Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 138853 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Conan
« Odpowiedź #735 dnia: Wt, 31 Maj 2022, 18:01:14 »
Wojownik zabijający wrogów setkami i chędożący wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieka. Idealny bohater dziecięcy :-)

  Kto jako dzieciak nie chciał siać postrachu wśród wrogów niczym Arnold i znaleźć się w towarzystwie nagiej Yelai-Murieli niech pierwszy rzuci toporem.

Offline Dracos

Odp: Conan
« Odpowiedź #736 dnia: Wt, 31 Maj 2022, 18:35:02 »
  Kto jako dzieciak nie chciał siać postrachu wśród wrogów niczym Arnold i znaleźć się w towarzystwie nagiej Yelai-Murieli niech pierwszy rzuci toporem.

Dokładnie, zresztą nie każda animcja jest dla 5-latków taki 12-latek też lubi pooglądać animacje. Już nie wspominając o hmm... dorosłych miłośnikach komiksów ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #737 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 00:21:23 »
Był też aktorski serial o Conanie, niestety kiepski i padł po 1 sezonie.

https://www.filmweb.pl/serial/Conan-1997-213621

Ja uważam, że w takim stylu jak Sam Raimi robił serial o Herkulesie a potem Xenie, spokojnie można by zrobić i serial o Conanie a nawet Wiedźminie, zmieniając kilka elementów, ale zachowując podobną konstrukcję. Niestety Conan nie dostał takiej szansy i Kevin Sorbo zagrał Herkulesa. ;)

Offline James88

Odp: Conan
« Odpowiedź #738 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 15:36:32 »
A animację z Conanem pamiętacie:

Online Takesh

Odp: Conan
« Odpowiedź #739 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 08:53:44 »
I już jasne kto będzie wydawał nowe przygody ulubionego Cymeryjczyka

https://www.cbr.com/titan-comics-takes-over-conan-barbarian-publishing-rights-marvel/

Ciekawe jakich twórców będą w stanie ściągnąć...

Offline eridraven

Odp: Conan
« Odpowiedź #740 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 15:01:49 »
I już jasne kto będzie wydawał nowe przygody ulubionego Cymeryjczyka

https://www.cbr.com/titan-comics-takes-over-conan-barbarian-publishing-rights-marvel/

Ciekawe jakich twórców będą w stanie ściągnąć...

Marzy mi się ponownie Jason Aaron :)
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Conan
« Odpowiedź #741 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 16:21:18 »
Conan - tom 4 - Wolni towarzysze

I kolejny bardzo dobry tom za mną. Seria jest niezwykle równa bo wszystkie tomy póki co trzymają w zasadzie ten sam poziom. Nie ma lepszych, nie ma gorszych. Biografia Conana od dzieciństwa po moment aż zostanie królem? Ile to jeszcze może zająć? Ponad 10 tomów może być spokojnie.

Ciekawi mnie kwestia pierwszej adaptacji Czarnego kolosa. Jak bardzo się różni od tej? Ile ma stron? Jak się zaczyna a jak kończy? Czy to jedynie przełożenie tekstu Howarda na komiks, bez żadnych własnych wtrętów?

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #742 dnia: Nd, 10 Lipiec 2022, 15:51:25 »
@UP
A co? Nie masz tych numerów Kolekcji Conana? Dawno czytałem, ale pamiętam, że to była świetna adaptacja, bo od duetu Buscema i Thomas. Polecam nabycie. Samo opowiadanie też czytałem, tylko jeszcze dawniej. :)

Dla mnie 5 tom Dark Horse - Groza w podziemiach jest chyba najlepszym tomem. Ciurkiem opowiada o tym jak Conan leci przez kontynent z Turanu nad Ocean Zachodni. Świetnie się to czyta. Z małym wyjątkiem - w Królowej Czarnego Wybrzeża nie podobały mi się ani rysunki, ani rozwlekły sposób narracji.


Offline kv

Odp: Conan
« Odpowiedź #743 dnia: Nd, 10 Lipiec 2022, 17:07:09 »
No to jeszcze gwoli ścisłości trzeba podać, że to opowiadanie jest zilustrowane również w 1. tomie Conana z Cymerii z Labrum.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Conan
« Odpowiedź #744 dnia: Wt, 12 Lipiec 2022, 23:10:38 »
@UP
A co? Nie masz tych numerów Kolekcji Conana? Dawno czytałem, ale pamiętam, że to była świetna adaptacja, bo od duetu Buscema i Thomas. Polecam nabycie. Samo opowiadanie też czytałem, tylko jeszcze dawniej. :)

Dla mnie 5 tom Dark Horse - Groza w podziemiach jest chyba najlepszym tomem. Ciurkiem opowiada o tym jak Conan leci przez kontynent z Turanu nad Ocean Zachodni. Świetnie się to czyta. Z małym wyjątkiem - w Królowej Czarnego Wybrzeża nie podobały mi się ani rysunki, ani rozwlekły sposób narracji.



Nie mam. Pytam o to jak się różnią między sobą te adaptacje. Jak wyglądają rysunki w tej wersji i co dodane a co odjęte.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #745 dnia: Śr, 13 Lipiec 2022, 10:49:07 »
Sorki. Na razie pod ręką nie mam swojej Kolekcji Conana od Hachette. Czeka na przenosiny.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #746 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 09:42:36 »
Drugi tom Labrum jest całkiem ok. I rysunki i fabuły mi się podobały. Ale raczej kolejnego nie kupię. Po pierwsze drogie są. Po drugie - ile można ciągle te same historie czytać? Mam to w wersji marvelowskiej, mam w wersji Dark Horse, po co mi jeszcze francuska wersja? Po trzecie nie podoba mi się hejt na L Sprange De Campa w posłowiach. Przecież Howard fragmentarycznie przedstawił dzieje Conana. Co jest złego w chęci uporządkowania i usystematyzowania jego losów? Żle zredagował? No to można to poprawić. Ja nie mam nic przeciwko by dostać pełny życiorys od Venarium, aż do jego śmierci. Naprawdę szkoda, że druga marvelowska seria, Conan Barbarzyńca nie zostanie w całości wydana po polsku. Chyba będę musiał zabulić za tego pierwszego Essentiala. :/

Offline psychoszoku

Odp: Conan
« Odpowiedź #747 dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 14:48:10 »
Nigdy nie czytałem Conana. Od czego więc polecacie zacząc w roku 2022, gdybym chciał wejść w świat tego bohatera?

W katalogu Egmontu widzę 6 tomów Conan klasyczne opowieści, a także nowe opowieści z brandem Marvela.
Wśrod tych nowych opowieści widzę, że jest tu Conan Barbarzyńca, Miecz barbarzyńcy Conan i Era Conana Belit.

Czym jest każda z serii i o co tu chodzi?
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Lipiec 2022, 14:50:38 wysłana przez psychoszoku »

Offline Nawimar III

Odp: Conan
« Odpowiedź #748 dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 17:50:18 »
Proponowalbym rozpoczac od ,,Conan: Narodziny Legendy". We wzglednie swiezej formule przyblizono geneze tej postaci oraz jej wczesne dzieje. Na reszte przyjdzie czas jesli ten zbior okaze sie satysfakcjonujaca lektura.

Offline PJP

Odp: Conan
« Odpowiedź #749 dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 19:45:29 »