Autor Wątek: BRZRKR  (Przeczytany 1748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jigsaw

BRZRKR
« dnia: Cz, 03 Wrzesień 2020, 02:25:00 »
Nie, to nie przypadkowa sekwencja klawiszy wystukanych na klawiaturze, tylko tytuł komiksu całkiem nowego scenarzysty komiksowego, skądinąd znanego wcześniej jako wychwalanego aktora, później reżysera, może nawet o nim słyszeliście - pewnego gościa, który zwie się... Keanu Reeves ;D.
 Komiks zadebiutował poprzez platformę crowdfundingową i osiągnął niebywały sukces - pytanie, kto u nas go wyda pierwszy - Egmot czy Hachette  :D??
 Swoją drogą Keanu potrafi zadziwić...zrobić komiks ze sobą to trzeba mieć tupet :o

Offline Jaxx

Odp: BRZRKR
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 03 Wrzesień 2020, 07:35:26 »
Swoją drogą Keanu potrafi zadziwić...zrobić komiks ze sobą to trzeba mieć tupet :o

Mniej więcej taki sam jak u wielu reżyserów, którzy kręcąc film obsadzają w głównych rolach sami siebie (Clint Eastwood, Kenneth Brannagh, Taika Waititi, Sylvester Stallone...) :)  Po prostu zmyślny chwyt marketingowy, obliczony na popularność Keanu.

Jeżeli ktoś się u nas zdecyduje na wydanie tego komiksu, to ja obstawiałbym Muchę bądź NSC. Ewentualnie KBOOM. Egmont ma inne rzeczy na głowie :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 03 Wrzesień 2020, 07:37:06 wysłana przez Jaxx »

Offline Jigsaw

Odp: BRZRKR
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 03 Wrzesień 2020, 14:23:18 »
Mniej więcej taki sam jak u wielu reżyserów, którzy kręcąc film obsadzają w głównych rolach sami siebie (Clint Eastwood, Kenneth Brannagh, Taika Waititi, Sylvester Stallone...) :)  Po prostu zmyślny chwyt marketingowy, obliczony na popularność Keanu.
Jasne, że w filmie od groma takich przypadków, ale dyskretnie wspominałem o komiksie... Nie mówię też o adaptacjach filmowych, ani o wzorowaniu się w komiksie na postaciach filmowych, tak przy okazji.
 Keanu wizerunek swojego bohatera wzorował co prawda na własnej kreacji postaci z filmu Johnym Wicku właśnie, ale to nie adaptacja tego filmu.
 
 Swoją drogą też, w obecnych czasach to chyba nowa tendencja, że aktor,  swoje możliwości realizuje na medium, jakim jest komiks, zresztą nieprzypadkowo, bo jak twierdził, ten zawsze był mu bliski.

Z tym wydawcą, to żart oczywiście, dobrze jak wydałby to ktoś inny, kto nie ma 4 lat w plecy, bo to świeża sprawa.
« Ostatnia zmiana: Cz, 03 Wrzesień 2020, 14:24:59 wysłana przez Jigsaw »

Offline Kadet

Odp: BRZRKR
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 03 Wrzesień 2020, 17:18:25 »
Swoją drogą Keanu potrafi zadziwić...zrobić komiks ze sobą to trzeba mieć tupet :o

Czytałeś może "Wonder Woman" Azzarello? ;)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Jigsaw

Odp: BRZRKR
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 04 Wrzesień 2020, 01:32:54 »
Czytałeś może "Wonder Woman" Azzarello? ;)
Nie - mniemam jednak, że to przykład umieszczenia w komiksie własnej postaci, ale chyba nie wcielił się tam w Wonder Woman?? :P Kobieta z brodą, to też zresztą nie byłby pierwszy przypadek. ???
 Kurczę, teraz przypomniał mi się Papcio Chmiel ;D
« Ostatnia zmiana: Pt, 04 Wrzesień 2020, 01:36:13 wysłana przez Jigsaw »

Offline Kadet

Odp: BRZRKR
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 06 Wrzesień 2020, 16:48:46 »
Jeśli dobrze kojarzę, to postać Aresa (jedna z najistotniejszych w runie) cechuje się nieprzeciętnym podobieństwem do scenarzysty. Nie podejrzewam, żeby rysownik podjął taką decyzję na własną rękę...
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Jigsaw

Odp: BRZRKR
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 07 Wrzesień 2020, 22:05:21 »
 Nie widziałem artu Aresa z tego komiksu. Chodzi Ci o Matta Kindta (JLA)? Pewnie to z nim uzgodnił - co poradzisz jak ma się parcie na papier? ;)
 
 A tak w ogóle przy zbiórce była możliwość wystąpienia samemu w komiksie za podobno jakieś 2,5 k$ :o.
Podejrzewam, że scenarzysta miał znizkę :D
 
 PS. Sprawdziłem, dokładnie za 2, 499 $ 8)
« Ostatnia zmiana: Pn, 07 Wrzesień 2020, 22:07:47 wysłana przez Jigsaw »

Offline Kadet

Odp: BRZRKR
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 08 Wrzesień 2020, 19:14:55 »
Chodzi mi o postać Aresa (Wojny) z runu Azzarello:



(źródło: reddit).

Pogrzebałem trochę i wychodzi na to, że to jednak był pomysł rysownika, Cliffa Chianga. Azzarello chciał tylko, żeby Ares wyglądał na "starego i zmęczonego". Ciekawe...
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Jigsaw

Odp: BRZRKR
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 08 Wrzesień 2020, 22:10:14 »
 Ja o chlebie, Ty o niebie... Myślałem o tytułowym Berzerkerze, który tu jest
Spoiler: PokażUkryj
potomkiem Aresa.

 WW to nie moja bajka. Zaraz... wcale niepodobny, bo nie ma okularów...
« Ostatnia zmiana: Wt, 08 Wrzesień 2020, 22:12:09 wysłana przez Jigsaw »