Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 137433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Conan
« Odpowiedź #150 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 19:39:05 »
Jak się nie łączą to jest doskonale, zawsze byłem miłośnikiem krótkiej formy i w/g mnie Fleisherowi lepiej wychodzą te krótkie historyjki. Przeciwko odrobinie humoru od czasu do czasu też nie mam nic przeciwko i to też wychodzi mu nieźle. Ten równoległy świat jest nieco idiotyczny, Conan ścigany przez iranistańskich ninja wjeżdża w mgłę i wyjeżdża w świecie którym rządzi jego zły brat bliźniak, to brzmi jak treść kolejnego odcinka "Strefy Mroku" a nie "Conana". Zresztą mam wrażenie, że Fleisher nie bardzo kuma całą konwencję. On chyba jak dostał tytuł w swoje ręce to Conana nie bardzo znał.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #151 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 13:42:10 »
Jeszcze nie miałem okazji przeczytać nowego 44 tomu, ale po przejrzeniu wstępu i przekartkowaniu stron widać że cały numer rysował Garry Kwapisz. I jego rysunki są znowu obłędnie ładne. Kolekcja wymiata pod względem sztuki rysunkowej na naszym rynku.

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #152 dnia: Śr, 28 Sierpień 2019, 09:27:00 »
No to Bazyl coś dla Ciebie i miłośników staroszkolnego barbarzyńcy:
https://multiversum.pl/p/1790/116213/marvel-art-of-conan-the-barbarian-hc-dostawa-2019-26.html

Offline Jigsaw

Odp: Conan
« Odpowiedź #153 dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 05:53:48 »
Kolekcja wymiata pod względem sztuki rysunkowej na naszym rynku.
Byłbym nico ostrożniejszy z rzucaniem takich górnolotnych twierdzeń, tym bardziej, tak nieprecyzyjnych. Kolekcja ta, posiada też kilku rysowników, którzy posiadają odmienne style i siłą rzeczy różnią się od siebie. Nie wiem też, czy mówisz o pozycjach wydawanych na naszym rynku aktualnie, czy w ogóle, jakkolwiek brzmi to nieco wyniośle i nieco zatraca pozycję innych kolekcji, chociażby tych wydawanych  równolegle. A już to pojęcie "sztuka rysunkowa", to w ogóle odjechane, bo jednak też ciężko stwierdzić wielkość tych artystów na tle innych amerykańskich i z tamtej, można by powiedzieć, epoki komiksowej.
Ciężko też porównać kolekcję tą do innych, ze względu na specyfikę czerni i bieli.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #154 dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 06:02:50 »
No bez przesady - teraz można porównać to do np. Batman Noir, lub czarno-białych tomów Sędziego Dredda od Ongrysu. Albo do Punishera TM Semic Puerto Dulce, który też był rysowany przez Johna Buscemę. Mi w każdym razie takie rysunki jak w 44 tomie leżą właśnie najbardziej. Bardzo dobrze wyważona komiksowa proporcja rysunków - ani zbyt kreskówkowo, ani hiper realistycznie. I oczywiście są odmienne style, ale IMHO Kolekcja i tak trzyma bardzo wysoki poziom. Paradoksalnie właśnie brak kolorów go podwyższa, bo nie można zakryć niedoskonałości wylaniem farby. Zresztą jeśli ktoś ma stare Conany od TM Semic, też może sobie porównać i stwierdzić która wersja bardziej mu się podoba - kolor czy B&W.

Ogólnie sam wcześniej czytałem bez barw tylko właśnie starego Punishera i nie wiedziałem jak mi się cała taka kolekcja spodoba. Ale te komiksy mnie kupują na każdym kroku. I to pod względem scenariusza i rysunków. Ogólnie - kupujcie Kolekcję kochani. :)

Online misiokles

Odp: Conan
« Odpowiedź #155 dnia: Nd, 01 Wrzesień 2019, 17:29:36 »
Czyli kolekcja wymiata twój rynek komiksowy, jako czytelnika który wcześniej nikłą styczność z czarno-białą odmianą tego segmentu, tak?

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #156 dnia: Nd, 01 Wrzesień 2019, 17:38:38 »
Mi tu nie chodzi o kolekcyjność, czy mój brak obycia z B&W, tylko o jakość rysunków. A one są świetne i to mimo braku koloru. Obcuję z komiksami 25 lat a mimo to strona wizualna SSoC robi na mnie wrażenie. Postacie są świetnie oddane, sceny walk są pełne dynamiki a całostronne arty mnie wbijają w podłogę. Dla mnie Conan ma najlepsze rysunki.


ramirez82

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #157 dnia: Nd, 01 Wrzesień 2019, 17:53:39 »
Dla mnie Conan ma najlepsze rysunki.

Biorąc pod uwagę twoją skalę porównawczą, to wyznanie naprawdę zachęca, żeby kupić całą kolekcję Conana, rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady ją czytać...

Online misiokles

Odp: Conan
« Odpowiedź #158 dnia: Nd, 01 Wrzesień 2019, 18:45:26 »
Postacie są świetnie oddane, sceny walk są pełne dynamiki a całostronne arty mnie wbijają w podłogę. Dla mnie Conan ma najlepsze rysunki.
A jak w twoim rankingu wypadają komiksy ze stajni Studia Lain?

Offline Jigsaw

Odp: Conan
« Odpowiedź #159 dnia: Pn, 02 Wrzesień 2019, 01:35:10 »
Ogólnie sam wcześniej czytałem bez barw tylko właśnie starego Punishera i nie wiedziałem jak mi się cała taka kolekcja spodoba. Ale te komiksy mnie kupują na każdym kroku. I to pod względem scenariusza i rysunków. Ogólnie - kupujcie Kolekcję kochani. :)
Z jednej strony podziwiam Twój zachwyt i nie próbuję się czepiać, tylko moim zdaniem masz nieco zawężone spojrzenie. Opierasz się w porównaniach tylko z wydaniami SH, gdzie kreska nie była na najwyższym poziomie.  Sama kreska też rzecz gustu i nie porównywałbym jej do pokolorowanej,co też może być zrobione różnie.
Ogółem cenię sobie bardziej kolorowe wydania, pod warunkiem, że barwy nałożone są dobrze. To też i sztuka i technika.

Offline Gieferg

Odp: Conan
« Odpowiedź #160 dnia: Pn, 02 Wrzesień 2019, 19:21:05 »
A ja czarno-białych komiksów z zasady nie kupuję, o. Za to w dzieciństwie zdarzało mi się je kolorować :D - taki los spotkał min. tego starego Supermana i Żółwie Ninja od Semica.

Kolekcja Conana była dla mnie skreślona w chwili gdy się dowiedziałem, że BW.
« Ostatnia zmiana: Pn, 02 Wrzesień 2019, 19:22:58 wysłana przez Gieferg »

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #161 dnia: Pn, 02 Wrzesień 2019, 20:44:37 »
@UP
A czytałeś choć jeden tom? Może byś spróbował? Jak mówiłem - też byłem zdziwiony że ta Kolekcja jest bez kolorów. Ale siadłem, przeczytałem i podoba mi się bardzo. Inna rzecz, że w Conanie jestem zadużony od nastolatka. Moje ulubienie tej postaci przełożyło się na ulubienie komiksów z nią, plus doszła wysoka jakość artystyczna.

W każdym razie jeśli odrzuca cię tylko brak kolorów, możesz spróbować tych dwóch tomów od Dark Horse, które wydał Egmont. Też są niezłe.

Offline Gieferg

Odp: Conan
« Odpowiedź #162 dnia: Pn, 02 Wrzesień 2019, 20:54:13 »
Cytuj
A czytałeś choć jeden tom? Może byś spróbował?

Teraz to już bez sensu - jak mi się nawet spodoba to jestem już 40 tomów w plecy i brak funduszy na kupowanie. Więcej niż jednej kolekcji na raz zbierać nie mogę, bo mam inne priorytety (filmy, muzyka itd.), więc każdy powód dobry żeby coś skreślić z listy :P.

Jakimś fanem Conana raczej nigdy nie byłem (ale mam na półce filmy i zbiór opowiadań Howarda), najlepsza rzecz z nim związana to dla mnie soundtrack do pierwszego filmu z Arnoldem (choć w tej roli wolę Momoę), oczywiście też na półce, wydanie 3-płytowe :).

Cytuj
W każdym razie jeśli odrzuca cię tylko brak kolorów, możesz spróbować tych dwóch tomów od Dark Horse

Jeśli to coś nowego, wyglądającego "współcześnie" nawet nie mam po co tam zaglądać - nie trawię tego jak się teraz rysuje komiksy. 
Do tych z kolekcji parę razy zajrzałem - rysunki spoko, w klimacie jaki lubię. Ale niestety B&W :P
« Ostatnia zmiana: Pn, 02 Wrzesień 2019, 21:03:18 wysłana przez Gieferg »

Online misiokles

Odp: Conan
« Odpowiedź #163 dnia: Pn, 02 Wrzesień 2019, 21:43:59 »
Czyli jeśli chcesz mieć jeden B&w komiks na półce to musisz kupić Armie Zdobywcy od Studia Lain. Jeden tom, duuuuży format a rysunki takie że Conan nigdy takich nie miał.

Offline celtic

Odp: Conan
« Odpowiedź #164 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 17:33:42 »
Czyli jeśli chcesz mieć jeden B&w komiks na półce to musisz kupić Armie Zdobywcy od Studia Lain. Jeden tom, duuuuży format a rysunki takie że Conan nigdy takich nie miał.
Śmiem twierdzić że rysunki Buscemy z Czarnego Kolosa i wielu innych historii o niebo lepsze.

Nie wiem czy było wcześniej, ale amerykany zaczynają wydawać europejskiego Conana.

https://www.bleedingcool.com/2018/03/12/new-conan-comics-by-jean-david-morvan-and-pierre-alary-look-great-in-any-language/
Ach jak chciałbym go zobaczyć w powiększonym formacie u nas.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10