Autor Wątek: Ciemna strona Marvela - kolejna kolekcja z Carrefoura.  (Przeczytany 42941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piterrini

Odp: Ciemna strona Marvela - kolejna kolekcja z Carrefoura.
« Odpowiedź #300 dnia: Pt, 10 Luty 2023, 20:40:13 »
Nie będę pisał w dziale zakupy, bo to dotyczy w zasadzie tylko 20 komiksów Carrefourowych (nie widuję w Carrefourach innych komiksów)...:

16,66zł za tom tej czarnej 'kolekcji' przy zakupie 3 tomów, to już jest sensowniejsza cena (względem tego wcześniejszego rzutu, który był grubszy i tańszy).
Z tego co widzę w sklepie online po przekroczeniu 150zł wskakuje bon 20zł (też z kodem: Karnawał2023) działający chyba wyłącznie na zakupy wysyłkowe (bez odbioru w sklepie). Jeszcze poprzednią 'kolekcję' doliczyć to darmowa dostawa wskoczy, z tym że wtedy najpewniej te tańsze tomy będą liczone jako 'gratisy' i wyjdzie drożej (to do sprawdzenia jak ktoś będzie kupował).

Jestem pewien że za jakiś czas będzie jeszcze taniej, większość tomów jest dostępna w sklepach, więc spieszyć się nie ma potrzeby moim zdaniem (zresztą kto miał się spieszyć to już ma od miesięcy te komiksy...).

Generalnie jestem zadowolony z zakupu, na razie pod względem wizualnym - każdy tom ma jakieś plusy, niczego się nie spodziewałem i zaskoczyło mnie nieco, że wyglądają te historie nie najgorzej. Wykonanie samych tomów budżetowe, papier offsetowy aż tak nie zaburza odbioru (mimo że większość historii w tej 'kolekcji' jest nowsza niż w poprzedniej, tj. na kredzie wyglądałyby lepiej te komiksy).

U mnie w sklepie nie było Venoma, jakby ktoś w Trójmieście widział, albo chciał sprzedać swój egzemplarz taniej (z odbiorem osobistym) to dajcie znać.

Offline Bazyliszek

Odp: Ciemna strona Marvela - kolejna kolekcja z Carrefoura.
« Odpowiedź #301 dnia: So, 11 Luty 2023, 07:55:39 »
W Galerii Bałtyckiej nie było? To chyba największy Carrefour w mieście Gdańsku.


Offline Piterrini

Odp: Ciemna strona Marvela - kolejna kolekcja z Carrefoura.
« Odpowiedź #303 dnia: So, 11 Luty 2023, 17:05:08 »
W Galerii Bałtyckiej nie było? To chyba największy Carrefour w mieście Gdańsku.
Raczej najmniejszy. Mniejsze są tylko expressy/market, no ale to w sumie mało istotne...
W GB i innych miejscach jak przy okazji będę to sprawdzę, chociaż tu na forum, albo gdzieś indziej już jakiś czas temu widziałem, że kwestia dostępności właśnie Venoma była komentowana...
Na allegro w sklepie Carrefoura masz:
Dzięki, w ostateczności przez stronę sklepu można kupić i odebrać w sklepie (bez kosztów wysyłki), tyle że widząc jak wygląda większość egzemplarzy (obicia, zagięcia, krzywo docięte, część ślady wilgoci itp.) wolałbym uniknąć takiego zakupu i wybrać ze standu w jak najlepszym stanie :)

Uzupełniając powyższą wiadomość - przypomniało mi się jeszcze, że w soboty z aplikacją było -10% przy zakupie 100zł+ w sklepach, jeśli stale tak jest, to można w ten sposób jeszcze ściąć.

Ciekaw jestem czy kolejny rzut (tj. kolejna 'kolekcja') będzie np. na wiosnę, czy jednak za dużo tego zalega, jak wczoraj byłem to pełny stand pierwszej 'kolekcji' i 3 standy tej czarnej - czy to tak dużo do miast przerzucają ze sklepów gdzie się nie sprzedaje, czy nakład tego jest jakiś kosmiczny (szacowałem że dla 10 tomów w sumie setki tysięcy egzemplarzy, czy możliwe żeby było więcej o rząd wielkości?).

Offline michał81

Odp: Ciemna strona Marvela - kolejna kolekcja z Carrefoura.
« Odpowiedź #304 dnia: So, 11 Luty 2023, 17:51:05 »
Obstawiałbym nakład kosmiczny. Wskazuje głównie na to cena poszczególnych komiksów, po za tym Carrefour ma swoje centra dystrybucji, gdzie może takie nakłady trzymać. Nie tak jak inni wydawcy.

Offline Bazyliszek

Odp: Ciemna strona Marvela - kolejna kolekcja z Carrefoura.
« Odpowiedź #305 dnia: So, 11 Luty 2023, 17:57:38 »
Dużo tego jest, ale było tego dużo już po pierwszym rzucie. Też jestem ciekaw, czy Francuzi rzucą nam coś i w tym roku. Byłoby dobrze, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę galopujące ceny komiksów normalnych wydawnictw. Szkoda, że nie mamy żadnych danych ile tego Carrefour sprzedał.

Offline Piterrini

Odp: Ciemna strona Marvela - kolejna kolekcja z Carrefoura.
« Odpowiedź #306 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 19:59:37 »
U mnie w sklepie nie było Venoma, jakby ktoś w Trójmieście widział, albo chciał sprzedać swój egzemplarz taniej (z odbiorem osobistym) to dajcie znać.
Na stronie Carrefoura, pod zdjęciem produktu są dwie zakładki - "Opis produktu" i "Sprawdź gdzie kupić?", jak się okazuje ta druga zakładka działa i tam gdzie miał być ten tom - był :) Może komuś przyda się info odnośnie sprawdzania dostępności.

Ciekaw jestem czy kolejny rzut (tj. kolejna 'kolekcja') będzie np. na wiosnę(...)
Jak widać nowa 'kolekcja' to 10 zeszytów (inny temat w tym dziale jest jej poświęcony), po 3 oryginalne komiksy IDW w każdym. IDW na 'licencji' Marvela tworzy te serie, ale to nie ma większego znaczenia, bo dziecięce serie zwykle były poza tzw. continuity, twórcy też 'dedykowani' (czyli przeważnie nikt rozpoznawalny). Aż tak się nie znam, ale np. Marvel UK robił (może wciąż robi?) podobnie, tj. swoje własne komiksy wydawał, nieznane w Ameryce, np. nasz Spider-Man Magazyn od 2007 do końca 2011 roku to były historie ze Spectacular Spider-Mana wersji UK.

Wracając do czarnej 'kolekcji' - przy zakupie Venoma przeglądałem też te nowe zeszyty i taki połowicznie zadowolony jestem - plusem że dla dzieciaków fajna opcja, typowe kolorowe gazetki, minusem że ta mniej 'dziecięca' linia grubszych komiksów może już nie wrócić - jak pisałem - zalega tego dużo, ceny rosły, objętość spadała (z niebieskiej do czarnej) i jeszcze droższe i cieńsze tomy w takim wydaniu prawdopodobnie w ogóle by się nie sprzedały.


Offline mack3

Odp: Ciemna strona Marvela - kolejna kolekcja z Carrefoura.
« Odpowiedź #308 dnia: Nd, 14 Maj 2023, 21:24:01 »
Kupując kilka tomów Wielkich pojedynków mam do dobrania 1 lub 2 tomy Ciemnej strony (by dobić do 100 zł i załapać się na zniżkę za newsletter, EDIT: a nie, ta zniżka nie działa chyba na komiksy, niemniej jednak musze dobić do parzystego tomu dla skorzystania z promocji).
Które 2-3 najlepsze byście polecili?

I tak, wiem, że historie z tej kolekcji zbierają w najlepszym razie średnie recenzje, ale, jak napisałem mam do dobrania 1 lub 2 tomy, więc coś mógłbym wziąć.

Z tego co przejrzałem forum i internety to na chwilę obecną rysuje mi się takie podium, od najlepszego:
1) Wolverine (chyba jedyny tom, który wg recenzji może być w ogóle warty wzięcia)
2) Punisher
3) Doktor Strange lub Daredevil
« Ostatnia zmiana: Nd, 14 Maj 2023, 21:46:18 wysłana przez mack3 »

Offline jotkwadrat

Odp: Ciemna strona Marvela - kolejna kolekcja z Carrefoura.
« Odpowiedź #309 dnia: Nd, 14 Maj 2023, 21:26:42 »
Punishera czytałem i podobał mi się.

Offline Leyek

Odp: Ciemna strona Marvela - kolejna kolekcja z Carrefoura.
« Odpowiedź #310 dnia: Nd, 14 Maj 2023, 23:21:44 »
@mack3

Jak wyszła ta "kolekcja" zrobiłem sobie research i jedynie tomy z Wolverinem i Deadpoolem przekonały mnie do zakupu. Aczkolwiek, żadnego z nich jeszcze nie czytałem.

Odp: Ciemna strona Marvela - kolejna kolekcja z Carrefoura.
« Odpowiedź #311 dnia: Nd, 14 Maj 2023, 23:27:48 »
Wolverine jest kapkę chaotycznie napisany, ale w sumie całkiem przyzwoita rozrywka na jeden wieczór, zwłaszcza za takie pieniądze. Komiks ma fajny klimat - Logan, śnieżyca, tajemnicze morderstwo na Alasce, jakaś wariacka sekta w tle. Nic z tego nie wynika, w żaden sposób nie nawiązuje do reszty uniwersum ale jest w miarę okej.

Z Daredevilem jest taki problem że dostaliśmy dotychczas multum dobroci od Egmontu, wiadomo że to z CSM to trochę popłuczyny ale nie ma tragedii. I ponownie - całość broni się przyjemną dla oka szatą graficzną.