Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 137502 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #495 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 08:33:08 »
Po, zdaje się, porażce tomiku o Belit - brak zapowiedzi Valerii z serii Age of Conan. Może niewiele lepsza miniseria ale coś cicho ze strony Egmontu.

Online michał81

Odp: Conan
« Odpowiedź #496 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 09:00:10 »
Przyczyna wydania Belit jest oczywista, rysowała tą historie Katarzyna Niemczyk. Jakby rysowała też Valerię to byśmy ten tom też już dostali.

@Gazza możesz wyjaśnić mi "porażkę tomiku o Belit"? Bo napisanie, że jest to przeciętny komiksy nie wiąże go od razu z porażką. Mało to wychodzi średniaków z DC i Marvela na poziomie Belit?
« Ostatnia zmiana: Śr, 30 Grudzień 2020, 09:06:22 wysłana przez michał81 »

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #497 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 09:05:19 »
Pisząc o porażce miałem na myśli totalną miazgę w recenzjach i opiniach czytelników. Oczywiście nie znam wyników sprzedaży ale obstawiam, że ten tomik im będzie dłuuugo zalegał.

Online michał81

Odp: Conan
« Odpowiedź #498 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 09:10:43 »
A ja myślę, że jak wrócą festiwale to będzie sprzedawała sie znacznie lepiej niż inne pozycje. Wystarczy, że bedzie na nich można zdobyć autograf lub wrys pani Katarzyny. Pamiętam na emefce kolejki jakie do niej się ustawiały przy premierze Mockingbird, a to też nie był komiks wysokich lotów.
« Ostatnia zmiana: Śr, 30 Grudzień 2020, 09:20:17 wysłana przez michał81 »

Offline horror

Odp: Conan
« Odpowiedź #499 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 18:36:32 »
Czy ktoś ma pod ręką Conana Szermierza i mógłby sprawdzić kto jest autorem Gwiazdy Khorali? Właśnie czytam Conana 13 od Hachette i wydaje mi się, że są błędnie podani autorzy opowiadania i zamiast Lina Cartea powinien być Björn Nyberg.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #500 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 14:58:07 »

Odp: Conan
« Odpowiedź #501 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 13:26:53 »
Mam pytanie odnośnie komiksu, który właśnie się ukazał.

https://multiversum.pl/p/2006/171826/conan-the-barbarian-by-aaron-asrar-hc-dostawa-2021-06.html

Czy to jest cały run Aarona? Jak z poziomem tego komiksu? Warto kupować?

JanT

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #502 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 13:27:47 »
Jest to cały Aaron. Dla mnie bardzo w porządku i jest to poziom tych lepszych z DH.

Jakby co to od Egmont w dwóch SC dużo taniej  :)

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #503 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 13:54:20 »
Również uważam, że Aaron doskonale poradził sobie z tematem. Szkoda, że nie kontynuuje.
Co do wydania - na takie liczyłem i u nas, ale Egmont poszedł w ekonomiczny wariant (standardowy rozmiar, SC z skrzydełkami), który spokojnie daje radę.
Polecam w każdym wariancie ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #504 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 13:43:04 »
To że mi się nie podobają ani rysunki, ani fabuła Aarona w Conanie 1 i 2 to jedno. Ale czemu zmieniają nawet nazwy krain? Przecież nad Vendhya'ią był Afghulistan a nie żaden Ghulistan. Bo Conan był przywódcą bandy Afghulisów przez pewien czas.

Offline Pawel.M

Odp: Conan
« Odpowiedź #505 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 14:52:09 »
To że mi się nie podobają ani rysunki, ani fabuła Aarona w Conanie 1 i 2 to jedno. Ale czemu zmieniają nawet nazwy krain? Przecież nad Vendhya'ią był Afghulistan a nie żaden Ghulistan. Bo Conan był przywódcą bandy Afghulisów przez pewien czas.
Może to poprawność polityczna? Zmienić nazwę przypominającą muzułmański Afganistan i zastąpić nazwą nawiązującą do arabskich demonów - ghuli? No wiesz, Howard rzeczywiście wzorował Afghulistan na Afganistanie, acz to takie niepolityczne przedstawiać wyznawców religii pokoju jako naród rabusiów...

Inna rzecz, że nowa nazwa ma też odpowiednik w Afganistanie - Gulistan to kraina w zachodnioafgańskiej prowincji Farah.

Odp: Conan
« Odpowiedź #506 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 15:09:34 »
  Nie może, tylko na bank. Afghulistan nie wzorował się na Afganistanie tylko w/g howardiańskiej mitologii nim był. Howard cały swój świat skonstruował za pomocą stereotypów znanych Teksańczykowi tworzącemu w latach 20-tych, 30-tych. Czytałem kiedyś powstałe na podstawie jego notatek, opracowanie na ten temat i nas Polaków też przedstawił dosyć stereotypowo, chociaż w te rejony się nie zapuszczał w swoich utworach. Widocznie nie znał nas specjalnie wielu. W/g mnie Marvel ten tytuł zmieni w końcu w kompletnie standardowe fantasy, albo całkiem go skasuje. Ten tytuł według obecnej nomenklatury jest rasistowski.
« Ostatnia zmiana: Nd, 21 Luty 2021, 15:11:21 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline jotkwadrat

Odp: Conan
« Odpowiedź #507 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 10:52:45 »
A Shemici jeszcze są?  ;D

Odp: Conan
« Odpowiedź #508 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 11:06:14 »
Hehehe jeszcze są, ale pewnie nie zajmują się już paserstwem i handlem ludźmi, w/g marvelowskiej encyklopedii bandyterką to już chyba tylko Zuagirowie się tam parają. W Czarnych Królestwach już nie mieszka się w lepiankach tylko w zigguratach i pływa galeonami. Ciekawe, które stereotypy są bliższe prawdy, te znane Teksańczykowi z roku 1930 czy te znane Nowojorczykowi w 2020 roku?

Offline cinemaman