Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 138866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #90 dnia: Pt, 12 Lipiec 2019, 08:54:57 »
Tak - mówię o tej Kolekcji. Jest obrazowanie przemocy i tryskająca krew. Golizna też, ale zwykle zakrywają kobiece sutki, oraz nie pokazują strefy bikini. Dużo nagich pleców kobiet pokazują. :)





Odp: Conan
« Odpowiedź #91 dnia: Pt, 12 Lipiec 2019, 17:09:59 »
Tak jak niespecjalnie często zgadzam się z Bazylem tak w tej sprawie ma 100% racji, ogólnie cała seria wygląda rewelacyjnie, nawet te wyraźnie słabiej rysowane historie wyglądają co najmniej dobrze i nic dziwnego Marvel rzucił na ten odcinek frontu wszystkich najlepszych ze swojego portfolio. Ogólnie od samego początku Conan prezentował bardzo wysoki poziom brutalności, mniej więcej około 10 tomu zostają wyraźnie ściągnięte zostają cugle cenzurze i pojawia się nagość i to nie w postaci sutków a pełnej rozerotyzowanej golizny. Niestety jakoś po 20 tomie po przejęciu  pałeczki od Roya Thomasa przez Michaela Fleishera nagość przechodzi w formę mocno domyślną a ilość krwi i flaków drastycznie spada. Wiąże się to pewnie z pojawieniem się Conana Johna Milliusa w kinach i obniżeniem przez sprzedawcę progu wiekowego dla czytelników. Shame on you Marvel.

Offline Martin Eden

Odp: Conan
« Odpowiedź #92 dnia: Pt, 12 Lipiec 2019, 17:38:25 »
Ale też nie zawsze trzeba sięgać po flaki. Ja czytam z lekkim opóźnieniem z powodu prenumeraty, dlatego odniosę się do tomu 39, gdzie dostajemy epizod "Najemnik" i kadr z postacią Conana zbroczonego krwią i całą scenę ukrzyżowań. Dostałem tu portret Conana w słynnej pozie, którą znałem z jakiegoś czasopisma, a teraz mogłem poznać całą fabułę.
Kadry bez flaków, ale wystarczająco dojmujące, niezwykle naturalistyczne, gdzie twórcy zastosowali inną paletę środków wyrazu. Jeden z najbardziej przemawiających epizodów do tej pory.

Offline Jigsaw

Odp: Conan
« Odpowiedź #93 dnia: Pt, 12 Lipiec 2019, 19:06:57 »
Ogólnie od samego początku Conan prezentował bardzo wysoki poziom brutalności, mniej więcej około 10 tomu zostają wyraźnie ściągnięte zostają cugle cenzurze i pojawia się nagość i to nie w postaci sutków a pełnej rozerotyzowanej golizny. Niestety jakoś po 20 tomie po przejęciu  pałeczki od Roya Thomasa przez Michaela Fleishera nagość przechodzi w formę mocno domyślną a ilość krwi i flaków drastycznie spada. Wiąże się to pewnie z pojawieniem się Conana Johna Milliusa w kinach i obniżeniem przez sprzedawcę progu wiekowego dla czytelników. Shame on you Marvel.
Coś musiało być na rzeczy - nie wszedłem jednak w kolekcję, poza pierwszymi czteroma tomami i w kwestii kobiecych aktów bardziej intymne części były tam skutecznie ukrywane - nie wiem jak rzecz miała się w kolejnych tomach. Drążąc temat to interesuje mnie fakt, czy były różne wersje tych samych historii, gdzie następowała ingerencja cenzorów w konkretne kadry.

Co do ilustracji w Conanie to równiez jestem zdania, że stoją one na bardzo wysokim poziomie, jednak wykonywane prawie cały czas przez tych samych artystów były lekko nużące. Najchętniej jednak chciałbym mieć do czynienia z ilustracjami Barrego Windsor-Smitha, który ponoć wyrabiał sobie kreskę na Conanie czy ToodaMcFarlane ( nie wiem czy rysował jakieś historie Conana i czy w tej kolekcji, ale z pewnością robił jakieś okładki).

Offline MiLes

Odp: Conan
« Odpowiedź #94 dnia: Pt, 12 Lipiec 2019, 19:50:02 »
Ave
Interesuje mnie Conan od Hachette, ale nie chcę wchodzić w całą kolekcję, możecie polecić w które poszczególne tomy się zaopatrzyć? Z góry dzięki.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #95 dnia: Pt, 12 Lipiec 2019, 21:25:32 »
@UP
12 i 13 czyli adaptację powieści Lin Carter i L. Sprague de Camp - "Conan Korsarz". W pierwszych tomach są adaptacje oryginalnych powieści Howarda i "Droga Królów mi podeszła". Polecam też bodajże 5 i 6  tom (nie mam wszystkich tomów pod ręką) z poematem Era Hyboryjska Simmonsona i mapką całej Hyborii świetnie narysowaną.

Barry Windsor Smith z 1 tomu niespecjalnie do mnie przemówił. Za cienka kreska i ten Conan do siebie niepodobny. John Buscema zdecydowanie lepszy.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #96 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 18:44:02 »
Nie zdążyłem jeszcze dziś obejrzeć dokładnie nowego tomu, ale po pobieżnym przeglądnięciu dla mnie wygląda świetnie. Dixon pisze, a Kwapisz i Chan rysują.


Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #97 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 20:28:07 »
Z trudem ale zakupiony w Gdańsku w megastore przy dworcu głównym (o 19 były 2 sztuki tylko). Wcześniej w galerii bałtyckiej niby jedna sztuka na stanie ale pracownicy Empiku nie byli w stanie odnaleźć.
Horror podczas wakacyjnego wyjazdu. 😉
Wygląda zacnie po przewertowaniu.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #98 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 20:55:48 »
@UP
Eeee Gaza czemu nie mówisz, ze jesteś u mnie - wyskoczylibyśmy na soczek. :)

Jako że już jestem Gdańszczaninem pełną gębą, to ci powiem, że wystarczy przejść przez całą Galerię Bałtycką, wyjść tylnym wejściem i pójść na stację Wrzeszcz PKP - z obu stron kas biletowych są Relaye i ten bliżej schodów do przejścia pod peronami ma wszystkie aktualne numery kolekcji. Nawet Conana. Tam często kupowałem kolejne tomy, gdy trwała promocja naklejkowa. Poza tym dwa przystanki dalej jest Jaśkowa Dolina i Galeria Manhattan - tam też jest Empik i Conan.

Inne miejscówki z Conanami to oczywiście Empik przy Dworcu PKP w przejściu podziemnym jak wspomniałeś, Empik w Galerii Forum, oraz daleko na Przymorzu jest Empik w Galerii Alfa Centrum i tam też są Conany. Oraz w tamtejszym Inmedio. Obecnie jest jeszcze za zimno na pływanie na gdańskich plażach (w ten weekend ma być niby cieplej), ale Conana poczytać można.

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #99 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 14:12:52 »
@UP
Eeee Gaza czemu nie mówisz, ze jesteś u mnie - wyskoczylibyśmy na soczek. :)
Next time, dude!
Byłem z rodziną podczas pierwszego tygodnia urlopu więc nie dałbym rady. Ale w grudniu będziemy na Boże Narodzenie (mamy rodzinę na Wrzeszczu) to dam znać. 😉

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #100 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 22:50:43 »
Przeczytałem dziś dwa opowiadania z najnowszego tomu (został mi Wyklęty) i powiem wam że jest dobrze. Rysunki Kwapisz-Chan to co jeden to lepszy. A scenariusze Dixona są brutalne, ponure, surowe, plus troszkę coananowego humoru. Takie jak lubię. Kolejna świetna robota. Najlepsze B&W w Polsce.

Offline Arne

Odp: Conan
« Odpowiedź #101 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 09:34:34 »
Czy moze ktos mi powiedziec, ktory tom kolekcji Conana ukazal sie w ubiegla srode (24.07)? Spozniaja sie z wysylka  prenumeraty i juz nie wiem ile numerow jestem do tylu.

Offline Voitas

Odp: Conan
« Odpowiedź #102 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 09:44:00 »
42 z tego co pamiętam

Offline alfred2001

Odp: Conan
« Odpowiedź #103 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 13:38:06 »
Czy ktoś miał problem z nabyciem Conana 43 (tego z wczoraj)? Próbowałem wczoraj dorwać w empiku ale brak, tak samo na allegro się do teraz nie pojawił a zazwyczaj jeden sprzedawca miał kilka egzemplarzy na premiere.

Offline Voitas

Odp: Conan
« Odpowiedź #104 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 13:54:44 »
Kupiłem wczoraj lokalnie w Empiku. Była jedna sztuka jak zawsze. Widziałem rano, że na Empik.com też był dostępny.