Autor Wątek: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips  (Przeczytany 19036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #60 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 09:20:53 »
Zazdroszczę forumowiczom traktujacym ZaZ jako spadek formy. Dla mnie jest to top. Wiec zakladam ze sie nie znam i wszystko przede mna. Dobrze jest być na tym etapie.
@eferce, nie przejmuj się oceną @death_birda. On jest uprzedzony do ZaZ  ;)
Tutaj masz mój subiektywny przegląd komiksowej twórczości Brubakera - https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/ed-brubaker/msg54239/#msg54239. Na pierwszym miejscu właśnie ZaZ
Od czasu kiedy to pisałem praktycznie nic się nie zmieniło. Dokupiłem tylko "Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny", który wcześniej miałem odpuścić.

Offline death_bird

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #61 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 09:39:04 »
@eferce, nie przejmuj się oceną @laf. On w Swojej rozpisce stawia "Zimowy żołnierz" wyżej niż "The Fade Out".  ;D
Dobra. Kończę OT. :)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline eferce

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #62 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 11:40:05 »
Panowie, przejmuje się każda opinią - po to czytam to forum.

@laf - w Twojej rozpisce Criminal jest w nieprzeczytanych. Też ma szanse byc na pierwszym miejscu  ;)

Ja mam za sobą jedynie ZaZ, Catwoman i Człowieka, który się śmieje + zakupilem wczoraj Fatale.

Ponieważ Criminal ma najlepsze opinie tu na forum również zostawiam go na koniec. Po Fatale bedzie GC, Śpioch i Zaćmienie.

Zdjęcie z postu kol.Ramireza (poniżej) dostarczylem Żonie w odp na pytanie co chce na 40stke w lipcu. Mam nadzieję pod koniec roku stworzyć podobny rating jak laf   :)

https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/ed-brubaker/msg48763/#msg48763




Offline laf

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #63 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 12:06:22 »
@eferce, nie przejmuj się oceną @laf. On w Swojej rozpisce stawia "Zimowy żołnierz" wyżej niż "The Fade Out".
Ale tylko o jakieś 0,5 pkt w skali 1-10  ;)

@laf - w Twojej rozpisce Criminal jest w nieprzeczytanych. Też ma szanse byc na pierwszym miejscu  ;)
Zazwyczaj czekam z czytaniem dopóki nie zbiorę całej serii. Poza tym czekam też na Śpiocha i mam zamiar odświeżyć sobie wszystkie wydane serie od mojego ulubionego duetu komiksowego.

A potem będę tylko czekał na zebranie The Authority. A później już tylko Incognito, które wcześniej czy później ktoś na pewno wyda  ;D

Offline wujekmaciej

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #64 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 12:19:10 »
ja to widzę tak:

Gotham Central > Sleeper = The Fade Out > Criminal > Kill or be killed > Captain America > Catwoman > Batman > Fatale

:)

JanT

  • Gość
Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #65 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 12:21:26 »
A potem będę tylko czekał na zebranie The Authority.
Z tym to sobie poczekasz bo jak chcą wydać co najmniej do Morrisona to będzie 5 tomów (a może i więcej) a to pewnie powoli będzie wychodzić jak idzie w DC Deluxe :) Pierwszy tom (czyli cały Ellis) jest fajnie zamknięty i można czytać od razu.

Duetu Bru/Philips wszystko jest dobre/bardzo dobre :)

Offline laf

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #66 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 12:32:53 »
Z tym to sobie poczekasz bo jak chcą wydać co najmniej do Morrisona to będzie 5 tomów (a może i więcej)
Jakoś nie miałem świadomości, że aż tyle tomów tego wyszło - https://en.wikipedia.org/wiki/The_Authority_(comics)#Collected_editions  :o

Offline OokamiG

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #67 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 13:15:29 »
Mój zbiorek Brubakera prezentuje się obecnie tak:

Oczywiście też jestem w posiadaniu Gotham Central, Kapitana Ameryki i Mutantów z Klasyki Marvela. Muszę jeszcze zaopatrzyć się w Velvet. Teraz jednak podzielę się swoimi wrażeniami po lekturze dwóch tomów Crminal.
Jestem własnie po dwóch tomach i kiedy znajdę fundusze, to zaopatrzę się w 3 tom i Ćpunów. Świetna rzecz rozgrywająca się na przestrzeni dziesięcioleci. Niechronologiczne uporządkowanie konkretnych historii jak i ułożenie samych fabuł w tomach dodatkowo wpływa na nasz odbiór, powoli odkrywając tajemnice. Odniesienia są bardzo fajnie wprowadzone. Na pewno trzeba się skupić, żeby wszystkie wyłapać. Bez wątpienia przenikanie się historii to kolejny plus. Każda z 4 pierwszych historii ma swój niepowtarzalny klimat, jednak stanowią bez wątpienia koherentną całość. Moja ulubiona historia to na razie chyba Umarli i Umierający. To jak losy 3 głównych postaci się przeplatają, jak oddziałują na siebie zrobiło na mnie wrażenie. Rysunkowo jest ok/dobrze, Philips ma swój styl, jednak czasami coś tam w szczegółach zgrzytnie. Jednak w ogólnej ocenie pasują do całości i dopasowują się do klimatu. Czy jest to najlepsze niezależne dzieło duetu /Brubaker/Philips? Nie, dla mnie ciągle to miejsce zajmuje Fade Out. Criminal to jednak rzecz obowiązkowa dla fanów kryminału, jak i tego artystycznego duetu.

Offline death_bird

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #68 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 13:57:46 »
ja to widzę tak:

Z tych, które czytałem do tej pory (bez SH):

Criminal > The Fade Out > Fatale > Velvet > Kill or be killed

Przy czym do "Criminal" też można mieć jakieś uwagi.
Np. w przypadku "trójki" zgrzyta mi sytuacja z
Spoiler: PokażUkryj
Frajerem z końcówki "Ostatni Niewinny".
Wieloletni ćpun nic nikomu nie pisnął, nie poszedł do mediów (za kasę) żeby opowiedzieć o seryjnym mordercy. A żeby było lepiej to po nocy na haju jest w stanie zorientować się, że ma niepełny bak i jeszcze ogarnąć, że wcześniej zatankował. I na dodatek połączyć kropki.

Ta końcówka akurat była tak mocno na "dopchnięcie" historii.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline death_bird

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #69 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 10:57:17 »
Przeczytałem "Wszyscy moi bohaterowie..." i Mucho, miejże litość i inwestuj więcej środków w korektę...  ::)
Żeby przywalić dwa razy tego samego orta w jednym dymku to trzeba mieć talent...  :o
Nie jestem w stanie zrozumieć jak takie rzeczy mogą mieć miejsce w komiksach w których siłą rzeczy jest mniej tekstu niż w książkach.

Poza tym faktycznie przyzwoita historia. Jak dla mnie nic nie stałoby na przeszkodzie wydania jej np. w ramach "Criminal 4". Traktowałbym jako pełnoprawną część serii.
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Czerwiec 2020, 10:58:48 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ramirez82

  • Gość
Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #70 dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 10:38:31 »
Później pewnie całość tej nowej serii zbiorą w ostatnim tomie - zostanie bodaj 10 zeszytów.

No inaczej się nie da podzielić bo jest tak:

Zeszyt 1: (jednozeszytowa historia bez nazwy)
Zeszyt 4: Orphans
Zeszyty 5-12: Cruel Summer

Pierwszy zeszyt ma ponad 30 stron a reszta po 24-26 i wyjdzie tom prawie 300 stron. Lepsze rozwiązanie byłoby jakby te zeszyty 1 i 4 (albo tylko 1) też były w czwartym tomie ale widocznie się nie dało jak to nie wyszło w zbiorczych oryginalnie.

Ale zapowiedziany tom Cruel Summer, zbiera zeszyty Criminal 1, 5-12:

https://www.amazon.com/Cruel-Summer-Ed-Brubaker/dp/1534316434

To gdzie w zbiorczych z Image ma być #4?

Odp: na pewno w trzecim Deuxe Edition 8)

https://www.amazon.com/Criminal-Deluxe-3-Ed-Brubaker/dp/1534317066

Cytuj
SAVAGE SWORD OF CRIMINAL and DEADLY HANDS OF CRIMINAL magazines, the novellas MY HEROES HAVE ALWAYS BEEN JUNKIES and BAD WEEKEND, and issues 1 and 4 of the newest run of the CRIMINAL monthly series, two full length short stories about the LAWLESS family.

I teraz pytanie... czy SAVAGE SWORD OF CRIMINAL and DEADLY HANDS OF CRIMINAL znajdują się w 7 zbiorczym Wrong Time, Wrong Place, czy coś mi się popieprzyło?

JanT

  • Gość
Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #71 dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 10:46:08 »
Tak tylko to jest przemianowane na Wrong Time i Wrong Place.

ramirez82

  • Gość
Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #72 dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 10:48:38 »
No właśnie byłem pewien, że tak było, a teraz zgłupiałem. No to pozostanie zagwozdka co z tym zeszytem #4. Może jeszcze będzie w najbliższym tomie, a Mucha uogólniła, że będzie Wrong Time... i Bad Weekend? A może dodadzą od siebie, do Cruel Summer, ale to wyjdzie ponad 300 stron.

Offline michał81

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #73 dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 11:53:11 »
SAVAGE SWORD OF CRIMINAL oraz DEADLY HANDS OF CRIMINAL miały z nazwy i formatu nawiązywać do starych magazynów komiksowych jakie ukazywały się w latach 70. Nawet miały specjalne okładki na tą okazję.
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Czerwiec 2020, 12:16:16 wysłana przez michał81 »

Offline Castiglione

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #74 dnia: Nd, 28 Czerwiec 2020, 11:50:38 »


Wczoraj poświęciłem chwilę i poczytałem w końcu nowelkę "Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny". Lektura dużo czasu mi nie pochłonęła i całość przeczytałem bardzo szybko, chociaż niestety bez większych emocji. Fabuła jest solidna i sprawnie poprowadzona, co nie powinno zresztą dziwić patrząc na osobę scenarzysty, jednak brakowało mi w tej historii czegoś, co sprawiłoby, żebym jakoś mocniej zaangażował się w losy bohaterów i całość minęła mi dosyć beznamiętnie - ot, taki dodatek, z którym można się zapoznać w oczekiwaniu na kolejnego "Criminala", ale bez którego można by się obejść bez większej straty. Nawiązania do reszty serii są zresztą oczywiste, spokojnie można uznać "Ćpunów" za po prostu kolejny tom serii i jako taki mógł zostać wydany. A może gdyby wyszedł jako część normalnego tomu, a nie osobna pozycja, to i lepiej wpłynęłoby to na mój odbiór. Od strony wizualnej historia trochę odróżnia się od głównej serii, mimo że za grafikę wciąż odpowiada ten sam rysownik. Jest inaczej raz ze względu na kolorowanie, a dwa na dużo bardziej uproszczone kadry w stosunku do tego, co było wcześniej, momentami wręcz wydawały mi się aż nazbyt uproszczone i puste. Samo wydanie jest bardzo porządne i nieźle prezentuje się obok głównej serii. Jak już pisałem, całość jest na pewno solidna i autor mimo wszystko poniżej pewnego poziomu nie schodzi, ale jeżeli to jest zdobywca nagrody za powieść graficzną roku, to zdaje się, że konkurencja nie była zbyt mocna. Szkoda, bo liczyłem na więcej, a tak to jednak rozczarowanie.