Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 137373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Conan
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 12:31:34 »
Napisałem tak jak to widzę. Wiem, ze Ci goście zbierają wysokie noty i nie chcę być kontrowersyjny, ale nie podeszli.
« Ostatnia zmiana: So, 23 Luty 2019, 21:56:06 wysłana przez tomsawyer »
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Martin Eden

Odp: Conan
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 14:18:13 »
To już pora na MŁYN? Ekstra. Jakoś zakodowałem, że będzie później. Kolejna okazja do podróży sentymentalnej :-)

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #17 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 21:02:02 »
Może to dotrze do piewcy mnóstwa słabych, zdublowanych i często pourywanych historii w kolekcjach.


Może nie pisz tego w temacie o tej Kolekcji gdzie wyjdą WSZYSTKIE historie zamieszczane przez Marvel o Conanie do lat 90-tych. Tu nie ma żadnych urwanych - masz wszystko we wstępach umiejscowione chronologicznie.


Te Dark Horsy oczywiście doceniam, ale znowu widać brak własnej inwencji Egmontu. Wydali coś na szybko w odpowiedzi na Kolekcję, bez żadnego większego planu, bez opracowania, bez praw. Trochę to niepoważne.


@Gazza - o tym że okładka jest od Sienkiewicza wspomniałem w swojej recenzji.

majkelus81

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 21:12:06 »
Wątpię aby proces wydawniczy był "na szybko" jak to określasz. Podpisanie umów licencyjnych to nie jest coś co się załatwia w jeden dzień. Myślę że na Pyrkonie padną konkretne odpowiedzi co dalej z Conanem spoza kolekcji.

Offline robin

Odp: Conan
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 23:18:34 »
To już pora na MŁYN? Ekstra. Jakoś zakodowałem, że będzie później. Kolejna okazja do podróży sentymentalnej :-)
Już pora. 31 tom doszedł do 102 numeru, a Młyn był w 105.


Ze znanych został jeszcze "Sen o imperium" z numeru 112.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #20 dnia: So, 23 Luty 2019, 21:07:41 »
Tak sobie nadrabiam conanowe zaległości i naszła mnie jedna myśl. Szkoda, że Hachette nie zdecydowało się ułożyć wszystkich opowiadań w Kolekcji chronologicznie nie względem publikacji w "Savage Sword of Conan" a według chronologii fabuły. Bo tak w każdym numerze skaczemy z jednego końca kontynentu na drugi, z nastolęctwa do trzydziestki. Kurczę - wstępy i całe opracowanie materiału jest bardzo dobrze zrobione. Można było spróbować to przekomponować. Tu jest właśnie zaleta dwóch tomów od Dark Horse, które szły od małoletności Conana z zachowaniem ciągłości narracyjnej.


To chyba moje jedyne zastrzeżenie do haszetowego Conana, choć to bardziej sfera marzeń, niż jakiś konkretny zarzut.

Offline robin

Odp: Conan
« Odpowiedź #21 dnia: So, 23 Luty 2019, 23:03:34 »
Dzięki temu, że jest "po kolei", czyli wg wydawania - można prześledzić zmiany w podejściu do tej postaci przez scenarzystów, oraz rozwój artystyczny rysowników. To najlepsze wyjście. Ułożenie tego "chronologicznie" w sytuacji, gdzie niektóre z opowiadań nie wiadomo w jakim okresie jego życia się dzieją (nie zawsze na początku w opracowaniu H jest podawany wiek Conana i czas w którym to może się dziać - są wyjątki) - byłby bałagan i różnych autorów i różnych scenarzystów. W moim pojęciu wprowadziłoby to zbyteczny bajzel.
W książkach też nie było chronologii.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 09:06:01 »
No właśnie - w książkach też nie było chronologii. A raz chciałbym żeby była. Mi osobiście różne style by nie przeszkadzały, skoro w DC i Marvelu trykotowym to norma. Rozumiem czemu nie ma chronologii, ale mi osobiście trochę szkoda, że tak jest.

majkelus81

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 09:41:49 »
Zawsze możesz kupić i przeczytać Conana od Egmontu, tam masz poprzestawiane zeszyty, tak aby było chronologicznie. Przewagą wydania kolekcyjnego jest to że zachowuje ducha oryginału książkowego.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #24 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 10:11:49 »
Przecież to właśnie napisałem.


I to jest najlepsze w początkowych tomach - jak Roy Thomas świetnie przekładał oryginale opowiadania Howarda na scenariusze komiksowe.  tym też już pisałem i dlatego właśnie uwielbiam tą Kolekcję i bardzo się cieszę, że Hachette zdecydowało się wprowadzić ją do Polski.

Offline Martin Eden

Odp: Conan
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 07:46:42 »
Ja też zdecydowanie wolę czytać w kolejności ukazywania się.
Ale w przyszłości dla odmiany być może zdecyduję się poczytać w kolejności fabularnej.
Czy ktoś na świecie pokusił się kiedyś o uporządkowanie tych historii w ten sposób?

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 17:56:50 »
Pójść do introligatora, niech delikatnie poodrywa strony komiksowe od okładek 70 tomów i włoży w te 70 okładek w podanej mu chronologicznej kolejności. :D Już sobie wyobrażam ile by to hajsu kosztowało. :D

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 06:55:06 »
Wczoraj byłem w Empiku. I na Kolekcjach, gdy oglądałem nowe numery spotkałem pana około 60-tki. I się przypadkiem od niego dowiedziałem, że też czyta Kolekcję Conana. Więcej - ma prenumeratę i czeka na kolejną paczkę, bo ostatnio przyszedł mu numer 28-29, więc teraz zerkną na to jak 31 wygląda.


Dla mnie to jeszcze jeden dowód jak dobre są te komiksy i jak wielu ludzi je docenia. Bardzo dobrze, że Hachette zdecydowało się ją wprowadzić do Polski. No i teraz wiem, że na swojej emeryturze, też będę komiksy czytał. :D

Offline Nawimar III

Odp: Conan
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 10:44:26 »
Jak widać filmowa adaptacja z 1982 r. okazała się niezapomnianym przeżyciem pokoleniowym i pewnie ma to niemało wspólnego z zainteresowaniem tego pana kolekcją. Dlatego przydałaby się kolejna porządnie zrealizowana adaptacja prozy Howarda. Może doczekalibyśmy się przedłużenia kolekcji po tomie 75. Materiału przecież sporo.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 11:59:10 »
Ja bym bardziej był za tym, że po filmach ze Schwarcenegerem to jednak Amber podniósł rękawicę i zaraz na początku lat 90-tych zaczął wydawać swoją słynną Czarną Serię. I po kreskówce z TVNu ja własnie się conanowo rozbudziłem dzięki tym książkom. I za to Ave Amber.


A co do przedłużenia Kolekcji. Kto 3 lata temu przewidział (poza mną), że przedłużą Kolekcję Thorgala - Rosińskiego? Albo Kolekcję książek Świata Dysku. Jeśli będzie dobra sprzedaż to mogą coś wykombinować. Ale to zobaczymy w przyszłym roku.
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Marzec 2019, 12:36:55 wysłana przez admin »