Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 137477 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Conan
« Odpowiedź #660 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 16:28:47 »
@Megatron nie twierdzę że Belit jest komiksem dobrym. Wyraźnie napisałem dlaczego została wydana. Zaczepki szuka tu Bazykiszek, który nawet nie potrafi poprawnie odpowiedzieć w postach. Jakbym szukał dalszej nagonki to bym dyskusje dalej w tamtym momencie z nim kontynuował, a jednak ją zakończyłem. Po czym muszę odpowiadać na twoje zaczepki.
« Ostatnia zmiana: Nd, 02 Styczeń 2022, 17:33:04 wysłana przez michał81 »

Odp: Conan
« Odpowiedź #661 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 16:53:50 »
  Nie jest nawet średnim tylko totalnie gównianym. Najgorszy komiks jaki czytałem w zeszłym roku, tak jak i scenariusz jest kiepski tak też i rysunki naszej rodaczki są do bani. No i oczywiście zostało to wydane tylko z powodu tego, że rysowała to Niemczyk jakby miało być wydane coś ze względu na poziom to Egmont wybrałby bliźniaczą serię Valeria, która nie dość że ma lepsze opinie (chociaż nie jakieś bardzo dobre) to i wygląda lepiej (chociaż znowu nie szczególnie pięknie). Jedyny plus tej sytuacji, to to że ktoś tam mógł sobie autograf pani Katarzyny zdobyć i ten że już drugiego tomu nie będzie.

Offline Midar

Odp: Conan
« Odpowiedź #662 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 17:14:34 »
Jedyny plus tej sytuacji, to to że ktoś tam mógł sobie autograf pani Katarzyny zdobyć i ten że już drugiego tomu nie będzie.
Z tym autografem w Belit, to nie bardzo. Belit wyszedł u nas dopiero w 2020 roku (w USA 10.2019), Kasia była w Łodzi we wrześniu 2019 i podpisywała wtedy Mockingbird z premierowego pakietu październikowego Egmontu.
« Ostatnia zmiana: Nd, 02 Styczeń 2022, 17:21:28 wysłana przez Midar »

Online Klima

Odp: Conan
« Odpowiedź #663 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 17:22:52 »
Dla mnie największym problemem rysunków pani Niemczyk było to że średnio pasowały do świata Conana choć może bardziej przypadłyby mi do gustu gdyby też kolory był inaczej dobrane powiedzmy bardziej brudne a nie jak z komiksu dla dzieci.

Offline michał81

Odp: Conan
« Odpowiedź #664 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 17:24:58 »
Z tym autografem w Belit, to nie bardzo.
Można było w oryginalnych zeszytach, jak napisałeś przed poprawieniem posta.
Na pewno nie w zbiorczym od Egmontu. Pisząc "do albumów" miałem na myśli Mockingbird, a nie Belit. Bo mi tu zaraz ktoś zarzuci, że nie wiem kiedy mają premierę jakie komiksy.
« Ostatnia zmiana: Nd, 02 Styczeń 2022, 17:32:36 wysłana przez michał81 »

Odp: Conan
« Odpowiedź #665 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 17:44:40 »
  Ach, no to być może będzie można zdobyć jej autograf. Raczej nie jeżdżę na te konwenty to nie wiem kto tam kiedy i gdzie był.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #666 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 17:51:53 »
@michał81
Jak wyszła Mockingbird żeby było co podpisywać a i tak słabo się sprzedała, to po cholerę było wydawać Belit, żeby sprzedała się jeszcze gorzej? I tego komiksu nie użyłem żeby jechać po pani Niemczyk, tylko po dziwnej polityce Egmontu, ze wydaje oderwane od wszystkiego stand alone, albo takie sub sub serie jak Belit, zamiast wydać coś z continuity albo porządnego Conana. Bo to co teraz wydaje Marvel a przedrukowuje Egmont to straszny żwir, który mi chrzęści w zębach podczas czytania. Uważam, że klasyka byłaby lepsza, tak jak seria SSoC, zamiast tej współczeszczyzny.

Mam zarówno Belit jak i Mockingbird na półce. Tyle że ta druga razem z Czarną Wdową leży jeszcze nieodpakowana i nieprzeczytana. Rysunki oblecą - nie są tak koszmarne jak np. Sale, czy udziwnione na siłę jak Ribic. Są dla mnie neutralne. Belit wyróżnia się in minus kijową fabułą i narracją.

Zaczepki szuka tu Bazykiszek

Śmieszne. To ty jak zwykle rzucasz się na każdego, kto śmie powiedzieć, ze mu się polityka wydawnicza Egmontu nie podoba. A nie dyskutuję z tobą więcej, bo nie chcę zostać niesłusznie ukarany za off top. Ja swoje powiedziałem.

Offline Castiglione

Odp: Conan
« Odpowiedź #667 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 18:10:15 »
Taki to wielki sukces odniosła, ze gdyby nie pochodzenie, Egmont pewnie nawet nie spojrzałby na ten komiks.

Offline nori

Odp: Conan
« Odpowiedź #668 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 10:33:29 »
a i tak słabo się sprzedała, to po cholerę było wydawać Belit, żeby

Bazyliszek, zupełnie na poważnie, skąd masz dane, że te pozycje słabo się sprzedały? Opierasz sie na jakimś źródle, czy to tylko twoje domysły? Jeżeli domysły, to zaczynasz ogólnie przesadzać, podchodzi to już pod oszczerstwa....
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Jędrzej

Odp: Conan
« Odpowiedź #669 dnia: So, 19 Luty 2022, 12:42:49 »
Dzień dobry wszystkim,
Może kogoś zaciekawi:

Nie mogąc nigdzie dostać brakującego mi do kompletu tomu 67 (Bóg Pająk), zakupiłem jego wersję francuską. Hachette wydało przecież tę serię w prawie identycznej postaci we Francji i w Polsce.

Zastanawiałem się nawet — a nuż grafika na grzbietach będzie zgodna w obu wydaniach?
Na zdjęciu widać, że nic z tego (choć mało brakło). Zamiast brakującego nosa Conana dostałem opadające majtki pani Conanowej.



Tak więc nie jest to rozwiązanie dobre dla amatorów nienagannych panoram na półce :-)

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #670 dnia: So, 19 Luty 2022, 17:59:02 »
A także nie jest to rozwiązanie dobre, dla osób nie władających francuskim. Uczyłem się tego języka trochę w podstawówce, ale w ogóle nic nie przyswoiłem. Przedmiot dla mnie zbyt obcy kulturowo. Już bardziej mi zapadł w pamięć rosyjski, ale francuskiego ni w ząb. Z niemieckim w ogóle już nie miałem kontaktu.


Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #671 dnia: So, 19 Luty 2022, 21:27:28 »
Teraz już wiem na pewno, że nie kupię drugiego tomu Conana od Labrum. Co to ma być!? Komiks za 120 zł i rozpruwa się jak stara poduszka, albo Daredevil Zero. Kto to szył, kto to drukował? Nie widzę oznaczenia producenta.

#żal

https://www.instagram.com/p/CaLA7XHs9m3/

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #672 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 08:52:00 »
Po lekturze wiem już, że francuski Conan od Labrum to nie dla mnie. Po pierwsze kwestia wizualna - w pierwszym opowiadaniu wygląda jak jakiś zapijaczony menel z tandetnym wielkim kolczykiem w uchu. Conan takie błyskotki zrywał z przeciwników podczas walki a nie je zakładał. A w trzecim opowiadaniu narysowano go jak jakiegoś hipstera-cosplayera który urwał się z jakiegoś konwentu. Plus pionowa blizna przez oko, której nie miał.

Oczywiście tną sceny walk, by ich nie pokazać, przez co komiks jeszcze bardziej wygląda jak slide show. No i to francuskie posłowie, które próbuje sprowadzić Conana tylko do dzikiego barbarzyńcy a nie człowieka, którego zmieniało olbrzymie doświadczenie.

Rozczarowanie z mojej strony. Absolutnie nie jest to warte swojej wysokiej ceny. Bo się i rozpada i odrzuca fabularnie. Nie ma podejścia do SSoC i chociażby tomu "Conan i Bóg Pajonk"



Offline celtic

Odp: Conan
« Odpowiedź #673 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 10:30:22 »
Teraz już wiem na pewno, że nie kupię drugiego tomu Conana od Labrum. Co to ma być!? Komiks za 120 zł i rozpruwa się jak stara poduszka, albo Daredevil Zero. Kto to szył, kto to drukował? Nie widzę oznaczenia producenta.

#żal

https://www.instagram.com/p/CaLA7XHs9m3/

A myślałem że tylko z moim egzemplarzem jest ten problem. Grubość grzbietu niedopasowana do ilości stron, wygląda jakby kartki na siłę zostały wklejone do wnętrza. Czekałem aż coś się rozpadnie podczas czytania.
Szkoda że Egmont (nie chcąc drażnić Marvela) tego nie wydał ;)
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #674 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 11:28:25 »
Przepłacone. Czyli wyszło na to, że za te pieniądze powinienem Essentiala Mandragory kupić.