Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 138887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar III

Odp: Conan
« Odpowiedź #510 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 15:51:12 »
Drugi tom "Miecza Barbarzyńcy" całkiem, całkiem. W tym zbiorku mamy do czynienia z dwiema opowieściami plus jedną nowelką i muszę przyznać, że jak dla mnie każda z nich została zgrabnie rozpisana i takoż skonkludowana. Do tego scenarzystom (swoją drogą "na pokładzie" znalazło się miejsce dla dobrze znanego fanom komiksowego Conana Roya Thomasa) udało się przekonująco ująć charakter tytułowej postaci oraz posępność epoki w której dane mu było, nazwijmy to umownie, się realizować. Plastycy też dobrze się zaprezentowali. Póki co w moim rankingu tytułów "howardiańskich" z współczesnej oferty Marvela (a do tego z dotąd u nas opublikowanych) jest to najbardziej udana realizacja.

Offline keram2

Odp: Conan
« Odpowiedź #511 dnia: So, 10 Kwiecień 2021, 12:47:11 »
Nie wiem, czy ktoś o tym wspominał, ale we Francji po wydaniu 75 tomów "Savage Sword of Conan" Hachette kontynuuje cykl jako "The Legend of Conan".
Albumy trochę cieńsze (110-130 stron), wśród autorów: Busiek, Truman, Nord, Mignola, Giorello.
Wyszedł już 13 czyli 88 tom.
Skoro u nas nie pociągnęli dalej to wyniki sprzedaży były chyba takie sobie, choć oczywiście przyczyny mogą być też inne.


www.bedetheque.com/serie-58509-BD-Savage-Sword-of-Conan-The-puis-The-Legend-of-Conan-La-Collection-Hachette__10000.html

Offline celtic

Odp: Conan
« Odpowiedź #512 dnia: So, 10 Kwiecień 2021, 13:13:55 »
Pewnie Egmont zablokował
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Odp: Conan
« Odpowiedź #513 dnia: So, 10 Kwiecień 2021, 13:42:16 »
  A to akurat jest całkiem prawdopodobne, że wykupił licencje na wszystko, skoro wydają i te nowe komiksy po wykupie przez Marvel jak i starocie od Dark Horse.

Offline michał81

Odp: Conan
« Odpowiedź #514 dnia: So, 10 Kwiecień 2021, 14:09:23 »
Nie wiem, czy ktoś o tym wspominał, ale we Francji po wydaniu 75 tomów "Savage Sword of Conan" Hachette kontynuuje cykl jako "The Legend of Conan".
Albumy trochę cieńsze (110-130 stron), wśród autorów: Busiek, Truman, Nord, Mignola, Giorello.
Wyszedł już 13 czyli 88 tom.
Skoro u nas nie pociągnęli dalej to wyniki sprzedaży były chyba takie sobie, choć oczywiście przyczyny mogą być też inne.


www.bedetheque.com/serie-58509-BD-Savage-Sword-of-Conan-The-puis-The-Legend-of-Conan-La-Collection-Hachette__10000.html
Tak było w tutaj oraz w tutaj mówione o tym.  Może przyczyną jest to, że jest też inny format kolejnych tomów.

Offline celtic

Odp: Conan
« Odpowiedź #515 dnia: Nd, 11 Kwiecień 2021, 09:08:40 »
  A to akurat jest całkiem prawdopodobne, że wykupił licencje na wszystko, skoro wydają i te nowe komiksy po wykupie przez Marvel jak i starocie od Dark Horse.

Start Egmontowego Conana w Polsce sierpień 2018, w sierpniu tego roku we Francji wychodzi 22-23 numer kolekcji Conana.
Myślisz że już wtedy Hatchette Francja wiedziało że będzie kontynuować kolekcję Conana poza numer #75?
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Odp: Conan
« Odpowiedź #516 dnia: Nd, 11 Kwiecień 2021, 09:34:29 »
  Myślę, że to nie ma znaczenia, skoro mówimy o polskiej kolekcji która już nie istnieje.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #517 dnia: Nd, 11 Kwiecień 2021, 09:46:23 »
Było tu wrzucane to zdjęcie, że francuska Kolekcja od 76 numeru publikuje przygody Conana z Dark Horse. Czyli to co u nas powoli wydaje Egmont. Czyli tak jak w przypadku Deadpola - niezbyt nam to na razie potrzebne. Francuzi nie ruszyli serii Conan Barberian ani Conan King - a tego bym chciał najbardziej, zamiast średnich współczesnych Marveli. Choć zgadzam się z Nawimarem - Conan Hazardzista jest chyba na razie najlepszą częścią.

Słyszałem też, że do tej kolekcji można było dodać 5 tomów z historiami z SSoC o Kullu Zdobywcy. Ale sprzedaż w Polsce była za mała by przedłużać tą Kolekcję.

Offline celtic

Odp: Conan
« Odpowiedź #518 dnia: Nd, 11 Kwiecień 2021, 21:02:18 »
Było tu wrzucane to zdjęcie, że francuska Kolekcja od 76 numeru publikuje przygody Conana z Dark Horse. Czyli to co u nas powoli wydaje Egmont. Czyli tak jak w przypadku Deadpola - niezbyt nam to na razie potrzebne. Francuzi nie ruszyli serii Conan Barberian ani Conan King - a tego bym chciał najbardziej, zamiast średnich współczesnych Marveli. Choć zgadzam się z Nawimarem - Conan Hazardzista jest chyba na razie najlepszą częścią.

Słyszałem też, że do tej kolekcji można było dodać 5 tomów z historiami z SSoC o Kullu Zdobywcy. Ale sprzedaż w Polsce była za mała by przedłużać tą Kolekcję.

Jeśli chodzi o Conan The Barbarian i King Conan to chyba najpierw Marvel musi to wznowić. Obecnie wydaje pod postacią EPIC to co wydał DARK HORSE. Dziwię się że nikt po zakończeniu kolekcji nie zainteresował się Kullem. Planeta mogłaby puścić coś z RED SONJĄ.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #519 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 22:07:36 »
Powiem tak. Wczoraj kupiłem 3 tomy czarnej serii Amberu z Conanem. Kiedyś czytałem namiętnie te tomy, które wpadły mi w ręce. Teraz mam nadzieję wrócić. Szkoda, że Kolekcja Hachette sprzedała się poniżej oczekiwań. Bo bardzo chętnie położyłbym łapy na nowym wydaniu tamtej serii. Kiedyś Edipresse puścił w kieszonkowej wersji Kolekcję książek Star Wars. 26 fajnych tomików za przystępną cenę. Moim zdaniem tamte Conany aż się proszą o taką właśnie reedycję. Kioskowy zbiór byłby idealny. No ale w obecnej sytuacji, to raczej nie wyjdzie poza moją sferę chciejstwa.


Odp: Conan
« Odpowiedź #520 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 22:28:59 »
  Możesz zapomnieć o sprawie. W tej serii Amber wydał książki z kilku różnych amerykańskich wydawnictw a kilka to jakieś ruskie spiracone teksty. W latach 90-tych jeszcze to jakoś przeszło.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #521 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 22:55:16 »
Pewnie, że mogę zapomnieć, bo mamy wieczne "Nie sprzeda się". :) Chociaż teraz może trzeba by napisać do nowego właściciela Książek, który może zna się na robocie. :) W każdym razie nie wiem jak wyglada sytuacja za granicą. Były jakieś podobne serie książek z Conanem na przestrzeni ostatnich 30 lat? Kto i gdzie je wydawał? No i chyba powstały nowe powieści z tym bohaterem. W każdym razie ktoś te prawa ma i pewnie można by się dogadać. Wydać kontynuacje Spraque de Camp, Cartera i reszty, bo sam Howard to dla mnie za mało.

Czytał/ma ktoś te książki od Rebisa? Wie co wchodzi w ich skład?



Bo ja kupiłem poniższe zbiorcze i nie wiem, czy teksty się pokrywają, czy nie.


Offline kv

Odp: Conan
« Odpowiedź #522 dnia: Nd, 16 Maj 2021, 17:54:35 »
Czwarty tom Conana, Wolni Towarzysze, zakończą cykl z DH Conan Cimmerian.
Próbowałem wywnioskować po wypowiedziach TK co będzie dalej, ale mam pewne wątpliwości. TK wspominał coś o "archiwaliach" ale chyba Marvela, choć może odnosił się do tych nowych serii Marvela.

Ktoś podobnie zrozumiał albo może coś wiadomo na ten temat?

Offline michał81

Odp: Conan
« Odpowiedź #523 dnia: Nd, 16 Maj 2021, 18:25:38 »
Czwarty tom Conana, Wolni Towarzysze, zakończą cykl z DH Conan Cimmerian.
Próbowałem wywnioskować po wypowiedziach TK co będzie dalej, ale mam pewne wątpliwości. TK wspominał coś o "archiwaliach" ale chyba Marvela, choć może odnosił się do tych nowych serii Marvela.

Ktoś podobnie zrozumiał albo może coś wiadomo na ten temat?
Mówił, że dalej będą wydawać na bazie Epic Collections Marvela, a nie na bazie Omnibusów Dark Horse, ale dalej będzie to materiał z DH między innymi Conan: Road of Kings, Conan the Barbarian, Conan the Avenger.

Offline Pawel.M

Odp: Conan
« Odpowiedź #524 dnia: Nd, 16 Maj 2021, 18:37:42 »
  Możesz zapomnieć o sprawie. W tej serii Amber wydał książki z kilku różnych amerykańskich wydawnictw a kilka to jakieś ruskie spiracone teksty. W latach 90-tych jeszcze to jakoś przeszło.
Nie spiracone. Pamiętaj, że okres ochrony z tytułu praw autorskich systematycznie jest wydłużany. Obecne 70 lat, to sprawa dość nowa. Do 2000 r. w Polsce i do 2004 w Rosji obowiązywało pięćdziesiąt lat. Howard zmarł w 1936 r., więc prawa autorskie wygasły w 1986 roku.

Owszem, u nas po zmianie ustawy w 2000 r. Amber przestał publikować Conany, ale nawet te wydłużone prawa wygasły w 2006 r.

Bo ja kupiłem poniższe zbiorcze i nie wiem, czy teksty się pokrywają, czy nie.
Muszą się pokrywać, skoro oba wydania są kompletne. Z tym że rebisowskie jest kompletniejsze :D Bo wydanie Rea zawiera tylko to, co Howard opublikował, a Rebis także to, co znaleziono w jego dokumentach, jakieś fragmenty, szkice. Ale sądzę, że to bardziej interesujące dla badaczy pisarstwa Howarda, niż dla zwykłego czytelnika.