Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 137378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lewaczek

Odp: Conan
« Odpowiedź #165 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 17:58:44 »
Nie wiem czy było wcześniej, ale amerykany zaczynają wydawać europejskiego Conana.

https://www.bleedingcool.com/2018/03/12/new-conan-comics-by-jean-david-morvan-and-pierre-alary-look-great-in-any-language/
Ach jak chciałbym go zobaczyć w powiększonym formacie u nas.
Nie będą wydawać, Marvel zablokował.

Offline celtic

Odp: Conan
« Odpowiedź #166 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 18:17:50 »
Jak na razie preorder zbierają, tylko bez Conana w tytule

https://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/cimmerian/1/desc/5?url=cimmerian
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Nawimar III

Odp: Conan
« Odpowiedź #167 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 08:47:01 »
Ostatnimi czasy nie bardzo mam kiedy czytać kolekcje "Conana" i stąd niejako z automatu nabywam kolejne tomy i dodaje do reszty na ogół bez przeglądania. Dzisiejszy tom jednak przejrzałem i wprost urzekły mnie ilustracje z pierwszej z zamieszczonych opowieści ("Uczta jelenia"). Niby nic wielkiego, ot stara szkoła klasycznej, solidnej ilustracji. A jednak niektóre kadry w wykonaniu Gary'ego Kwapisza (szkic wstępny) i Geoffa Isherwooda (wykończenie) to istny majstersztyk. Ogólnie jest dobrze.

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #168 dnia: Cz, 19 Wrzesień 2019, 14:54:55 »
Jak na razie preorder zbierają, tylko bez Conana w tytule

https://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/cimmerian/1/desc/5?url=cimmerian
Było już o tym kilka stron wcześniej i w Wariantach. ;)

@Nawimar III - zgodzę się, aczkolwiek rysunki w pozostałych opowieściach są moim zdaniem jeszcze lepsze. :)

Ogólnie cieszy mnie powrót Conana do łask wydawców i czytelników. Gdyby jeszcze tak Egmontowi dobrze schodziły darkhorsy to może sięgnąłby po nowe serie (Barbarian i SSoC) z Marvela. Kurcze no... Może TK sypnie jakimś newsem o kontynuacji podczas MFKi. Jeśli ktoś będzie - proszę, zapytajcie o Conana. :)

Offline Szekak

Odp: Conan
« Odpowiedź #169 dnia: Cz, 19 Wrzesień 2019, 15:11:15 »
Mozliwe, ze E wezmie sie jeszcze za Conana jak H skonczy wydawac swoja kolekcje.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Nawimar III

Odp: Conan
« Odpowiedź #170 dnia: Cz, 19 Wrzesień 2019, 15:20:32 »
Gazza - a jakże! Ernie Chan (jeszcze jeden przedstawiciel szkoły filipińskiej), który nakładał tusz w kolejnej historii tego tomu to moim zdaniem jeden z najlepszych plastyków, który dotąd pracował nad komiksowymi przygodami Conana. Aż się przypomina "Pełzające bóstwo" wydane przez AS-Editor.

Faktycznie w Łodzi trzeba będzie podpytać Wielkiego T. czy coś się ruszy w przyszłym roku. Jak się dopcham do mikrofonu to sobie nie odpuszczę. Mogliby się też "szarpnąć" na tę nową europejską wersję. Przeglądałem i jest ogólnie nieźle.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #171 dnia: Wt, 15 Październik 2019, 20:44:53 »
Powiem wam, że opowieści o Conanie Gladiatorze a potem generale są mega. Dixon chyba wziął sobie motywy z powstania Spartacusa i włożył do Hyborii. I całkiem zgrabnie mu to wyszło i to lata przed filmem "Gladiator" i serialem "Spartacus" :) A jak odstawił Ragnara Lothbrooka to było genialne. :) Nemedia wzorowana na Imperium Rzymskim też mi się podoba. Szkoda tylko, że to tak średnio umiejscowione jest w latach życia Conana. Niby tu już ma trochę lat, a ciągle niby nie ma doświadczenia i nie wierzy w magię. A przecież powinien.

Dla mnie Kwapisz i Chan mogli by już to rysować do końca. Piękne rysunki. No i wreszcie ci co narzekali na brak ciągłości będą zadowoleni. Cały tom 46 i 47 to jedna ciągła opowieść podzielona na 6 rozdziałów. Świetnie się to czyta.





Offline Voitas

Odp: Conan
« Odpowiedź #172 dnia: Cz, 17 Październik 2019, 09:18:18 »
Dobija mnie ta kolekcja. Nigdzie nie można jej fizycznie kupić. Wczoraj przez większość dnia nie było dodanego nowego numeru na stronie Empik, teraz widzę, że jest ale niedostępne. Masakra.

Offline laf

Odp: Conan
« Odpowiedź #173 dnia: Cz, 17 Październik 2019, 09:28:48 »
Ostatnio kolekcja Conana powróciła do sklepu Gildii, można tam spróbować - https://www.gildia.pl/szukaj/seria/conan-barbarzynca
Poza tym sądzę, że w najbliższym czasie najnowszy tom znowu będzie dostępny na Empiku.
« Ostatnia zmiana: Cz, 17 Październik 2019, 09:31:21 wysłana przez laf »

Odp: Conan
« Odpowiedź #174 dnia: Cz, 17 Październik 2019, 09:36:28 »
W Empiku to standard, dzisiaj lub jutro już powinna być normalnie dostępna nie ma się czym przejmować. Ciężko już kupić normalnie w kiosku bo nakład jest mniej więcej dostosowany do liczby odbiorców, przecież ta kolekcja też już powoli zmierza do końca, szanse że teraz wskoczy w nią nowy czytelnik są praktycznie zerowe.

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #175 dnia: Cz, 17 Październik 2019, 15:40:43 »
(...) ta kolekcja też już powoli zmierza do końca(...)
To fakt, ale z naciskiem na "powoli" - pozostało 27 tomów. :) Ponad rok jeszcze.

Offline Voitas

Odp: Conan
« Odpowiedź #176 dnia: Cz, 17 Październik 2019, 16:27:01 »
Pojawił się w empik.com

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #177 dnia: Cz, 17 Październik 2019, 18:17:51 »
Jak zawsze polecam stronę wydawnictwa, tam archiwalia są. Albo prenumeratę, wtedy wysyłka jest za darmo.

https://kolekcja-hachette.pl/numery?c=23&sort=new

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #178 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 10:08:21 »
2/3 kolekcji Barbarzyńcy za nami. Zostało ostatnich 25 tomów.

Ciekawe kiedy Egmont uraczy nas swoimi wydawnictwami...?

Offline Pawelek

Odp: Conan
« Odpowiedź #179 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 11:29:59 »
Ciekaw jestem jak sobie Egmont z tym Conanem poradzi bo Omnibusy od DH rozchodzą się trochę zawartością z Epicami od Marvela. Pewnie zdublują bo raptem 6 zeszytów się pokrywa.