Autor Wątek: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips  (Przeczytany 19029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar III

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 14:20:55 »
O ile nie będzie obsuw w produkcji polskiej edycji to jeszcze w tym roku.

Offline Odyn

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 14:42:14 »
O ile nie będzie obsuw w produkcji polskiej edycji to jeszcze w tym roku.
Zaczekam w takim razie i kupię z marszu 1 i 2 + wspomnianą nowelkę :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline laf

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 07:38:34 »
Ale ta "nowelka" nie ma nic wspólnego z Criminal. To jest odrębny one-shot (a właściwie graphic novel) opowiadający o uzależnieniu narkotykowym. Tak na marginesie to Brubaker chyba sporo wie o tym temacie - właśnie przypomniałem sobie pierwszy tom Catwoman, gdzie jeden zeszyt był pisany z perspektywy przyjaciółki Seliny, Holly, która jest na odwyku i właśnie wychodzi z uzależnienia.

Offline Odyn

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 07:42:47 »
Ale ta "nowelka" nie ma nic wspólnego z Criminal. To jest odrębny one-shot (a właściwie graphic novel) opowiadający o uzależnieniu narkotykowym. Tak na marginesie to Brubaker chyba sporo wie o tym temacie - właśnie przypomniałem sobie pierwszy tom Catwoman, gdzie jeden zeszyt był pisany z perspektywy przyjaciółki Seliny, Holly, która jest na odwyku i właśnie wychodzi z uzależnienia.
Może jestem w błędzie, ale czytałem w necie recenzję, w której było napisane, że jest fabularnie połączona z serią Criminal https://kamienzserca.pl/wszyscy-moi-bohaterowie-to-cpuny-brubaker-i-phillips-recenzja/
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

ramirez82

  • Gość
Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 07:57:13 »
Jest powiązana z  Criminal.

Spoiler: PokażUkryj
Główna bohaterka, to ta dziewczynka z pierwszej historii Criminal. Na końcu nawet Leo się pojawił, bo wszystko to robiła, by uratować mu dupe w więzieniu.

Offline laf

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 08:00:34 »
Cytuj
fabularnie powiązana z ich najsłynniejszą serią „Criminal”
OK, trochę mnie to zaskoczyło i zantrygowało  ;). Czy ktoś w spojlerach mógłby napisać na czym polega to powiązanie?

Edit. Nie było pytania  ;) Dzięki @ramirez

Offline Leyek

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 23:35:43 »
Żeby nie zakładać nowego tematu. Uwielbiam rysunki Phillipsa w komiksach Brubakera, ale jedna rzecz mocno zaburza odbiór. W twarzach kobiet jest tak nie równy, że nieraz się wydaje jakby zupełnie kto inny niektóre kadry za niego kończył. Raz wychodzi mu ślicznotka, pare kadrów dalej ta sama kobieta jest do siebie zupełnie nie podobna.
Poniżej dobrze to oddający przykład ze "Śpiocha". 3 kadr świetny, famme fatale w pełnej krasie, 1 kadr - córka Gargamela. W "Fatale" było to samo. W "Criminal" chyba jest ciut lepiej, bo nie pamiętam tam większych wpad. Mniejszy problem, że te kobiety u niego to trochę jak klony :)


ramirez82

  • Gość
Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #22 dnia: So, 18 Kwiecień 2020, 08:41:11 »
Masz rację, choć mi zupełnie to nie przeszkadza. Pamiętam, że przy pierwszym kontakcie z Philipsem w Marvel Zombies, jego rysunki odrzucały mnie. Kiedy obrazuje świat wykreowany przez Brubakera - uwielbiam go, z wszystkimi jego niedoskonałościami.

Offline laf

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #23 dnia: So, 18 Kwiecień 2020, 17:40:57 »
Mniejszy problem, że te kobiety u niego to trochę jak klony :)
Spójrz na Cassaday'a. U niego każda każda kobieta wygląda jak Kitty Pryde z Astonishing X-Men  ;)

Dla mnie Brubaker / Phillips to NAJLEPSZY duet twórców komiksowych. Na drugim miejscu dałbym duet Loeb / Sale, a na trzecim Van Hamme / Rosiński.

Offline parsom

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #24 dnia: So, 18 Kwiecień 2020, 17:44:55 »
Raz wychodzi mu ślicznotka, pare kadrów dalej ta sama kobieta jest do siebie zupełnie nie podobna.

Jak w życiu, panie, jak w życiu.

Offline Castiglione

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 10:16:18 »
Pomimo wielu dobrych opinii, przez dłuższy czas byłem raczej powściągliwy i ciągle odkładałem zapoznanie się z tą serią na później. Aż nadszedł ten dzień, kiedy w końcu sięgnąłem po pierwszy tom i, może nie od samego początku, ale wsiąknąłem na maksa! Na ten moment mam za sobą dwa zbiorcze tomy Muchy, czyli już cztery oryginalne trade'y i naprawdę aż szkoda, że ta seria jest taka krótka. Wszystko, poczynając od rysunków, poprzez fabułę i prowadzenie akcji, postacie, a kończąc na fantastycznych okładkach, jest tutaj niesamowicie klimatyczne i dające po mordzie. Brubaker przedstawił świat kompletnie zepsuty, w którym cios może nadejść z każdej strony, każdy bohater ma coś za uszami, a każde zdarzenie nie jest jednoznaczne, świat który powinien odpychać, a jednak jest niesamowicie kuszący i chce się w niego wejść, by poznać więcej mrocznych sekretów.

Polskie wydanie jest bardzo solidne, jedyne do czego mogę się przyczepić to jakość korekty. Co prawda dotyczy tylko tomu drugiego, bo w pierwszym nie zauważyłem wielu potknięć, ale tutaj ilość literówek trochę za bardzo daje o sobie znać, a już ich obecność w opisie na okładce mocno kłuje w oczy.

Myślę, że to tylko kwestia chwili, kiedy sięgnę po tom numer trzy (Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny już od dawna stoi na półce i czeka na swoją kolej, jednak zdecydowałem się najpierw zapoznać z podstawową serią) i liczę na to, że się nie zawiodę. Zacząłem się też przyglądać pozostałym tytułom Brubakera, jednak chyba nie widzę czegoś stricte w klimatach Criminal (tzn. mocno stąpającego po ziemi, trochę odstraszają mnie wątki superhero), ale może za jakiś czas skuszę się na Zaćmienie lub Fatale.

Offline death_bird

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 10:19:53 »
Podsumuję w ten sposób: skuś się na "Fatale" i "Zaćmienie".  ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

JanT

  • Gość
Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 10:25:04 »
i naprawdę aż szkoda, że ta seria jest taka krótka.
9/10 tomów (jak na razie) to znowu nie taka krótka. U nas będzie 5 :)

Śpiocha (to podchodzi też ludziom co nie gustują w SH) też sprawdź i Zabij albo Zgiń.

Offline death_bird

Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 10:30:57 »
"Zabij albo zgiń" jest już wtórne w stos. do "Fatale".

A jak z korektą w tomie trzecim "Criminal"? Poprawili się w stos. do dwójki?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

JanT

  • Gość
Odp: Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 10:44:33 »
"Zabij albo zgiń" jest już wtórne w stos. do "Fatale".
Może troszkę ale to ogólnie o czym innym są oba tytuły.

Miałem pisać że nie kojarzę literówek z trzeciego tomu a jeszcze nie czytałem ;D