Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 101724 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eferce

Odp: Conan
« Odpowiedź #750 dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 21:15:12 »
Ja zacząłem zima od kolekcji Hachette.
Pierwsze tomy (przy okazji zawieraja panorame Conana) chyba wyszly w duzych nakladach bo sa (nieczytane) od 15 do 25PLN na rynku wtórnym
Jak chcesz na próbę wydac 50pln na 3 calkiem grube, swietnie narysowane, klasyczne przygody to polecam.
(Howard nie pisal chronologicznie wiec nie musisz zaczynac od originu, szczeniecych lat czy innej pierwszej krwi - czytalem Egmonty z biblioteki i pierwsze Labrum u kolezki i zapewniam ze na pierwszy kontakt nada sie dowolne).

Offline grzegorz.cholewa

« Odpowiedź #751 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 23:40:55 »
@UP
A co? Nie masz tych numerów Kolekcji Conana? Dawno czytałem, ale pamiętam, że to była świetna adaptacja, bo od duetu Buscema i Thomas. Polecam nabycie. Samo opowiadanie też czytałem, tylko jeszcze dawniej. :)

Dla mnie 5 tom Dark Horse - Groza w podziemiach jest chyba najlepszym tomem. Ciurkiem opowiada o tym jak Conan leci przez kontynent z Turanu nad Ocean Zachodni. Świetnie się to czyta. Z małym wyjątkiem - w Królowej Czarnego Wybrzeża nie podobały mi się ani rysunki, ani rozwlekły sposób narracji.

No, jest tu pokazane. I teraz jak mam wersję z grubego komiksu to po co mi inna wersja poza zaspokojeniem ciekawości jak to wyglądało. A tu niemal te same dialogi napisane.

"Groza w podziemiach" minimalnie słabsza od poprzednich tomów - czysta przygodówka w której akcja pędzi na łeb, na szyję. Trochę też mnie zastanawia czy Conanowi nie zmieniono nieco charakteru. Czy Conan z tomu poprzedniego prędzej by nie zaciukał tej Belit za wybicie mu załogi a nie darował jej i się nawet do niej przyłączył? Jeszcze można zrozumieć, że nie miał innego wyjścia bo jak miał się wydostać ze środka morza ale miłość? Miał na swej drodze tyle panienek i akurat ta bo Howard tak napisał?

Offline sum41

« Odpowiedź #752 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 10:08:53 »
Nadciaga  potezne zagrozenie gorsze niz pstrykniecie Thanosa - to MALPIA OSPA ! ! !

Offline michał81

« Odpowiedź #753 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 07:13:49 »
Informacyjnie wrzucam co by fani komiksowego Conana nie przegapili

Pierwsza zapowiedź komiksu na 2023.
Sangre barbara - Hiszpana El Torresa.

Kapitalnie rozpisany komiks o relacji Conana i jego syna. Jak nie przepadam za komiksowymi adaptacjami opowiadań Howarda, tak ten od razu chwycił mnie za serce. Wydajemy!
Poniżej można zerknąć jak komiks prezentuje się w oryginalnym -hiszpanskim wydaniu:

https://karrascomics.com/producto/sangre-barbara/