spidera (#361-363, 373, 375, 388).
W trzecim tomie (nr 5) jest już lepiej, bo powtarzają się tylko 4 zeszyty: Web of Spider-Man #118-119 i Spider-Man #52-53, które zostały zawarte w Complete Epics Spider-Man: The Clone Saga.

Co do Carnage'a to w tych tomach są praktycznie same powtórki z Epików Spidera (nic dziwnego, skoro jest tam uwzględniony Maximum Canage) i częściowo z Epików Venoma.

Może też i X-men.
Od momentu zapowiedzi Epików Spidera przez Egmont wierzyłem, że wcześniej czy później doczekamy się również Epików X-Men. Idealnym startem dla tej serii w Polsce byłoby Second Genesis, czyli nr 5 - https://en.wikipedia.org/wiki/Marvel_Ultimate_Collection,_Complete_Epic_and_Epic_Collection_lines#X-Men. Taka linia wydawnicza to byłaby przysłowiowa kura znosząca złote jajka. Skoro Egmont wdał się w mariaż z Milestones, to może Mucha podjęłaby rękawicę z Epicami?

Online HugoL3

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #216 dnia: Cz, 27 Październik 2022, 12:39:53 »
Taka linia wydawnicza to byłaby przysłowiowa kura znosząca złote jajka. Skoro Egmont wdał się w mariaż z Milestones, to może Mucha podjęłaby rękawicę z Epicami?

1. Czy aby na pewno znajdzie się tylu odbiorców X-men w Polsce? Filmy nie nakręciły hype'u na te postaci jak np filmy o Avengers. W dodatku ostatni film X-men to ultra porażka. Sorki, że odnoszę się do filmów, które komiksiarzy wcale nie muszą interesować (w tym często mnie), ale masowy odbiorca w taki sposób będzie sobie kojarzyć tę franczyzę.
Plus wydaje mi się, że próg wejścia w X-men jest wyższy - zmiany składów, śmierci, odrodzenia. Wiem, że znajomość wszystkich faktów nie zawsze jest wymagana, ale i tak przeskoki potrafią odrzucić. Ja odrzuciłem całkowicie X-men z Marvel Now 2.0 gdyź wątek, w który urwał się Marvel Now 1 nie został kontynuowany/wyjaśniony a poziom też spadł.
2. To Mucha wydawałaby te Epici chyba w tempie 1 na rok albo 1,5 roku.

Offline laf

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #217 dnia: Cz, 27 Październik 2022, 12:58:02 »
1. Po przejęciu franczyzy X-Men przez Marvel Studios i włączenie mutantów do MCU niedługo wiele może się zmienić w tym zakresie  8)

2. Tempo wydawania X-tytułów przez Muchę:
Uncanny X-Force: 1 - 20 wrzesień 2017, 2 - 27 kwiecień 2018, 3 - 26 listopad 2018, 4 - 6 maj 2019
New X-Men: 1 - 20 grudzień 2019, 2 - 8 czerwiec 2020, 3 - 30 październik 2020, 4 - 30 kwiecień 2021
Era Apocalypse'a: 1 - 30 czerwiec 2020, 2 - 23 grudzień 2020, 3 - 5 październik 2021, 4 - 11 maj 2022
Jak widać najdłużej oczekiwaliśmy na wydanie 3. tomu Ery Apocalypse'a, ponad 10 miesięcy. W pozostałych przypadkach czas oczekiwania wynosi nie więcej niż 7 miesięcy. To i tak krócej niż umówienie się do ok. 90% lekarzy specjalistów w tym kraju  ;). Wiadomo, że Egmont wydałby to szybciej, ale mnie osobiście proces wydawniczy Muchy zupełnie nie przeszkadza, byleby tylko pociągnęli serię do końca.

Online HugoL3

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #218 dnia: Cz, 27 Październik 2022, 14:09:20 »
To drugi temat, w którym zeszliśmy na chwilę na dywagację, czy premiera filmu przekłada się na zainteresowanie komiksem.
W pewnym momencie po premierze No Way Home na filmweb oceny sięgały absurdalnych 8,8 w skali 10 punktowej, ludzie szli na ten film po kilka razy i ciekawe, czy ktoś złapał takiego bakcyla, że poszedł na dział komiksów do Empiku i przekonał się do kupna czegoś.

Offline laf

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #219 dnia: Cz, 27 Październik 2022, 14:46:34 »
To drugi temat, w którym zeszliśmy na chwilę na dywagację, czy premiera filmu przekłada się na zainteresowanie komiksem.
Sam zacząłeś  ;)

Ja sam byłem na najnowszym Spiderze dwa razy (najpierw z jednym synem, później z drugim), a to zdarza mi się może raz na dekadę. Faktycznie zainteresowanie było olbrzymie. W trzecim tygodniu wyświetlania filmu (w miejscowości gdzie jest jedno dwu salowe kino) dostaliśmy miejsca w drugim rzędzie od ekranu. W tym kinie takich scen nawet na najbardziej kasowych animacjach nie widziałem  :o. Z tym że ja jestem fanem tego filmu i obok Zimowego Żołnierza uważam go za najlepszy tytuł w MCU.
Co by nie powiedzieć dobre filmy superbohaterskie, ale również rozwój platform streamingowych i seriale na podstawie komiksów (np. Locke and Key, Sandman, Doom Patrol, Chłopaki, Wanda/Vision, Peacemaker) na pewno nakręcają hype. Ale coś mi się zdaje, że jednak odsetek osób, którzy po wizycie w kinie sięgają z ciekawości po komiksy jest naprawdę niewielki  :(

Offline Kadet

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #220 dnia: Cz, 27 Październik 2022, 20:41:10 »
Taka linia wydawnicza to byłaby przysłowiowa kura znosząca złote jajka. Skoro Egmont wdał się w mariaż z Milestones, to może Mucha podjęłaby rękawicę z Epicami?

Wiadomo, że Motyl nie decyduje sam o kształcie polityki wydawniczej, ale jakiś czas temu w temacie wydawnictwa dość negatywnie nakreślał perspektywy wypuszczenia tak długiej serii przez Muchę.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #221 dnia: Cz, 27 Październik 2022, 22:32:27 »
Mucha 2 lata puszczała 4 tomy Ery Apocalypse'a. Coś dłuższego to by się ciągnęło jeszcze więcej. Zatem może jakieś pojedyncze rzeczy jak Venom.

Offline Maragast

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #222 dnia: So, 29 Październik 2022, 12:11:48 »
Epici X-Men to kiepski pomysł - sprawdźcie sobie jak bardzo ten materiał jest pocięty i jakie są dziury w epicach X-Men. Jakby to wydawać u nas to nie trzymałoby się to wszystko kupy.

Online jotkwadrat

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #223 dnia: So, 29 Październik 2022, 17:16:16 »
Epici X-Men to kiepski pomysł - sprawdźcie sobie jak bardzo ten materiał jest pocięty i jakie są dziury w epicach X-Men. Jakby to wydawać u nas to nie trzymałoby się to wszystko kupy.
Nie rozumiem. Nie wszystkie tomy jeszcze wyszły, ale idą po kolei wszystkie zeszyty Uncanny X-Men uzupełniane w razie potrzeby zeszytami innych serii. Trudno wymyślić coś bardziej trzymającego się kupy. 

Offline Bazyliszek

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #224 dnia: So, 29 Październik 2022, 20:37:46 »
Skoro można było robić własne, polskie składaki z innymi seriami, można by i z X-Men. Ale tego jest naprawdę dużo. Trzeba by mieć plan, wizję, chęć, determinację. Zacząć z jednego punktu i iść ciągiem, nic nie przerywając.

Tymczasem schodząc bardziej realnie na ziemię - chciałbym by w 2023 w Kolekcji Millestones ukazał się Onslaught. Zakończono AoA i to ładnie by się zazębiało.