Autor Wątek: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips  (Przeczytany 19058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online perek82

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #90 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 14:28:25 »
W Sin City również babki mieszały w głowach facetom.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

ramirez82

  • Gość
Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #91 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 14:28:33 »
Ale kto częściej występuje o rozwód, nie świadczy o tym kto częściej zdradza.

I wiek nie ma zaczenia, jeśli chodzi o facetów myślących innymi częściami ciała, niż głowa.
« Ostatnia zmiana: Pn, 24 Sierpień 2020, 14:30:06 wysłana przez ramirez82 »

Offline xanar

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #92 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 14:30:20 »
Obstawiam, że po 50%  :)

No jak nie ma znaczenia, testosteron ci wiekiem spada, z wiekiem zaczyna się myśleć  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Castiglione

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #93 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 07:53:29 »
Cytuj
w tej sprawie scenarzysta serii wyraził się jasno - chciał aby nasze wydanie było identyczne, jak to ze Stanów. Nie mamy wiec możliwości dołożenia czegokolwiek. Jeżeli w przyszłości ukaże się jeszcze jakiś materiał do publikacji rozważymy czy dodanie tego ma sens i podniesiemy ten temat podczas negocjacji.
Mucha na fb. Chodzi o zbliżający się tom 5 naszego wydania, który będzie odpowiednikiem oryginalnego "Cruel Summer". Wychodzi więc na to, że w naszej edycji zabraknie jednego zeszytu z najnowszej serii - w tomie czwartym były zeszyty 2-3, tom piąty to będzie 1 i 5-12.

Ciekawe też, jak graficznie będzie wyglądać ten tom, skoro dostaniemy tylko jedną historię.

Offline michał81

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #94 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 08:55:48 »
Mucha na fb. Chodzi o zbliżający się tom 5 naszego wydania, który będzie odpowiednikiem oryginalnego "Cruel Summer". Wychodzi więc na to, że w naszej edycji zabraknie jednego zeszytu z najnowszej serii - w tomie czwartym były zeszyty 2-3, tom piąty to będzie 1 i 5-12.
Obstawiam, że Brubaker/Phillips coś jeszcze stworzą ze świata Criminala. Bo to dziwne złożeni zbiorczych wydaje się celowym zabiegiem.
Ciekawe też, jak graficznie będzie wyglądać ten tom, skoro dostaniemy tylko jedną historię.
Do końca nie rozumiem pytania? A tego nie rysował całościowo Phillips?

Online Castiglione

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #95 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 10:00:02 »
Nie chodziło mi o zawartość, tylko zastanawiam się, jak z zewnątrz (okładka, grzbiet, spójność z poprzednimi) będzie wyglądać ten tom, skoro w środku tym razem będzie tylko jedna historia, nie dwie jak dotychczas.

Offline OokamiG

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #96 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 10:12:28 »
Patrząc na okładkę obstawiam czarno-niebieski grzbiet.

Offline death_bird

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #97 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 13:30:28 »
Mucha na fb. Chodzi o zbliżający się tom 5 naszego wydania, który będzie odpowiednikiem oryginalnego "Cruel Summer". Wychodzi więc na to, że w naszej edycji zabraknie jednego zeszytu z najnowszej serii - w tomie czwartym były zeszyty 2-3, tom piąty to będzie 1 i 5-12.

A to momencik, bo jeszcze (na szczęście) nie zdążyłem nawet zedrzeć folii ze "Zły czas, złe miejsce"...
Czy to znaczy, że nie ma sensu tego robić bez ukazania się kolejnego tomu (w którym ma być #1 do "Zły czas..."), bo tom, który ma się ukazać zawiera pierwszy zeszyt do tomu, który już się ukazał?
Czy też to jest celowy zabieg i należy to mimo wszystko czytać w kolejności wydawania?
Czy też może czegoś zupełnie nie załapałem?  ::)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline michał81

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #98 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 13:33:02 »
to są oddzielne opowieści, może śmiało czytać "Zły czas, złe miejsce" bez konieczności czekania na "Cruel Summer"

Offline Odyn

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #99 dnia: Wt, 10 Sierpień 2021, 07:41:39 »
Wczoraj skończyłem czytać cykl Criminal (tomy wydane w Polsce). Powiem krótko. Miodzio. W tej chwili moja ulubiona seria Brubakera. Ten scenarzysta jest gwarantem jakości w gatunku kryminału. Cholernie ciekawi mnie, co dalej i kiedy Mucha wyda tom 5 (chyba coś przebąkiwali o tym roku).
Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to nie podobała mi się druga historia z tomu 4 (ta o Jacobie i Halu). Spodziewałem się czegoś mocniejszego, mając w pamięci pierwsze spotkanie z Jacobem.

p.s. miałem to szczęście, że czytałem wszystkie aktualnie wydane tomy pod rząd, bo łatwiej szło wyłapać nawiązania między poszczególnymi historiami.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Motyl

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #100 dnia: Wt, 10 Sierpień 2021, 08:02:28 »
Materiały są już w drukarni, więc na pewno będzie w tym roku :)

Offline Odyn

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #101 dnia: Wt, 10 Sierpień 2021, 08:56:46 »
Materiały są już w drukarni, więc na pewno będzie w tym roku :)
Super wiadomość!
A wiadomo coś, jakie zeszyty będzie zawierał ten tom? Rozumiem, że to jeszcze nie są te najnowsze, które ukazywały się w USA w zeszłym roku?
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline indyk1983

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #102 dnia: Wt, 10 Sierpień 2021, 10:28:45 »
To będzie raczej to: CRIMINAL #1 i #5-12. Nic innego w US pod szyldem Criminal się już nie ukazało. Reszta wydana w PL.

Offline Odyn

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #103 dnia: Wt, 10 Sierpień 2021, 11:04:23 »
Ok, to miałem na myśli (Cruel Summer - czytam właśnie na wikipedii). Jedyne pocieszenie, że w końcu kolejna seria ukończona :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Online Castiglione

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #104 dnia: Wt, 10 Sierpień 2021, 11:44:52 »
Ukończona poza tym, że w naszym wydaniu zabraknie jednego zeszytu najnowszej serii.