Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 138876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Midar

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #225 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 20:06:05 »
Otwieram lodówkę, a tam warianty. Gazza, wrzucaj Ty je do wątku o wariantach, a nie gdzie popadnie, OK?
Otwieram wątek o Conanie, a tam... awanturujący się Kapral. Cholera, wszędzie go pełno!

Kapral

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #226 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 20:08:02 »
Wybacz, ale nie wrzucam wariantów gdzie popadnie. Zakładając temat o Conanie nie zawężałem jego profilu. Wspomniany wyżej #2 z Ablaze to swoista ciekawostka wydawnicza (w ubiegłym miesiącu było info o #1 - wtedy nie przeszkadzało rozumiem.) Jak słusznie zauważył @celtic - to "europejski" Conan, który właśnie doczekał się amerykańskiego zeszytowego wydania i z kronikarskiego obowiązku tu podrzuciłem info o preorderze na kolejny odcinek. Fakt, że towarzyszy mu kilka ciekawych wariantów nie czyni z tematu drugiego wątku o wariantach okładkowych.
Ale ok - be my guest - jeśli jeszcze ze 2 osoby też się na to poskarżą - zaniecham tego w przyszłości i będę publikował tylko okładkę regularną. Warianty (jeśli jakiekolwiek ciekawe będą - na Twoją prośbę - trafią do tematu o okładkach).
BTW: skoro tamten temat to "Nowe ciekawe warianty okładkowe" to może potraktuj te jako .... nieciekawe i nie będzie zgrzytu. ;)

TL;DR
A wystarczyło napisać  "sorki, walnąłem się".

Offline Nawimar III

Odp: Conan
« Odpowiedź #227 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 13:52:53 »
Przeczytałem "Erę Conana: Belit" i szczerze pisząc jestem wręcz przerażany miałkością tego tytułu. Obraz nędzy, rozpaczy i warsztatowej amatorszczyzny. Scenariusz niby jakiś jest, ale w sumie to chyba jednak nie. Z warstwą plastyczną jest jeszcze gorzej. Nawet w zestawieniu z tym co Katarzyna "Kasia" Niemczyk pokazała w "Mockingbird". Blask i magia tytułowej Ery Conana w tym przypadku gdzieś się ulotniła. Nie mam pojęcia do kogo skierowany został ten produkt, ale jak dla mnie rzecz jest zwyczajnie niepotrzebna. Proponuję omijać szerokim łukiem. Liczę, że przynajmniej Aaron nie da ciała w "Życiu i śmierci...".

Offline Jaxx

Odp: Conan
« Odpowiedź #228 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 14:07:57 »
A tak w ogóle to Aaron w swoim runie pisze autorskie fabuły, czy też jakieś adaptacje/wariacje opowiadań Howarda i spółki?

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #229 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 14:14:26 »
Raczej autorskie.

@Nawimar III - też byłem zaskoczony gdy Tomek zapowiedział ten tytuł w parze z Conanem. Może z uwagi na Niemczyk, może Marvel w ramach licencji to wcisnął? Liczę, że Valeria będzie lepsza. Chyba, że po słabych recenzjach i miałkiej sprzedaży Belit nie sięgną po blondynkę.

Offline parsom

Odp: Conan
« Odpowiedź #230 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 14:20:01 »
Liczę, że przynajmniej Aaron nie da ciała w "Życiu i śmierci...".

No własnie - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Offline pioma10

Odp: Conan
« Odpowiedź #231 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 14:59:14 »
No własnie - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Wg mnie nie dał, może trochę poza końcówką historii (w Polsce w 2 tomie).
A Valeria niestety nie lepsza.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #232 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 15:42:33 »
Jeszcze nie mam tego tomu, ale Nawimar mnie trochę przygnębił. Zobaczymy jak ja to odbiorę. Mam za to nadzieje, że w takim razie ten trzeci tom Conana od Dark Horse będzie lepszy. Bo poprzednie dwa były niezłe. Choć może to nostalgia we mnie zadziałała, bo ciągle pamiętam jak w tym 2005 roku czytałem te przygody w Hyperboreii na miękko.

Offline Nawimar III

Odp: Conan
« Odpowiedź #233 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 15:49:25 »
Wybacz Bazyliszku sianie defetyzmu, ale sam liczyłem, że będzie dużo lepiej. Na pewno nie w wymiarze plastycznym bo rysowniczka tego przedsięwzięcia ogólnie mi nie podchodzi. Miałem jednak nadzieję, że scenarzystka coś z siebie wykrzesa. Niestety próba ujęcia Ery Hyborejskiej w formule miesięcznika "W.I.T.C.H." (a takie właśnie miałem skojarzenia podczas lektury tego zbiorku) nie powiodła się na całej linii.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #234 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 16:43:40 »
Sam jeszcze nie przeczytałem, więc się nie mogę wypowiedzieć. Powiem tylko, że WITCH lubiłem miały fajne te rysunki a kreskówka czołówkę. :) Ale to było z 12 lat temu, to może oddziecinniałem od tego czasu. :) Jak w końcu kupię i przeczytam ten 1 tom, przeczytam Belit, to będę mógł się wypowiedzieć sam co myślę o tej serii.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #235 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 20:49:57 »
Za to 56 tom jedynie słusznego Conana od Hachette jak zwykle na dobrym poziomie. Uczniowie Romity świetnie ilustrują "Czerwone Kamienie". Rzut z góry na twierdzę-labirynt jest zachwycający. Dobrze, ze dziś swoją paczkę z komiksami dostałem.
« Ostatnia zmiana: Pt, 28 Luty 2020, 22:27:58 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #236 dnia: Śr, 18 Marzec 2020, 12:02:20 »
Zaczynam martwić się o dostępność dzisiejszego tomu kolekcji. Czy w ogóle trafi dziś do sprzedaży? Ktoś coś?

Offline Pawel.M

Odp: Conan
« Odpowiedź #237 dnia: Śr, 18 Marzec 2020, 12:14:18 »
Na stronie Empiku można zamawiać.

Online Voitas

Odp: Conan
« Odpowiedź #238 dnia: Śr, 18 Marzec 2020, 12:15:29 »
Pamiętajcie, że Empik daje na 2 miesiące opcję Premium w gratisie :)

Primal

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #239 dnia: Śr, 18 Marzec 2020, 13:08:04 »
Wszystkie kolekcje będą w sprzedaży według planu - plus w najbliższym czasie numery będą dostępne w sprzedaży przez 4 tygodnie.