Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 137389 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Conan
« Odpowiedź #480 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 16:48:52 »
Ale to akurat będzie premierowe wydanie. To jest komiks z 2020 więc raczej nikt tego nie przekładał jeszcze. Tłumacz może "zaszaleć" i nie patrzeć na poprzedników bo ich zwyczajnie nie ma ;)
Ok, ale to nie jest czasem kolejna adaptacja prozy Howarda? Tak czy inaczej może być różnie.

Offline LordDisneyland

Odp: Conan
« Odpowiedź #481 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 21:26:33 »
Pewnie masz racje i w jakims stopniu to wyjasnia , ale wersje z lektorem tez sie roznia, a tutaj juz tego wymogu nie ma.

Oczywiście, że jest.
Nie wiem, skąd masz takie informacje; długość/czas wypowiedzi widniejące w oryginalnym skrypcie dialogowym filmu winny być jak najbardziej zbliżone do długości/czasu przetłumaczonej kwestii, którą ma przeczytać lektor. I jest tak we wszystkich filmach, również dokumentalnych.
,, - Eeeeech.''

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #482 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 06:14:21 »
Zaletą komiksów od Dark Horse było to, że opowiadały ciągłą historię. Młody Conan najpierw walczył na Północy, potem był niewolnikiem w Hyperboreji, złodziejem w Zamorze, złodziejem i najemnikiem w Brythunni i Nemedii, żołnierzem w Turanie itd. Po 3 tomie spodziewałem się, że dalej będzie ciągła historia, przerywana tymi wstawkami z księciem i wezyrem czytającymi Kroniki Nemedyjskie. A przynajmniej na początku tego komiksu znowu mam serwowane oderwane od siebie historie. A po tym co dostałem w SSoC wszystkie takie późniejsze formy wydają mi się gorsze. Plus np. "Jeszcze raz będą panami" to opowieść która była już w Kolekcji Hachette, o tym jak spiskowcy przeciwko Królowi Conanowi zostali załatwieni przez Toth Amona.

Offline horror

Odp: Conan
« Odpowiedź #483 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 08:24:29 »
Oczywiście, że jest.
Nie wiem, skąd masz takie informacje; długość/czas wypowiedzi widniejące w oryginalnym skrypcie dialogowym filmu winny być jak najbardziej zbliżone do długości/czasu przetłumaczonej kwestii, którą ma przeczytać lektor. I jest tak we wszystkich filmach, również dokumentalnych.

informacje zdobyte z pierwszej ręki od osoby, która ogląda seriale z lektorem. Często się zdarza, że zdania złożone w j.ang. załatwiane są za pomocą trzech słów przez lektora. Polecam oglądnąć ST z napisami po ingliszu.

Odchodząc od seriali i tematów zastępczych, Hachette mógłby zrobić kolejny krok i wydać Conana Barbarzyńcę. Bazyliszku jak masz jakieś układy w tym wydawnictwie to zaczynaj już działać.
« Ostatnia zmiana: Cz, 10 Grudzień 2020, 08:28:20 wysłana przez horror »

Offline LordDisneyland

Odp: Conan
« Odpowiedź #484 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 15:45:45 »
informacje zdobyte z pierwszej ręki od osoby, która ogląda seriale z lektorem.


Aha.
Dzięki za wyjaśnienie.
,, - Eeeeech.''

Offline horror

Odp: Conan
« Odpowiedź #485 dnia: Nd, 13 Grudzień 2020, 18:20:24 »

Aha.
Dzięki za wyjaśnienie.

nie no wiadomo, że z przymrużeniem oka trzeba moją wypowiedź traktować. Może za mało sarkazmu dodałem. Rozumiem doskonale, że są jakieś wytyczne i że tłumaczenie pod obraz ruchomy jest trudne, a być może i trudniejsze od choćby książkowego. Po prostu oglądanie seriali pokazuje dokładnie, że teoria sobie a życie sobie.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #486 dnia: Nd, 13 Grudzień 2020, 19:04:15 »
Kto wie, jaki rysownik robił opowieść o dziadku Conana w 3 tomie DH? To ten sam co rysował Bannera od Mandragory?

Offline Arne

Odp: Conan
« Odpowiedź #487 dnia: Nd, 13 Grudzień 2020, 19:23:13 »
Tak, to Richard Corben. RIP :'(

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #488 dnia: Nd, 13 Grudzień 2020, 19:26:27 »
Nie lubię jego stylu. Reszta tomu była ładniejsza. Choć szkoda że całość nie miała ciągłej fabuły, tylko tak ostatnie 1/3 tomu.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #489 dnia: Nd, 27 Grudzień 2020, 20:09:05 »
Jak ktoś jest ciekawy, to panorama po 75 numerach wygląda tak.


Offline Megatron

Odp: Conan
« Odpowiedź #490 dnia: Nd, 27 Grudzień 2020, 20:16:01 »
Grafik płakał jak projektował. Mam też komplet, cenię sobie grafiki b&w, ale panorama jest obrzydliwa.

Offline Bazyliszek

Odp: Conan
« Odpowiedź #491 dnia: Nd, 27 Grudzień 2020, 20:20:12 »
Mogli dać to co było na tekturce w 1 numerze. Tam z tyłu była fajna graficzka.


Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #492 dnia: Nd, 27 Grudzień 2020, 21:36:07 »
Problemem jest koszmarny napis, a nie same grafiki. Mam komplet, ale całkowicie zakamuflowany. Paradoksalnie najlepsza kolekcja komiksowa Hatchette, ale kompletnie niefotogeniczna i nie warta eksponowania. Moim zdaniem oczywiście. 😎

Odp: Conan
« Odpowiedź #493 dnia: Nd, 27 Grudzień 2020, 21:48:25 »
Też to schowałem do szafy, ale głównie z uwagi na to że przy tym papierze wolałbym jednak unikać zakurzenia, tym niemniej faktycznie nie ma się czym chwalić. Najlepsza panorama to zdecydowanie kolekcja Star Wars.

Offline Jaxx

Odp: Conan
« Odpowiedź #494 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 16:09:27 »
Ja postawiłem całość na najwyższej pólce, jaką miałem. W efekcie jest praktycznie jakieś 10 cm od sufitu, dużo powyżej linii oczu i nie widać jej od razu, jak się wchodzi do pokoju, bo uwagę skupiają DC Deluxy, MarvelNOW... w zasadzie to wszystko inne :)