Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 137514 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline maxim1987

Odp: Conan
« Odpowiedź #525 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 08:32:52 »
Wydanie Rebisu jest wygodniejsze w czytaniu

Odp: Conan
« Odpowiedź #526 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 11:53:40 »
Wydanie Rebisu jest wygodniejsze w czytaniu

warto wspomnieć jeszcze że trzeci tom od dawna jest wykupiony i używki chodzą po allegro w nieprzyzwoitych cenach. sam odkładałem zakup i teraz pluję sobie w brodę.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Conan
« Odpowiedź #527 dnia: Pt, 25 Czerwiec 2021, 20:06:27 »
Czwarty tom Conana, Wolni Towarzysze, zakończą cykl z DH Conan Cimmerian.
Próbowałem wywnioskować po wypowiedziach TK co będzie dalej, ale mam pewne wątpliwości. TK wspominał coś o "archiwaliach" ale chyba Marvela, choć może odnosił się do tych nowych serii Marvela.

Ktoś podobnie zrozumiał albo może coś wiadomo na ten temat?

To jest kontynuacja tych dwóch tomów Dark Horse pisanego przez Busieka i trzeciego wydanego już od Marvela? Ma na grzebiecie czerwony pasek z czarną cyfrą w środku?

Offline Midar

Odp: Conan
« Odpowiedź #528 dnia: So, 26 Czerwiec 2021, 01:35:57 »
Czwarty tom to takie dopasowanie, żeby kolejne tomy były jak od DH, ale od Marvela.

Offline Midar

Odp: Conan
« Odpowiedź #529 dnia: So, 26 Czerwiec 2021, 01:36:58 »
To jest kontynuacja tych dwóch tomów Dark Horse pisanego przez Busieka i trzeciego wydanego już od Marvela? Ma na grzebiecie czerwony pasek z czarną cyfrą w środku?
Tak, to jest kontynuacja.

Offline kv

Odp: Conan
« Odpowiedź #530 dnia: Śr, 14 Lipiec 2021, 21:44:35 »
Zacząłem czytać kolekcję Conana od Hachette i pech (a może coś innego) chciał, że chwilę wcześniej czytałem czwarty tom zbiorczego od Egmontu i zauważyłem, że i tu i tu jest jest takie samo opowiadanie (w kolekcji to jest "Czarny kolos"). Oczywiście nie jest to ten sam komiks, ale komiksy na podstawie tego samego opowiadania.
Dużo jest takich "dubli"? Nie znam dobrze tego uniwersum a zastanawiam się nad zbieraniem kolekcji od Hachette.

Online michał81

Odp: Conan
« Odpowiedź #531 dnia: Śr, 14 Lipiec 2021, 23:22:49 »
Nie piętam, ale musisz się liczyć że większość opowiadań Howarda została zaadaptowana na historie komiksowe. Nawet zawarta w "nowym" Relaxie znajdzie swoje odpowiedniki w wydaniach DH oraz Marvela.

Offline horror

Odp: Conan
« Odpowiedź #532 dnia: Cz, 15 Lipiec 2021, 07:18:02 »
Oryginalnych opowiadań o Conanie napisanych przez Howarda nie ma aż tak wiele. W kolekcji hachette więcej jest adaptacji opowiadań innych autorów, albo opowiadań Howarda przerobionych na opowiadania o Conanie.

Wystrzegałbym się też stosowania słowa uniwersum w stosunku do komiksów o Conanie. Owszem wiążą się, bohaterowie drugoplanowi co jakiś czas wracają, ale raczej należałoby to traktować jak zbiór historii z powracającym tytułowym protagonistą. 

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #533 dnia: Cz, 15 Lipiec 2021, 07:52:43 »
(...)Nie znam dobrze tego uniwersum a zastanawiam się nad zbieraniem kolekcji od Hachette.
Zdecydowanie polecam! Moim zdaniem najlepsza z wszystkich kolekcji H. Bądź co bądź - zawiera kompletny, oryginalny i klasyczny Savage Sword of Conan! Pewnie zebranie teraz całości może nie być proste, ale zdecydowanie warte rozważenia.

Co do "dubli" - jak pisali przedmówcy - historii spod ręki Howarda aż tak dużo wcale nie ma. Część to recycling innych tworów autora przemodelowanych na "uniwersum" Cymeryjczyka. Również kilka tekstów doczekało się na przestrzeni lat nowych interpretacji ("Córka lodowego olbrzyma", "Czerwone ćwieki", ...) ale to nawet fajne, że mamy sposobność zapoznać się z tymi odświeżonymi wariacjami klasycznych przygód.

Offline kv

Odp: Conan
« Odpowiedź #534 dnia: Cz, 15 Lipiec 2021, 12:59:03 »
Co kto lubi, ja na przykład za tym nie przepadam. Pewnie nie byłoby tak to zauważalne dla mnie gdybym nie przeczytał dopiero co "Wolnych towarzyszy".

W drugim tomie z Hachette jest i kolejna opowieść zdublowana (wyspa, cienie, małpa). No nic, trzeba się z tym pogodzić, że tak już będzie. Ogólnie mi bardzo odpowiadają w sumie krótkie opowieści więc ta kolekcja jest jak skrojona dla mnie. Zobaczymy, jak to dalej pójdzie w 14 tomach, które już mam.

Co do zbierania, zobaczymy jak wyjdzie. Udało mi się nabyć pierwsze 11 tomów za niewielkie pieniądze, kolejne 3 już za cenę okładkową. Patrząc na dostępność kolejnych tomów z drugiej ręki, to już raczej w cenie 40+.
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Lipiec 2021, 13:06:42 wysłana przez kv »

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #535 dnia: Pt, 16 Lipiec 2021, 19:19:03 »
Ale wiesz, że "Wieża Słonia" też jest i w komiksach Dark Horse i właśnie w Savage Sword of Conan. Tylko przypominam że Marvel rękami Roya Thomasa adaptował to już w latach70-tyc i 80-tych, a Dark Horse 20 lat później.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #536 dnia: Śr, 11 Sierpień 2021, 10:45:55 »
"Conan: Wolni Towarzysze" czyta się mi już z mniejszym entuzjazmem. Bo doszliśmy do tego, że zaczynają się w większej liczbie pojawiać historie adaptowane wcześniej przez Marvela w SSoC. Wojna w Khoraji, upadek kozaków, Czarny Kolos - to wszystko już znam. Zobaczymy jak to się ułoży dalej, w kolejnych tomach, jeśli jakieś będą.

Offline kv

Odp: Conan
« Odpowiedź #537 dnia: Śr, 11 Sierpień 2021, 17:09:50 »
"Zobaczymy jak to się ułoży dalej, w kolejnych tomach, jeśli jakieś będą.
Wydaje mi się, że ten tom zamknął cykl Conan od Dark Horse.
Co będzie dalej, nie wiem. I nie pamiętam, żeby TK wspominał o dalszych omnibusach.

"Conan: Wolni Towarzysze" czyta się mi już z mniejszym entuzjazmem. Bo doszliśmy do tego, że zaczynają się w większej liczbie pojawiać historie adaptowane wcześniej przez Marvela w SSoC. Wojna w Khoraji, upadek kozaków, Czarny Kolos
Przeca pisałem wyżej - było kilka dubli w porównaniu do kolekcji. A wtedy jeszcze tylko przeczytałem kilka pierwszych tomów tejże.  ;)
« Ostatnia zmiana: Śr, 11 Sierpień 2021, 17:12:36 wysłana przez kv »

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #538 dnia: Śr, 11 Sierpień 2021, 17:16:43 »
Może urwać, bo to TK niestety.
Oczywiście wielką szkodą jest to, że nie widzę perspektyw na wydanie całości klasycznego Conan Barberian od Marvela, tak jak wyszła całość SSoC. Po prostu Kolekcja Hachette sprzedała się za słabo, by ktoś inny podniósł rękawicę. Jeśli będą kolejne zbiorcze Conany, to szykuje nam się chyba jedna pozycja na rok. A te współczesne są słaaaaabeeeeee. Klasyka byłaby oczywiście lepsza. Trzeba się rozejrzeć za starymi TM Semicami, które nie były w Kolekcji.

Offline kv

Odp: Conan
« Odpowiedź #539 dnia: Śr, 11 Sierpień 2021, 17:37:51 »
Trudno to nazwać urwaniem, cała seria Conan jest w wydanych 4 tomach.

Inna sprawa czy pójdą w inne serie, np. Conan the Cimmerian czy Road of Kings.