Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 137380 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #180 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 11:41:47 »
TK mówił że trzeci to będzie ich składak a czwarty ma być już "oryginalny" z Marvela.

Czyli z DH już nie będzie  ;)

Offline NuoLab

Odp: Conan
« Odpowiedź #181 dnia: Pt, 03 Styczeń 2020, 10:57:05 »
Hej kolekcjonerzy.
Skorzystałem z okazji i przerwałem kupowanie gdy na stronie ruchu nie pojawił się nr 48.
Teraz widzę, że na gildii jest dostępny komplet numerów 48-53 i staram się zwalczyć w sobie ducha komplecisty.
Powiedzcie mi czy powyżej 48 są jakieś "must have" dla których warto kontynuować czy odpuścić sobie resztę bo to co już mam jest w miarę reprezentatywne dla serii ?

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #182 dnia: Pt, 03 Styczeń 2020, 11:02:44 »
Reprezentatywne zapewne jest ale na Twoim miejscu skłoniłbym się jednak do skompletowania całości.
Po odejściu Thomasa nowi scenarzyści potrzebowali nieco czasu na rozkręcenie się i jest dobrze. Wiele historii to kontynuacje wcześniejszych wątków, graficznie nadal bardzo wysoki poziom (zestawienie z czarno-białym Thorgalem (Libertago) jednak zwycięża Conan!) i genialne okładki Norema, Jusko i innych.
Połowę masz dawno za sobą więc grzechem byłoby nie dociągnąć ;) do końca.
Ja osobiście polecam.

Online Voitas

Odp: Conan
« Odpowiedź #183 dnia: Pt, 03 Styczeń 2020, 11:19:15 »
Ja również polecam. Cały czas świetnie się to czyta.

Offline Nawimar III

Odp: Conan
« Odpowiedź #184 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 11:28:20 »
Gdyby ktoś miał ochotę przypomnieć sobie klimatyczną historie pt. "Blask szmaragdu" (trzeci epizod z "miniaturowej" edycji AS-Editoru) to jest ku temu okazja (choć pod tytułem "Szmaragdowa żądza") sięgając po najnowszy, 54 tom kolekcji "Conan Barbarzyńca".
 

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #185 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 12:58:09 »
Ubiegłeś mnie tym wpisem. Kapitalna sprawa! Po tylu latach historia ponownie została wydana w Polsce. Tym razem w godnym formacie i jakości. Nie porównywałem jakości tłumaczenia (tytuł delikatnie inny) bo zeszycik AS-Editora mam w pudle jakimś w lochu, ale bardzo fajnie się to czyta i wspomina. W jednej historii Conan, Sonja, Valeria... A sam barbarzyńca z baby do baby... :)) Rysunki Kwapisza jak zawsze na propsie!
Okładkowy art Jusko w lakierowanej części okładki wygląda przepięknie!
Bardzo leży mi ta kolekcja! :)

Online Martin Eden

Odp: Conan
« Odpowiedź #186 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 14:09:48 »
Tak w ogóle mam wrażenie, że dobór Conanów wtedy przez As-a był całkiem niezły, co sądzicie? Ktoś tam miał konkretny gust do selekcji tych wszystkich tytułów. A może ta osoba dalej działa w komiksowie?

Tłumaczenia zawsze sobie porównuję - dla Młyna czy pozostałych dotąd wydanych (do nr 51, bo prenumeruję), wydaje się być naprawdę spoko. W wydaniach AS strasznie kulawe liternictwo, ale tłumaczeniowo różnice wydają się zachodzić tylko w kwestii tego, jak ogólnie zmienił się nasz język.

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #187 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 16:05:23 »
Dobór był zaiste niezły - przynajmniej dla młodego wtedy mnie i popytu, który wtedy panował. Aczkolwiek obawiam się, że mógł być po prostu przypadkowy. Nie sądzę by ktoś wtedy regularnie to sprowadzał do PL i tak uznał. "Młyn" wtedy mnie oczarował. Nie przetrwał próby czasu i dziś już aż tak jak wtedy nie zachwyca, ale to wciąż sympatyczna lektura.

Mam komplet tamtych wydań, ale jak już pisałem - zabunkrowałem gdzieś w piwnicy i nieszczególnie chce mi się tego szukać - raczej dobędę przy okazji przeprowadzki kiedyś. Zastanawiałem się nawet cz nie prościej będzie kupić sobie je raz jeszcze (są na allegro oferty) - ale nie widziałem nigdzie w zadowalającym stanie, a moje są na pewno w lepszym. Co do liternictwa - trudno się nie zgodzić. W tamtych czasach to było chałupnictwo. Ba, jak się sięgnie po różne krajowe wydania z późnych lat 90 czy początki XXI wieku - liternictwo było długo piętą achillesową naszych wydawców. Nawet dziś wiele wydań ma różne problemy z tą kwestią. Teksty w Conanie nie są raczej wyszukane zatem tłumaczenie nie powinno być wyrafinowane czy wymagające ale różne zmiany w języku wynikające z upływu lat wcale mnie nie dziwią.

Offline Nawimar III

Odp: Conan
« Odpowiedź #188 dnia: Pt, 10 Styczeń 2020, 11:03:21 »
Również jestem zdania, że dobór tych niestety tylko pięciu mini-albumików był trafny. Ponad rok temu podesłałem kilka pytań redaktorowi prowadzącemu AS-Editor, w tym także o kryterium doboru "Conanów". Pechowo, pomimo dwukrotnego przypominania się, do tej pory nie znalazł czasu (choć chyba raczej chęci) by na nie odpisać. Mogę się tylko domyślać, że brał po prostu to co mu podsyłał tajemniczy "pośrednik" z Niemiec Zachodnich.

Offline Cyber

Odp: Conan
« Odpowiedź #189 dnia: Cz, 23 Styczeń 2020, 08:24:57 »
Do tej pory kupowałem Conan przez Empik.com, niestety Tomu 55 w ogóle nie ma. Pomóżcie! Z jakiego innego źródła mogę go zakupić?

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #190 dnia: Cz, 23 Styczeń 2020, 08:34:56 »
Pojawi się, spokojnie. Na gildii też będzie w swoim czasie.
Grafika na okładce #55 jest przefachowa!

Offline Nawimar III

Odp: Conan
« Odpowiedź #191 dnia: Cz, 23 Styczeń 2020, 09:58:15 »
Wczoraj w Empiku też nie dorwałem. Standardowo przy takich sytuacjach przeszedłem się do saloniku Inmedio i tam bez problemu nabyłem (były trzy egzemplarze).

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #192 dnia: Cz, 23 Styczeń 2020, 10:05:15 »
W moim przydrożnym empiku nawet mimo późnej pory był na regale standardowy zestaw +/-10 egzemplarzy. Nawet wypakowujący je nożownik oszczędził partię tym razem i wszystkie były igła! :))

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #193 dnia: Wt, 28 Styczeń 2020, 09:17:09 »
Na kwiecień bliżej mi nieznane wydawnictwo Ablaze zapowiedziało zdaje się swoją wersję "Czerwonych ćwieków".
"Robert E. Howard's Conan is brought to life uncensored!  Discover the true Conan, unrestrained, violent, and sexual.(...)".
Cytując legendarną czołówkę jednej z kultowych trójkowych audycji - "(...) Nie wiem co się za tym kryje. Co to jest? (...)".  ;)
RED NAILS #1:


« Ostatnia zmiana: Wt, 28 Styczeń 2020, 09:20:44 wysłana przez Gazza »

Offline Negaido

Odp: Conan
« Odpowiedź #194 dnia: Wt, 28 Styczeń 2020, 18:59:40 »
Czytał już ktoś w oryginale te historie, które ma wydać Egmont? Warto to kupić? Dodam, że kolekcji Hachette nie czytałem, ale mam sentyment do tej postaci dzięki bajkom, jakie oglądałem za młodu.  ;D