Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 139549 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #600 dnia: Nd, 24 Październik 2021, 00:49:23 »
Też prawda. 😉 Co nie zmienia faktu, że te rysunki nie powalają i nawet na amerykański oversized nie zasługują moim zdaniem. Kolejny obok Scream wydawca, który przekombinowuje w imię dojenia.

Offline Castiglione

Odp: Conan
« Odpowiedź #601 dnia: Nd, 24 Październik 2021, 04:21:02 »
Chyba naprawdę zbliża się kryzys w tym kraju. Jeszcze rok temu wszyscy chcieli tutaj wszystko tylko w powiększonych.
Moje zdanie w tym temacie jest akurat cały czas takie same.

Offline GoNzO

Odp: Conan
« Odpowiedź #602 dnia: Pn, 13 Grudzień 2021, 12:51:55 »
Bardzo fajnie wydany ten Conan od Labrum. Gruby papier, sporo dodatków i fajne rysunki. Ciekawe jak z fabułą?















Offline Death

Odp: Conan
« Odpowiedź #603 dnia: Pn, 13 Grudzień 2021, 16:43:45 »
Chlip, chlip, wygląda to fajnie. Zaczynam odczuwać chęć przeczytania, a miałem nie kupować.  >:(

Offline kv

Odp: Conan
« Odpowiedź #604 dnia: Pn, 13 Grudzień 2021, 16:49:32 »
Widzę, że u Kolegi też pofałdowane karty.

Offline JonasCrow

Odp: Conan
« Odpowiedź #605 dnia: Pn, 13 Grudzień 2021, 17:03:44 »
GoNzO, a można prosić o stopkę?
ciekawi mnie, kto tłumaczy...

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #606 dnia: Pn, 13 Grudzień 2021, 19:22:18 »
Nice. Akurat dla mnie do uzupełnienia w styczniu, skoro Egmont niedomaga. Tylko problemem jest, że nie ma tego na razie w dyskontach. Może po nowym roku coś się zmieni.
« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Grudzień 2021, 19:25:52 wysłana przez Bazyliszek »

Offline michał81

Odp: Conan
« Odpowiedź #607 dnia: Pn, 13 Grudzień 2021, 19:32:17 »
Nice. Akurat dla mnie do uzupełnienia w styczniu, skoro Egmont niedomaga. Tylko problemem jest, że nie ma tego na razie w dyskontach. Może po nowym roku coś się zmieni.
Nie będzie i nic się nie zmieni.

Offline Rodrigues

Odp: Conan
« Odpowiedź #608 dnia: Pn, 13 Grudzień 2021, 19:35:00 »
No właśnie miałem pisać. Bazyl, przecież ten tytuł wydaje Labrum. Nie będzie zniżek i dyskontów.

Online Szekak

Odp: Conan
« Odpowiedź #609 dnia: Pn, 13 Grudzień 2021, 20:35:15 »
Bazyl kurde, przecież ten album to zdzierstwo, weź oblicz po ile groszy wychodzi strona to ci się skarpety zapocą.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #610 dnia: Pn, 13 Grudzień 2021, 20:52:23 »
No właśnie miałem pisać. Bazyl, przecież ten tytuł wydaje Labrum. Nie będzie zniżek i dyskontów.

No to zobaczę czy to kupię po Nowym Roku. 130 zł to trochę dużo za ok 300 stron. Tyle dałem za Animal Mana. Nie mówiąc o tym że 5 tom Conana od Egmontu jest grubszy i tańszy.

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #611 dnia: Wt, 14 Grudzień 2021, 08:08:55 »
Nie chcę Ciebie martwić ale raczej za 200 stron.

Offline michał81

Odp: Conan
« Odpowiedź #612 dnia: Wt, 14 Grudzień 2021, 09:43:54 »
Finalnie najlepszy komiksowy Conan. Jak dla mnie ta seria europejska to takie blockbuster filmowy. Mocną stroną jest tu oprawa graficzna. Edycja Dark Horse to taki odpowiednik serialu telewizyjnego. Natomiast wydania marvelowe to takie klimaty superbohaterskie - prostrze i grzeczne dla szerszego młodszego grona. Finalnie wypada najsłabiej, nie ma znaczenia czy klasyka ta z kolekcji, czy też nowe serie miękko okładkowe wydania.
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Grudzień 2021, 09:49:13 wysłana przez michał81 »

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #613 dnia: Wt, 14 Grudzień 2021, 10:16:52 »
Co do fabuły to nie do końca mogę się zgodzić - nowe przygody w Marvelu pióra Aarona są moim zdaniem kapitalne. Również serwowane nam w grubaskach opowieści z DH w niczym nie odstają. Faktycznie, ramotkowe SSoC nieco się zestarzało narracyjnie ale taki urok klasyki i czasów powstawania. Tych jewropejskich nie czytałem więc się nie odniosę bezpośrednio, aczkolwiek to kolejne adaptacje tego samego w zasadzie.

Co do grafiki - no cóż, tu będę bezlitosny - czy to klasyczna kreska Windsor-Smitha, Buscemy, Alcali, nowsza (DH) Nord, Timm, Powel, Corben, Kubert, czy mocna i szorstka oprawa współczesnego Marvela spod ołówka Asrara, Zaffino czy Ribica - to miazga wobec tej momentami cartoonowej, dość prostej odsłony z Glenat i jak już pisałem wcześniej wcale nie zasługującej na tak powiększony format.

Offline michał81

Odp: Conan
« Odpowiedź #614 dnia: Wt, 14 Grudzień 2021, 10:41:14 »
Marvelowy Conana jest zachowaczy. Nie jest zły, ale wg mnie najsłabszy z całości. Już nawet nie chodzi o sposób narracji. Niestety większość tych historii z kolekcji była napisana w ten sam sposób. Doczytałem do 33 tomu i czułem już zmęczenie powtarzalnością.
Co do nowego to tylko czekać jak pojawią w nim adaptacji kolejnych fabuł z książek. Jestem przekonany, że autorzy nie odmówią sobie kolejnej adaptacji dzieł Howarda, tak to było w przypadku serii z Dark Horse.

Patrząc jak był rysowany w SSoC mogę powiedzieć ze całościowo było to samo. Nie odmawiam talentu twórcom, którzy rysowali wtedy jego przygody, ale jest tam mało urozmaicenia. A co do tej cartoonowości to nowy marvelowy zbytnio nie ustępuje i są tu bardziej realistyczne rysunki, tak samo jak w wydaniu Glenat.