Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 138941 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #75 dnia: Nd, 02 Czerwiec 2019, 23:09:56 »
W najnowszym 38 tomie zdecydowanie najlepszą historią była ta o Czarnym Lotosie. Znów fenomenalne rysunki Chana, plus scenariusz skopiowany wręcz z "Za garść dolarów" i oczywiście walka z Reptilianami. Bardzo polecam. Jest ta scena co ktoś z angielskiej edycji na Gildii wrzucał.



Już się nie dziwię, że TK tak uwielbia Conana. :) Po takich historiach każdy powinien go uwielbiać.

Offline misiokles

Odp: Conan
« Odpowiedź #76 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 00:50:56 »
Hm... A ja nie lubię takich rysunków. Pozy postaci są posągowe, bez dynamiki :/

I gdzie są tła?

Offline LordDisneyland

Odp: Conan
« Odpowiedź #77 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 01:21:31 »
Ten pokazany przez Bazyla rysunek to jest jakiś dramat...wygląda jak fanowska parodia : O

Cóż to za rysownik tak napaskudził?
,, - Eeeeech.''

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #78 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 09:47:44 »
Dokładnie - Ernie Chan - i tła rysuje tam gdzie powinien ;) Czasami lepiej mu idzie, czasami gorzej, ale jest solidny. Taki urok tamtej pulpy.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #79 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 18:33:30 »
Nie są posągowe misiokles, tylko szczegółowe. To różnica. I tła oczywiście też są. Byli też inni rysownicy, ale w innych opowiadaniach trochę zbyt nadziubdziane jest. A Chan, Buscema czy Alcala w tym czarno-białym stylu są właśnie najbardziej odpowiedni wg mnie.





Offline Mateusz

Odp: Conan
« Odpowiedź #80 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 15:13:18 »
Posty o Czerwonej Sonji wydzieliłem do nowego tematu: https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/czerwona-sonja/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #81 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 20:13:28 »
Jak Garrego Kwapisza tuszują inni, to jego rysunki tak sobie mi podchodzą. Ale jak tuszuje go Ernie Chan, to wygląda to wyśmienicie. W ogóle ja rysunki Chana to mógłbym oglądać w kółko. Świetny artysta, jego prace są tak dobre, że palce lizać.


Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #82 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 09:47:56 »
Zgoda, aczkolwiek powyższa plansza moim zdaniem wcale nie jest reprezentatywna, a bywają naprawdę znakomite.

Offline NuoLab

Odp: Conan
« Odpowiedź #83 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 15:39:28 »
Na stronie Ruchu są w tej chwili dostępne najnowsze numery 39, 40 i 41. Do niedawna nowe numery znikały w ciągu 2-3 dni. Albo Ruch zamawia więcej egzemplarzy albo ludzie przestali kupować...

Offline Voitas

Odp: Conan
« Odpowiedź #84 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 15:55:15 »
Na stronie Empiku najnowsze numery Conana też są dłużej dostępne.

Offline Szekak

Odp: Conan
« Odpowiedź #85 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 17:57:53 »
Dla mnie te rysunki które podrzuca Bazyl są genialne, uwielbiam taką stylistykę.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #86 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 23:30:15 »
No właśnie -  John Buscema, Ernie Chan są przegenialni w tych komiksach. A w "Mistrzu Miecza" jeszcze mamy motywy hyboryjskiej wersji Japonii, Chin, samurajów itp.






Offline Jigsaw

Odp: Conan
« Odpowiedź #87 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 23:44:38 »
To ja z innej beczki. Gdzieś już było o tym - wydawana wersja przez H. Kolekcja Conana to podobno ta ocenzurowana. Jak to było - czy Conan Marvela wydawany był w dwóch wersjach i czy to oryginalna wersja nie zawierała cenzury? Chodzi mi głównie o ilustracje.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #88 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 23:50:58 »
Parę sutków kobiecych na rysunkach było, ale w Dark Horse czasem było trochę pikantniej. Oczywiście nie ma nic więcej. O pełnej nagości można zapomnieć. Ale przemoc i krew są dość mocne.

Offline Jigsaw

Odp: Conan
« Odpowiedź #89 dnia: Pt, 12 Lipiec 2019, 06:34:09 »
Ok, ale mówisz w tej kolekcji? Chodzi mi też o kolekcję Marvela, nie DH.
Zdaje się, że gdzieś były nawet kadry porównawcze, czy jakiś artykuł o tym, ale nie jestem pewien.