Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 137440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline celtic

Odp: Conan
« Odpowiedź #195 dnia: Wt, 28 Styczeń 2020, 20:17:16 »
Na kwiecień bliżej mi nieznane wydawnictwo Ablaze zapowiedziało zdaje się swoją wersję "Czerwonych ćwieków".
"Robert E. Howard's Conan is brought to life uncensored!  Discover the true Conan, unrestrained, violent, and sexual.(...)".
Cytując legendarną czołówkę jednej z kultowych trójkowych audycji - "(...) Nie wiem co się za tym kryje. Co to jest? (...)".  ;)
RED NAILS #1:




Chyba kolejna próba wydania w USA europejskiego Conana. Rysownikiem jest Olivier Vatine, chyba ten od AQUABLUE
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

sum41

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #196 dnia: Wt, 28 Styczeń 2020, 20:28:27 »
Niewiem co to ale arty zacne 😀

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #197 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 15:04:23 »
Do tej pory kupowałem Conan przez Empik.com, niestety Tomu 55 w ogóle nie ma. Pomóżcie! Z jakiego innego źródła mogę go zakupić?
W Gildii jako nowość pojawił się dopiero #53 tak więc jeszcze trochę jeśli jeszcze nie nabyłeś inną drogą. ;)

Offline Voitas

Odp: Conan
« Odpowiedź #198 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 15:19:14 »
jest dostępny na empik.com

Offline celtic

Odp: Conan
« Odpowiedź #199 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 17:41:25 »
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Arion Flux

Odp: Conan
« Odpowiedź #200 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 18:12:53 »
W Gildii jako nowość pojawił się dopiero #53 tak więc jeszcze trochę jeśli jeszcze nie nabyłeś inną drogą. ;)

ok boomer ;)

Conan #53 jako nowość wisi na Gildii od co najmniej 2 tygodni (moze nawet 3). Co, biorąc pod uwagę również to, ze ostatnim z SM na Gildii był #79 (Morales) i od tamtej pory nic Hachette sie tam nie ruszyło, źle to wróży.

Dlatego na miejscu kolegi zaczałbym sie rozglądać za brakującymi numerami gdzie indziej, poki nie jest za późno.   

Offline Cyber

Odp: Conan
« Odpowiedź #201 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 18:36:52 »
W Gildii jako nowość pojawił się dopiero #53 tak więc jeszcze trochę jeśli jeszcze nie nabyłeś inną drogą. ;)

Już mam swój egzemplarz. Zakupiłem przez Empik.com. Ale czym bliżej końca kolekcji, tym bardziej zżera mnie myśl, że któryś numer mi umknie.

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #202 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 20:14:29 »
Spokojnie, nawet jeśli coś mimo wszystko umknie - pozostaje telefon do.....wydawnictwa i nabycie numeru archiwalnego. Na Gildii pojawiają się ale z niezrozumiałym opóźnieniem, Empik.com ma zawsze ale lekko po premierze „salonowej”. Chill man bo zaraz mi się ten niepokój udzieli, a jeszcze 10 miesięcy! 😉

ok boomer ;)

Offline MLeKrSk

Odp: Conan
« Odpowiedź #203 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 20:17:25 »
Dobry jest ten Conan co będzie Egmont wydawał? A z tymi Omnibusami to jak teraz będą wydawali? Tom trzeci to będzie składak, a czwarty ma być dopasowany do wydań Marvela, ale o jakie wydanie chodzi, bo rozumiem, że omniaków od Dark Horse już nie będzie? Tylko na innym wydaniu będa się wzorowali, tak?

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #204 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 20:34:23 »
Tego z MARVELA mam w zeszytach, ale kto kupuje te zeszyty do czytania? 😉 Czekam na PL to poczytam.
Z darhorsowymi to raczej już kicha i nie będzie tak dobrze jak się zapowiadało... Zresztą - kto odgadnie myśli pana Tomka? 😉 Jan T by wiedział ale ostatnio nas nie odwiedza.... 😥

Offline Kadet

Odp: Conan
« Odpowiedź #205 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 20:41:36 »
Przecież Conan od DH będzie kontynuowany. Jak Marvel przejął prawa do Conana, to przejął też prawa do komiksów DH z Conanem, i teraz sam je wydaje (chyba w jakichś epikach). Więc teraz po dwóch omniakach Conana w formacie DH będzie trzeci "pośredni", trochę poskładany z różnych historii, żeby potem od czwartego mogli już iść wydaniami przygotowanymi od Marvela - ale to ciągle będą te komiksy, które pierwotnie wydał Dark Horse.

No i oprócz tego Egmont wyda też tego nowego Conana od Marvela, ale to będzie obok, nie zamiast.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline KubciO

Odp: Conan
« Odpowiedź #206 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 20:46:40 »
Kadet dobrze prawi. TK o tym mówił na MFKiG:


A teraz jeszcze informacja o omnibusach Conana z DH. Nie wiem, czy się nie skuszę. Niemniej fajnie, że będzie po polsku. :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 29 Styczeń 2020, 20:49:22 wysłana przez KubciO »

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #207 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 21:24:46 »
Jeśli tak to znaczy, ze na opak odebrałem słowa TK i byłem przekonany, ze to już koniec z DH.
Jednym słowem - super! Nadzieja wróciła! 😃

Edit: tak, sprawdziłem raz jeszcze ten fragment (35 minuta). Nie wiem jak tego nie wyłapałem wtedy. Będzie! Dzięki panowie! 😃👍👉
« Ostatnia zmiana: Śr, 29 Styczeń 2020, 21:30:58 wysłana przez Gazza »

Offline MLeKrSk

Odp: Conan
« Odpowiedź #208 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 22:07:24 »
No wiem, że będą kontynuowali te komiksy, które wydawał Dark Horse, chodziło mi o to na jakich wydaniach teraz będzie się wzorował Egmont? To chyba będzie to "Epic Collection"?

https://www.amazon.com/dp/B07MQXXLJV?searchxofy=true&ref_=dbs_s_aps_series_rwt

Jeżeli tak, to w sumie fajne są te wydania, bo zeszyty są poukładane według kolejności, a w wydaniach od Dark Horse skakali po zeszytach. Ciekawe czy i jak utrzymają szatę graficzną, bo loga Dark Horse na grzbiecie już raczej nie będzie.

Offline Pawelek

Odp: Conan
« Odpowiedź #209 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 10:16:49 »
Czytał już ktoś w oryginale te historie, które ma wydać Egmont? Warto to kupić? Dodam, że kolekcji Hachette nie czytałem, ale mam sentyment do tej postaci dzięki bajkom, jakie oglądałem za młodu.  ;D
Wczoraj przeczytałem Savage Sword of Conan Vol. 1: The Cult of Koga Thun. Typowy akcyjniak. Coś pomiędzy Terminator Sector War a przygodami Vadera (Ch. Soule'a) z SWK tylko w anturażu fantasy. Conan jako niepohamowana siła, która ciągle prze przed siebie depcząc, miażdżąc i rozpłatując wszystko co mu stanie na drodze. Zwroty akcji są całkowicie przewidywalne, okrucieństwo uzasadnione. Na początku pojawia się jedna nieścisłość, która pod koniec jest "wytłumaczona". Od strony graficznej jest ok, styl moim zdaniem pasuje do otoczki fantasy i do fabuły. Nie wiem czy Egmont ma zamiar za to się wziąć, na razie zapowiedzieli tylko Conan the Barbarian i Age of Conan. Marvelowy format dla takich czytadeł jest moim zdaniem w sam raz - taki sam jak wychodzący u nas Star Wars Komiks, tyle że SWK jest chyba na grubszym papierze.